2021 márciusában az előző hónaphoz képest 0,8 százalékkal nőtt, 2020. márciushoz mérten 2,0 százalékkal csökkent a kiskereskedelem forgalma – jelentette a KSH.
2021. márciusban a kiskereskedelem forgalmának volumene – a március 8-tól hatályos, kiskereskedelmet is érintő újabb korlátozások hatásának és a tavaly kezdődő járvány miatti bázishatás eredményeként – a nyers adat szerint 1,5, naptárhatástól megtisztítva 2,0 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakihoz képest.
Márciusban az országos kiskereskedelem forgalma folyó áron 1095 milliárd forint volt. A forgalom 51 százaléka az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben, 34 százaléka a nem élelmiszer-kiskereskedelemben, 15 százaléka az üzemanyagtöltő állomások üzemanyag-forgalmában realizálódott.
Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben a forgalom volumene 2,0 százalékkal csökkent. Az élelmiszer-kiskereskedelem 76 százalékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek értékesítési volumene 1,8 százalékkal, míg az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 2,9 százalékkal mérséklődött.
Az üzletbezárások jellemzően a nem élelmiszer-kiskereskedelmet érintették, melynek forgalma összességében 5,9 százalékkal csökkent. Nőttek az eladások az iparcikk jellegű vegyes üzletekben (8,8 százalék). A forgalom volumene csökkent a gyógyszer-, gyógyászatitermék-, illatszer- (19 százalék), a könyv-, számítástechnika-, egyébiparcikk- (22 százalék), a bútor-, műszakicikk- (46 százalék), a textil-, ruházati és lábbeli- (48 százalék), valamint a használtcikküzletekben (59 százalék).
Az árucikkek széles körére kiterjedő, a kiskereskedelmi forgalomból 13 százalékkal részesedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 62 százalékkal bővült, amellyel 140 milliárd forintos rekordforgalmat ért el.
Az üzemanyagtöltő állomások forgalma egy év után ismét növekedésnek indult, a forgalom volumene 2,1 százalékkal haladta meg a tavalyi szintet.
A kiskereskedelmi adatokba nem tartozó gépjármű- és járműalkatrész-üzletek eladásai 2,9 százalékkal nőttek. (KSH)
Szokásos évzáró összegzésünk következik.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.