A Művészetek Völgyén debütál a MODEM és a Lounge Group zenés innovációja

A Művészetek Völgyén debütál a MODEM és a Lounge Group zenés innovációja
2024. 07. 23., 11:10

Gondolkoztál már azon, milyen hangja lehet egy festménynek? A MODEM és a Lounge Group innovációja egyedülálló módon egyesíti a vizualitást az audióval: lefordítja a műalkotásokat egyedi zenei kompozíciókra. A SONART projekt interaktív élményét a Művészetek Völgyén próbálhatja ki először a nagyközönség.

SONART néven mutatkozik be a 2024-es Művészetek Völgyén a MODEM és a Lounge Group egyedi fejlesztésű, innovatív zenei megoldása. A kezdeményezés célja, hogy egy interaktív zenei élményen keresztül közelebb hozza a modern művészetet a fesztiválozók mindennapjaihoz.

„Egy olyan generatív zenei projektet hoztunk létre, ami élőben alakítja át a képeket procedurális zenei művekké. Az audiót maguk az alkotások állítják elő, így mindegyik saját zenei kompozíciót és hangzásvilágot kap. A SONART teljes mértékben a Lounge Group innovációja, több hónapos kutatómunka és fejlesztés vezetett odáig, hogy mostantól bárki meghallgathatja, hogyan is szól egy műalkotás” – hangsúlyozta Radovics Péter, a Lounge Group kreatívigazgatója.

A különleges kitelepülésen a látogatók kényelmes babzsákokon ülve, tableten választhatják ki, melyik műalkotás zenei interpretációját szeretnék meghallgatni. A MODEM saját gyűjteményéből válogatott festmények és grafikák valós időben alakulnak át zenei kompozíciókká, ennek köszönhetően minden érdeklődőnek teljesen egyedi audiovizuális élményben lehet része.

„A kezdeményezés célja, hogy új szintre emelje a képzőművészet és a zene kapcsolatát azáltal, hogy a műalkotásaink befogadásának egy merőben új módját alkottuk meg, és kínáljuk kipróbálásra a látogatóinknak. Egy ilyen multiszenzorális megközelítés sok térben és kontextusban – például egy fesztivál közege – teljesen újszerű befogadói élményt adhat, miközben ugyanúgy a MODEM világában, a kortárs képzőművészet sűrűjében maradunk” – tette hozzá Vizi Katalin, a MODEM ügyvezető igazgatója.

A nem mindennapi zenei élményre július 19. és 28. között hangolódhat rá a Művészetek Völgye közönsége, de a későbbiekben a debreceni MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központban is kipróbálhatják majd a látogatók.

Fotók: MODEM/Vigh Levente

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 06., 15:06
Az előző hónaphoz képest a 95-ös benzin átlagára 7 forinttal, 605 forintra, a gázolajé 10 forinttal, 611 forintra csökkent augusztusban a statisztikai hivatal jelentése szerint; a benzin átlagára 7 forinttal a szomszédos országok átlagára alatt maradt, a gázolajé megegyezett a szomszédos országokéval.
2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS