A FreeDee regionális vezető szerepre tör a 3D nyomtatás piacán; a mikrovállalkozásként 2012-ben indult cég az elmúlt 10 évben nemzetközi cégcsoporttá fejlődött, amely már 4 országban van jelen Admasys International néven – közölte Simó György, a cég alapítója.
A tisztán magyar tulajdonú technológiai vállalkozás tervei szerint további terjeszkedéssel a kelet-közép-európai régió piacvezetőjévé válik.
A 3D nyomtatás a 21. század meghatározó innovációja, egyre több iparágban fokozza a gyártási hatékonyságot, racionalizálja az alapanyagköltségeket, mindamellett, hogy a technológia megfeleltethető a fenntarthatósági elvárásoknak is. Míg a 3D nyomtatás globális piaca 2014-ben 4 milliárd dollár volt, addig a nemzetközi elemzők 2026-ra már 44 milliárd dollárt prognosztizálnak.
A dinamikus piaci növekedéssel párhuzamosan a 3D nyomtatásra és intelligens digitális 3D szkennelési megoldások technológiájára specializálódott vállalkozások mérete és üzleti értéke is folyamatosan emelkedik.
A cégcsoport 4 országra vetített, konszolidált árbevétele 2021-ben elérte a 2,4 milliárd forintot. A cégcsoport a jövőben üzleti növekedést elsősorban a nagyméretű, ipari minőségű professzionális 3D nyomtatók és szkennerek térhódításában lát.
Az elmúlt 10 évben a cégcsoport több mint 1500 3D nyomtatót telepített, főként a kkv szektorban. A magyarországi sikereknek köszönhetően már Csehországban, Romániában és Szlovákiában is rendelkeznek telephellyel, összesen 35 főt foglalkoztatva.
Az első lezárt üzleti évben 2013-ban a nettó árbevétel mindössze 9,755 millió forint volt, míg 2021-ben már 857 801 000 forint nettó árbevételt értek el. Az idei évre 15-30 százalék közötti növekedést terveznek, bár a háború, az infláció, a forint gyengülése és a növekvő energiaárak sok tervezett beszerzést meghiúsítanak.
Minden telephelyen folyamatosan bővítenek. Jövőre várhatóan legalább a tervezett árbevétel-növekedés ütemével megegyezően bővül majd a létszám. Főként az értékesítés területén, valamint az egyre több eladott gép miatt a szerviz és ügyféltámogatás területen bővítenek a legaktívabban. (MTI)
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.