A szabad- és szigetelt vezetékek gyártására szakosodott miskolci székhelyű FUX Zrt. mintegy másfélszeresére növelte a 2022-es árbevételét az egy évvel korábbihoz képest, ezzel történetének legnagyobb árbevételét produkálta.
A 25 milliárd forintot meghaladó összeg 75 százaléka exportból származik, távvezetékeik főbb piaca továbbra is Németország, Ausztria és Csehország – közölte Barkóczi István, a cég tulajdonosa.
2022 első negyedévében még alapanyagellátási gondok nehezítették a vállalat mindennapjait. Az ukrajnai háború miatt megemelkedett energiaárak, az európai fémpiacon bekövetkezett alumíniumhiány majd drasztikus drágulás következett be, emiatt a FUX Zrt. kereskedői Európán kívül kerestek új alapanyag-beszállítókat. Mostanra a világ egyik legnagyobb kereskedő cégén keresztül történik a vállalat éves szinten feldolgozott mintegy 11 ezer tonna alumínium beszerzése.
Az európai távvezeték építésben nem érződött az energiaválság hatása, így a megrendeléseik kitöltötték a társaság kapacitását.
Tavaly a legnagyobb projektjük a németországi Ostbayernring nevű szakaszon végzett hálózatbővítés és korszerűsítés volt. A projekt keretében 1034 kilométer vezetéket gyártottak és szállítottak le. Kiemelt követelmény volt, hogy a távvezeték környezetbarát, magas energiaátviteli kapacitású és káros kisugárzásoktól mentes legyen.
A FUX Zrt. ACCC elnevezésű magasfeszültségű szénszálas szabadvezetékének nagy előnye az alacsonyabb szén-dioxid kibocsátás és a könnyebb szerkezet, emellett ezzel a vezetékkel a már meglévő hálózati kapacitás a duplájára növelhető csak a vezetékcserének köszönhetően.
A nyilvános adatok szerint a cég 2020-ban 12,7 milliárd, 2021-ben 17,5 milliárd forint nettó árbevételt ért el, adózott eredménye 213 millió és 250 millió forint volt. A 2021-es nettó árbevételének 81 százaléka, mintegy 14,2 milliárd forint exportból származott. Ebben az évben a vállalat 224 munkavállalót foglalkoztatott, jegyzett tőkéje pedig 200 millió forint volt. (MTI)
(Fotó: Mocsári László)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.