Napelemek nélkül is működik a Huawei új otthoni napelemes energiatárolója

2021. 05. 26., 19:45

A Huawei új napelemes háztartási energiatároló rendszerével akár teljes mértékben, hálózati áram felvétele nélkül is fedezhető egy átlagos családi ház energiaszükséglete. A Huawei LUNA2000 intelligens energiaellátó rendszerrel (ESS) a nap 24 órájában használható a zöld energia, sőt a megoldás akár napelem nélkül is használható.

A napelemes rendszerek következő nagy dobását az olyan energiatároló rendszerek jelenthetik, amelyek akár teljes mértékben lehetővé teszik a háztartások számára az önfenntartó energiaellátást. A Huawei új LUNA2000 lakossági felhasználásra készült energiatároló akkumulátorával a háztartások akár hálózati áram felvétele nélkül, csupán a napelemek által megtermelt áramot felhasználva tudják fedezni otthoni energiaszükségletet.

24 órán át használható zöld energia

A megoldás lényege, hogy a napközben megtermelt, de fel nem használt energiát a rendszer nem hálózatba táplálja vissza, hanem egy külső akkumulátorba, így az akár éjszaka is rendelkezésre áll. Ez Magyarországon kifejezetten előnyös lehet azok számára, akik Otthonfelújítási támogatásból szeretnének napelemes rendszert kiépíteni, de már nem férnek be az úgynevezett szaldós elszámolási rendszerbe, mert a hálózathasználati szerződésüket 2021. július 1-je után kötik meg az áramszolgáltatóval.  De azoknak is jó alternatíva lesz, akik 2024 után úgynevezett bruttó elszámolásra állnak át, és a napelemek által megtermelt energiatöbbletet nem éri majd meg „eladniuk” az áramszolgáltatónak.

A napelemek által megtermelt energiát a rendszer elsőként felhasználja, és az akkumulátorokat csak akkor tölti, ha többletenergia áll rendelkezésre. Ha az akkumulátorok is teljesen feltöltődtek a felesleget csak akkor táplálja vissza a hálózatba.

„Ez a házi akkumulátor beépített energiaoptimalizálókkal is rendelkezik, és az energiaáramlás is nyomon követhető a Huawei FusionSolar mobiltelefonos alkalmazással” – mondta Bouke van der Weerdt, a Huawei megoldásmenedzsere.

A Huawei LUNA2000 otthoni energiatároló rendszeréhez akár három akkumulátor is csatlakoztatható, ezáltal a rendszer 5 kWh kapacitású akkumulátormodulonként bővíthető. A rendszer ráadásul egyfázisú és háromfázisú inverterekkel is működik.

Egyfázisú rendszerekhez, például egy kisebb házhoz csatlakoztatott otthoni akkumulátor, mint a LUNA2000 lehetővé teszi a hálózati áram nélküli működést.

Az éjszakai áramot is eltárolja

Az energiatároló különlegessége, hogy akár napelemek nélkül is működik.  Az akkumulátorok éjszakai árammal is feltölthetők, hogy az olcsóbb éjszakai energiát nappal, a csúcsidőszak alatt adják le. A hatékonyság azonban természetesen magasabb a napelemekkel, amivel a rendszer gyakorlatilag ingyen működik.

„Az energiatárolás újdonságnak számít, mégis sokan keresik az ilyen megoldásokat. A Huawei 2021-ben már teljes termékpalettát kínál a lakossági ügyfeleknek, az új generációs inverterekkel optimalizálóval és LUNA 2000 energiatárolóval (akkumulátorral), amivel akár 24 órán keresztül használható a zöld energia” – mondta Szabó Róbert, a FusionSolar napelemes megoldások és a SUN2000 inverterek fejlesztéséért felelős megoldásmenedzsere.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS