Több mint 200 milliárd forintot közvetítettek ki a Takarékbank-konzorcium MFB Pontjai

2020. 04. 10., 13:00

A Takarékbank és a Budapest Bank konzorciumában működő MFB Pontok több mint 200 milliárd forintot közvetítettek ki a program 2016-os indulása óta – közölte a Takarékbank.

A Takarékbank 419 és a Budapest Bank 23 fiókjában működő MFB Pontokon keresztül a program indulásától idén március 31-ig már 201 milliárd forintot folyósítottak az igénylőknek, csak 2019-ben 66,1 milliárdot. Több mint 3700 vállalat és 5650 lakossági igénylő jutott vissza nem térítendő támogatáshoz vagy kedvezményes hitelhez, a vállalkozások átlagosan 49,5 millió forint, a lakosság átlagosan 2,6 millió forint értékben.

Az MFB Pontokon az elmúlt években az energiatermelést és a megújuló energiafelhasználást ösztönző programok iránt érdeklődtek leginkább, a kiközvetített források 63 százalékát ilyen területen használják fel. A termékek 28 százaléka 2016 óta mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének fejlesztését szolgálja.

A szerződések 6,5 százaléka infokommunikációs fejlesztéseket segít, 2 százaléka pedig K+F+I tevékenységet támogat, míg a foglalkoztatás ösztönzésre jutott a szerződések 0,5 százaléka – írja a Takarékbank.

A veszélyhelyzet kihirdetését követően a lakossági ügyleteknél nem tapasztalható jelentős forgalomcsökkenés, egyedül Békés, Győr-Moson-Sopron és Komárom-Esztergom megyében esett vissza némileg az érdeklődők száma. Tapasztalatok szerint a vállalkozások részéről ugyanakkor kevesebb a megkeresés, kivéve Csongrád és Jász-Nagykun-Szolnok megyét. A vállalkozások egy része kivár a bizonytalan gazdasági környezetben.

A Takarékbank vezette konzorcium arra számít, hogy az idei évre tervezett 40 milliárd forint folyósítását teljesíteni tudják, március végéig az időarányosan 25 százalékkal még meg is haladták az előzetes terveket.

Az érdeklődések alapján azt valószínűsítik, hogy a kkv-k továbbra is nagy számban szerződnek technológiai korszerűsítésre, valamint a pénzügyi eszköz hitelprogramra.

A konzorcium szerint ugyanakkor a következő időszakban problémát okozhat a szerződéseknél a külföldi beszerzések akadozása - például a napelemeknél -, valamint a forintárfolyam változása. Emellett egyes áramszolgáltatók szüneteltetik a készre jelentést, a hivatalokban és a közjegyzőknél korlátozott az ügyfélkiszolgálás, valamint számos energetikai szakember nem dolgozik.

Az állami tulajdonú Magyar Fejlesztési Bank (MFB) a 2014-2020-as finanszírozási ciklusban elérhető, európai uniós forrású, visszatérítendő támogatások közvetítésére hozta létre az MFB Pontok hálózatát.

Az MFB Pontokon jelenleg négy vállalati, illetve egy lakossági terméket lehet igényelni. (MTI)

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 06., 15:06
Az előző hónaphoz képest a 95-ös benzin átlagára 7 forinttal, 605 forintra, a gázolajé 10 forinttal, 611 forintra csökkent augusztusban a statisztikai hivatal jelentése szerint; a benzin átlagára 7 forinttal a szomszédos országok átlagára alatt maradt, a gázolajé megegyezett a szomszédos országokéval.
2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS