Már több mint 42 ezren igényelték az önfoglalkoztatók kompenzációs támogatását

2021. 07. 02., 17:00

Már több mint 42 ezren igényelték az önfoglalkoztatók kompenzációs támogatását – tájékoztatott az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményben Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai álamtitkára.

A kormánypárti politikus azt írta, hogy a hazai foglalkoztatás „lényegében visszanyerte” a vírusválság előtti formáját. Ismét 4,6 milliónál többen dolgoznak Magyarországon, az álláskeresők száma a tavaly nyári csúcs óta 110 ezerrel csökkent.

A kormány a gazdaság újraindítását jelenleg is többféle munkaerőpiaci intézkedéssel ösztönzi, ezek közé tartozik az önfoglalkoztatók kompenzációs támogatása. Hozzátette: a 219 ezer forintos egyszeri támogatásra már több mint 42 ezer igénylést nyújtottak be összesen 9,2 milliárd forint értékben.

Mint Schanda Tamás rögzítette, a kormány célja továbbra is az, hogy „aki Magyarországon akar, az tudjon is dolgozni”. Álláspontja szerint a munkaalapú gazdaság kiépítésében 2010 után elért eredmények válságállónak bizonyultak, 2021 első negyedévében az uniós tagállamok közül Magyarországon bővült a legnagyobb mértékben a foglalkoztatás.

Az államtitkár a részletekről közölte: az önfoglalkoztatók kompenzációs támogatásában főként azok a kiskereskedelemben, turizmus-vendéglátásban, szálláshely-szolgáltatásban vagy szabadidő-ágazatokban tevékenykedő vállalkozók részesülhetnek, akik alkalmazottak híján nem tudtak ágazati bértámogatásra pályázni.

Az átmeneti korlátozásokkal érintett 56 főtevékenység valamelyikét folytató önfoglalkoztatók a garantált bérminimummal megegyező összeget kaphatnak. A 219 ezer forintos egyszeri támogatás mások mellett a fodrászok, kozmetikusok, idegenvezetők, előadóművészek és autósiskolai oktatók számára könnyíti meg az újraindulást - ismertette.

A közlemény szerint a program népszerűségét mutatja, hogy a munka.hu oldal minden tízedik látogatója annak részletei iránt érdeklődve keresi fel a foglalkoztatási portált. Az igényléseket a járási hivatalok foglalkoztatási osztályaira lehet benyújtani június 8-ától a veszélyhelyzet megszűnéséig.

Schanda Tamást idézve az ITM közleménye jelezte, hogy kormány június elsejétől szélesebb személyi kör számára tette elérhetővé a vállalkozások munkaerő támogatását. A program egy álláskereső elhelyezkedését hat hónapon át összesen akár 600 ezer forinttal támogatja. A lehetőséggel élve eddig több mint 15 ezer fő munkába állásához kértek összesen közel 7,9 milliárd forint hozzájárulást a cégek. A támogatottak között még mindig sok a fiatal, a mostanáig beérkezettek közül mintegy 8700 kapcsolódik 25 év alattiak felvételéhez. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-28 16:10:00
A NAV a digitális megoldásaival szinte azonnal lát mindent, és szinte azonnal közbe is tud avatkozni. Az adóhatóság beavatkozásának két iránya van: vasszigorral fellépni a tudatos adókijátszók ellen, illetőleg támogatni a nem szándékosan tévesztő, alapvetően jogkövető adózókat.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS