A Schneider Electric szerint a hiperhatékony épületek komoly fejlődést hozhatnak a világ energiagazdálkodása terén, jelentős megtakarítást hozva az üzemeltetőknek és a bérlőknek.
Az ingatlanok létrehozására és működtetésére megy el a világ energiafelhasználásának mintegy 30 százaléka a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) adatai szerint, és az üvegházhatású gázok kibocsátásának közel 40 százalékáért is ezek felelnek – írja a Computerworld.
A Schneider Electric az idei, online megtartott Innovation Summit keretében mutatta be „A jövő épületei” keretrendszerét, ami egyesíti az energiamenedzsment és az automatizáció legújabb digitális megoldásait.
Laurent Bataille, a Schneider Electric Digitális Energia divízió ügyvezető alelnöke szerint a felmerülő régi és új szükségszerűségek egyaránt formálják, hogyan gondolkodik a világ az épületekről. Az épületek kulcsszerepet játszanak abban, hogy mind a gazdaság, mind a környezetünk egészséges legyen.
Annak érdekében, hogy megfeleljenek a környezeti és üzleti elvárásoknak, az épületeknek hiperhatékonnyá kell válniuk a tervezési folyamattól kezdve az építésen át a működtetésig és karbantartásig. A Schneider Electric EcoStruxure Building nyílt, felhőalapú, innovatív platformja lehetővé teszi az energiaelosztás és -menedzsment, az épületautomatizációs megoldások és az IT rendszerek integrációját.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.