Egyre korábban kellene elkezdeni spórolni

2021. 07. 31., 13:00

Magyarországon ma a férfiak várhatóan 15 évet, a nők 20 évet töltenek majd nyugdíjban. Azonban az Európai Bizottság riportja szerint ez mindkét nem esetében 6-7 évvel fog növekedni 2070-ig. Azért, hogy ez az időszak valóban a megérdemelt pihenéssel teljen, fontos időben megkezdeni az időskori megtakarításokat. Az OTP Nyugdíjpénztár szakértői pedig azt is elárulták, milyen lehetőségek várják a tagokat a nyugdíjkorhatár betöltése után.

Az Európai Bizottság 2021-es Öregedési Riportja szerint a nyugdíjkorhatár elérése után várható élettartam Magyarországon mind a nők, mind a férfiak esetében 2070-ig legalább 6-7 évvel lesz több. Az Európai Bizottság 2019-es adatai szerint a férfiaknál kifejezetten rossz a helyzet hazánkban, ugyanis a 65 éves kort elérve a továbbá várható élettartam körükben 15 év alatt van. A nők esetében kicsit jobb a helyzet, hiszen közel 20 év a még várható élettartamuk a nyugdíjkorhatár betöltése után is.

A következő évtizedekben azonban ezek az adatok pozitív irányba fognak változni, így az Öregedési Riport szerint évtizedenként 1-2 évvel növekedni fog mindkét nem esetében az előttük álló évek száma, így 2070-re elérheti a férfiak esetében a 86,9, a nők esetében pedig a 90,4 életévet is. A hosszabb várható élettartam viszont nagyobb felkészülést is igényel, így a nyugdíjas évekre való, anyagi felkészülés még nagyobb szerepet kell, hogy kapjon a hosszútávú megtakarítások között.

„Ahhoz, hogy az álmokat 15 helyett 25 évre is gondtalanul szőhessék tagjaink, fontos időben gondoskodniuk az időskori anyagi biztonságukról. A nyugdíjpénztári megtakarítással már havi 5 ezer forint is elég lehet ahhoz, hogy bárki megalapozza az idilli időskori éveit” – mondta el Nagy Csaba, az OTP Nyugdíjpénztár ügyvezető igazgatója.

„Egyénfüggő, hogy ki hogyan osztja be a hosszú évek során felhalmozott megtakarítási összegét, de az biztos, hogy mindannyian minél hosszabb távra tervezünk. Ezért az OTP Nyugdíjpénztárnál az egyszerű kifizetés mellett igyekszünk alternatívát kínálni azoknak is, akik nem szeretnék egyből kézhez kapni a megtakarításuk teljes összegét. Így a tagság megtartása mellett lehetőséget kínálunk arra is, hogy bárki felvehesse az egyéni nyugdíj-megtakarítása egy meghatározott részét, vagy akár életjáradékot is nyújtunk”– tette hozzá az ügyvezető.

Az OTP Nyugdíjpénztár tagjai a nyugdíjkorhatár elérését követően különböző lehetőségek közül választhatnak. Az egyik opció, hogy fenntarthatják tagságukat és továbbra is fizetik a tagdíjat. Emellett különböző mértékű és természetű kifizetésekre is lehetőségük nyílik, attól függetlenül is, hogy valaki megszünteti-e vagy megtartja tagsági jogviszonyát. Így a felgyűlt összegről a tagok saját igényeik szerint rendelkezhetnek a nyugdíjba lépés után: akár egy részletben, akár évekig elnyújtva, részleteiben is élhetnek megtakarításuk előnyeivel.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-12-09 20:46:54
Elkészült a magyar fejlesztésű, kézzel készült borospohár, amely teljesen új, kifinomult arcát mutatja meg a világ egyik legjobb édes borának, az aszúnak. Megérkezett az ASZÚGLASS!

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

Elkészült a magyar fejlesztésű, kézzel készült borospohár, amely teljesen új, kifinomult arcát mutatja meg a világ egyik legjobb édes borának, az aszúnak. Megérkezett az ASZÚGLASS!

  Rovathírek: ATOMBUSINESS