A várakozásokat felülmúlva országosan 120 hardver ötlet érkezett a Startup Campus Tungsram programjára. Az idén tavasszal először elinduló, magyar startupoknak szóló akcelerációra az egészségügy és életmód-technológia területéről pályáztak legtöbben, de mobilitás, okos város, energia és agrártechnológia megoldásokkal is nagy számban jelentkeztek.
Február 29-én zárult a jelentkezés a Tungsram és a Startup Campus közös, a régióban is egyedülálló akcelerációs programjára, melyben a bekerülő startupok 20 millió forintos befektetést, gyártási kapacitást és üzleti képzést kapnak ahhoz, hogy a féléves program végére sorozatgyártásra alkalmas prototípust és piacképes üzleti modellt készítsenek. A lehetőség iránti érdeklődés kiemelkedő, összesen 120 magyar jelentkezést regisztráltak a szervezők.
A legtöbb jelentkezés, az ötletek mintegy harmada egészségügy- és életmód-technológia területre érkezett, emellett 30 okos városokkal kapcsolatos, 27 energetikai, 13 agrártechnológiai, valamint 12 mobilitással kapcsolatos pályázat futott be a szervezőkhöz. A programra már akár egy ötlettel, de kész prototípussal is lehetett jelentkezni. A leadott jelentkezések több mint felének kezdetleges vagy kész prototípusa van, harmadát pedig szakértő validálta.
A több mint száz jelentkező közül a legígéretesebb csapatok következő megmérettetése a március 16-19 között megrendezendő Bootcamp (kiválasztási tábor) lesz, az innen bekerülő csapatok pedig már áprilisban elkezdhetik a termék- és üzletfejlesztési munkát. A projekteket a Tungsram mérnöki támogatással és gyártási kapacitással segíti, az eredményes induláshoz a Startup Campus nyújt üzleti képzéseket és szakmai mentorálást.
Az akceleráció fő befektetési partnere az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures, emellett szakmai partnerként csatlakozott a Deloitte Private és a Magyar Exportfejlesztési Ügynökség (HEPA), az EDC Debrecen pedig a program hivatalos Smart City partnere. Az akcelerációt október végén egy Demo Day zárja, ahol a résztvevők a nagyközönség előtt is bemutathatják fejlesztéseiket. A legjobb projektek további 50 milliós befektetést is kaphatnak a program után.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.