Már lehet regisztrálni Kelet-Közép-Európa legfontosabb innovációs konferenciájára, a think.BDPST-re. A jövő döntéshozói azt is megvizsgálják, hogy milyen fejlesztések alakíthatják át a lakhatási rendszereket.
Immár negyedik alkalommal rendezi meg az Antall József Tudásközpont a kelet-közép-európai régió legfontosabb innovációs fórumát, a think.BDPST konferenciát április 4–5. között a Várkert Bazárban Budapesten.
A rendezvény szakmai partnere a Külügyminisztérium és a Nemzetközi Visegrádi Alap, fővédnöke Szijjártó Péter külügyminiszter.
A rendezvényre idén is a Visegrádi Együttműködésben részt vevő országok politikai, gazdasági és tudományos életének meghatározó szereplőit várják. A konferencia vendégországa az Egyesült Királyság lesz.
„A 2019-es think.BDPST fókuszában a digitalizáció, a különféle intelligens megoldások, például az intelligens otthonok, valamint az ezekkel kapcsolatos kihívások állnak” – mondta Antall-Horváth Veronik, az Antall József Tudásközpont igazgató-helyettese, a think.BDST főszervezője. Hozzátette: „a résztvevők arra is keresik a választ, hogy a felmerülő ötleteket miként lehet jól működő gazdasági vállalkozásokon keresztül megvalósítani”.
Az elmúlt három év think.BDPST konferenciáin az innováció számos területét körbejárták már a résztvevők: a jövő technológiái, a regionális fejlesztések jelentőssége, a társadalmi innováció, az egészségügy a közlekedés jövője és az ember-gép kölcsönhatásai egyaránt napirendre kerültek.
Az idei think.BDPST vendégelőadói között lesz Szijjártó Péter külügyminiszter, Karol Okoński digitalizációért felelős államtitkár, Rákossy Balázs államtitkár, Jamie Shea a NATO újtípusú biztonsági kihívásokért felelős főtitkár-helyettese, Matthew Evans a TechUK ügyvezető igazgatója.
A think.BDPST konferencia két fontos kísérőrendezvényt is befogad. Az egyik a Young Leaders' Forum, ahol a világ számos országából érkező, forradalmi innovációs változásokon gondolkodó, 24-38 éves fiatal szakemberek adnak találkozót egymásnak. A jövő innovációs, kutatási és fejlesztési életének reménybeli szereplői találkozhatnak saját szakterületeik meghatározó döntéshozóival, megismerkedhetnek a legújabb trendekkel, fejlődési irányokkal, workshopokon és kerekasztal beszélgetéseken cserélhetnek tapasztalatokat egymással. A fórumra már 300-an jelentkeztek.
Az YFL 2019-ben az okos társadalmakhoz köthető témákra, azaz a lakhatási rendszereket átalakító fejlesztésekre és a demokráciát érintő digitalizációs kihívásokra fókuszál. A résztvevők nem csupán ötleteiket cserélhetik ki egymással, de meg is vitathatják az e területeken felvetődő innovatív kezdeményezéseket. Fejleszthetik vezetői képességeiket, versenyképességüket jelentős mértékben javító tudásra tehetnek szert és ösztöndíjat is nyerhetnek az eseményre.
A think.BDPST másik kísérőrendezvénye a Start-up Expo. Ez egy olyan kiállítás, ahol a közép-európai innovációs szcéna főszereplői, start-upjai és ötletgazdái oszthatják meg egymással tapasztalataikat és mutathatják meg magukat a nemzetközi közönség és a jelen lévő befektetők előtt.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.