Történetének legnagyobb árbevételét érte el a miskolci FUX Zrt. tavaly

Történetének legnagyobb árbevételét érte el a miskolci FUX Zrt. tavaly
2023. 01. 31., 19:11

A szabad- és szigetelt vezetékek gyártására szakosodott miskolci székhelyű FUX Zrt. mintegy másfélszeresére növelte a 2022-es árbevételét az egy évvel korábbihoz képest, ezzel történetének legnagyobb árbevételét produkálta.

A 25 milliárd forintot meghaladó összeg 75 százaléka exportból származik, távvezetékeik főbb piaca továbbra is Németország, Ausztria és Csehország – közölte Barkóczi István, a cég tulajdonosa.

2022 első negyedévében még alapanyagellátási gondok nehezítették a vállalat mindennapjait. Az ukrajnai háború miatt megemelkedett energiaárak, az európai fémpiacon bekövetkezett alumíniumhiány majd drasztikus drágulás következett be, emiatt a FUX Zrt. kereskedői Európán kívül kerestek új alapanyag-beszállítókat. Mostanra a világ egyik legnagyobb kereskedő cégén keresztül történik a vállalat éves szinten feldolgozott mintegy 11 ezer tonna alumínium beszerzése.

Az európai távvezeték építésben nem érződött az energiaválság hatása, így a megrendeléseik kitöltötték a társaság kapacitását.

Tavaly a legnagyobb projektjük a németországi Ostbayernring nevű szakaszon végzett hálózatbővítés és korszerűsítés volt. A projekt keretében 1034 kilométer vezetéket gyártottak és szállítottak le. Kiemelt követelmény volt, hogy a távvezeték környezetbarát, magas energiaátviteli kapacitású és káros kisugárzásoktól mentes legyen.

A FUX Zrt. ACCC elnevezésű magasfeszültségű szénszálas szabadvezetékének nagy előnye az alacsonyabb szén-dioxid kibocsátás és a könnyebb szerkezet, emellett ezzel a vezetékkel a már meglévő hálózati kapacitás a duplájára növelhető csak a vezetékcserének köszönhetően.

A nyilvános adatok szerint a cég 2020-ban 12,7 milliárd, 2021-ben 17,5 milliárd forint nettó árbevételt ért el, adózott eredménye 213 millió és 250 millió forint volt. A 2021-es nettó árbevételének 81 százaléka, mintegy 14,2 milliárd forint exportból származott. Ebben az évben a vállalat 224 munkavállalót foglalkoztatott, jegyzett tőkéje pedig 200 millió forint volt. (MTI)

(Fotó: Mocsári László)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS

2024. szeptember 16. és 20. között tartják Bécsben a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség közgyűlésének 68., éves rendes ülését, amelyet követően 17–18-án tudományos fórumot is tartanak az élelmezésbiztonságról.