Változatlan termékportfólióval folytatódik a Széchenyi Kártya Program MAX+

2024. 07. 22., 12:00

Változatlan termékportfólióval folytatódik a Széchenyi Kártya Program MAX+ 2024 júliusától, így továbbra is biztosítva van, hogy a magyar kis- és középvállalkozások hozzájussanak a legkedvezőbb feltételrendszerű, rugalmas finanszírozási lehetőségekhez – tájékoztatott a KAVOSZ Zrt.

A Széchenyi Kártya Programban elérhető MAX+ termékeknél a teljes futamidő alatt kiszámítható, fix évi 5 százalék a nettó ügyleti kamat, a zöld hitelcélokat finanszírozó beruházási hitelek pedig kiemelten kedvező, fix évi 1,5 százalék nettó ügyleti kamat mellett érhetőek el.

A Széchenyi Kártya Program az elmúlt 22 évben – a válságos időszakokban különösen – bizonyította szerepét, jelentőségét a magyar vállalkozások támogatásában. A program létrejötte óta több mint 500 ezer ügyletben 8300 milliárd, 2023-ban 50 ezer szerződés alapján mintegy 1800 milliárd forintot folyósítottak.

A program folyószámla- és likviditási típusú hitelein belül akár 250 millió forintos szabad felhasználású hitelhez is juthatnak a kkv-k, legfeljebb 3 éves futamidőre, míg a beruházási típusú konstrukciókban maximum 500 millió forinthoz legfeljebb 10 éves futamidőre.

A beruházási típusú hitelek felhasználhatók például ingatlan vásárlásra, -építésre, -fejlesztésre, gép-, eszközvásárlásra, technológiaváltásra, energia- és erőforrás hatékonysági intézkedésekre, megújuló energiaforrások használatára irányuló fejlesztési elképzelések megvalósítására.

A beruházási hiteleken belül a Széchenyi Mikrohitel MAX+ szintén széles körű beruházási célú felhasználást tesz lehetővé, a gép-, és eszközbeszerzéseken kívül ingatlan vásárlására, felújítására, továbbá új, tisztán elektromos meghajtású személygépkocsi beszerzésére is igényelhető. Ez a konstrukció kifejezetten mikro- és kisvállalkozásoknak szól maximum 100 millió forint hitelösszegig, akár kezdő vállalkozásoknak is.

A Széchenyi Lízing MAX+ keretében a vállalkozásoknak többek között új vagy használt haszongépjárművek, gépek, berendezések, immateriális javak finanszírozására nyílik lehetőségük akár 400 millió forintig.

Folytatódik az Agrár Széchenyi Kártya maximum 200 millió forint összegű folyószámlahitele is, amely az agrárvállalkozások átmeneti likviditási gondjának áthidalását segíti.

A magyar kis- és középvállalkozások támogatása, fenntartható fejlődésük és gazdasági növekedésük elősegítése mindenkori nemzetgazdasági érdek, ezen belül is kiemelt cél a kedvezményes, támogatott finanszírozási lehetőségek biztosítása, amelyben a Széchenyi Kártya Program kiemelt szerepet játszik. A programban naponta 300–400 kisvállalkozástól 10–12 milliárd forint közötti összegű hiteligénylést fogadnak be, amely jól érzékelteti a program jelentőségét a magyar vállalkozások versenyképességének megőrzésében, teljesítményének növelésében.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 06., 15:06
Az előző hónaphoz képest a 95-ös benzin átlagára 7 forinttal, 605 forintra, a gázolajé 10 forinttal, 611 forintra csökkent augusztusban a statisztikai hivatal jelentése szerint; a benzin átlagára 7 forinttal a szomszédos országok átlagára alatt maradt, a gázolajé megegyezett a szomszédos országokéval.
2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS