Megkezdték a jövő építészeti megoldásait szemléltető házak felépítését a Solar Decathlon Europe 2019 nemzetközi innovációs versenyen résztvevő egyetemi csapatok Szentendrén.
A Solar Decathlon Europe 2019 rendezési jogát az Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs (ÉMI) Nonprofit Kft. nyerte el Szentendre városával és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel (BME) partnerségben. Az egyetemistáknak szóló nemzetközi építészeti verseny küldetése, hogy a felépített mintaházakon keresztül bemutassa és népszerűsítse a fenntartható energiahasznosítással összefüggő építészeti megoldásokat, növelje a zöldtechnológiák társadalmi és piaci támogatottságát, és szélesebb körben is felhívja a figyelmet a megújuló energiák és az energiahatékony szerkezetek fontosságára, lakossági hasznára.
Nagy Ádám, az Innovációs és Technológiai Minisztérium iparági stratégiáért felelős helyettes államtitkára elmondta, hogy a világhírű rendezvénysorozat először látogat a közép-kelet-európai régióba. A rangos megmérettetés megszervezését a kormány 3 milliárd forinttal támogatja. Az államtitkár reményét fejezte ki, hogy sok olyan megoldás születik majd, amely a hazai épületállományra is leképezhető.
Magyarországot önálló csapatként a BME koeb elnevezésű csapata, konzorciumban pedig a Miskolci és a Pécsi Egyetem képviseli. Rajtuk kívül, önálló csapatként vagy egyetemi konzorciumi összefogásban algériai, belga, francia, holland, spanyol és thaiföldi egyetemek hallgatói mérettetnek meg a verseny 10 kategóriájában. A Solar Decathlon Europe 2019 fő témaként a meglévő épületállomány felújítását helyezi fókuszba, számos kihívást tartogatva a résztvevőknek.
A Solar Decathlon Europe 2019 mintaházait bemutató „szoláris falu” 2019. július 13. és 28. között várja a látogatókat az ÉMI Tudományos és Technológiai Ipari Parkjában, Szentendrén. Bővebb információ a Solar Decathlon Europe 2019 hivatalos honlapján. (ITM Kommunikáció)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.