3,5 milliárd forint gyorskölcsönt igényeltek eddig a Magyar Bankholding tagbankjainál

2021. 03. 22., 18:15

Aláírták az első szerződéseket a Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsönre (GINOP-9.1.1-21) a Magyar Bankholding tagbankjaiban. A Budapest Bank, az MKB Bank és a Takarékbank MFB Pontjain fokozott kereslet mutatkozik az új termékre, másfél héttel az indulás után a tagbankok már négyszáz igényt fogadtak be mintegy három és félmilliárd forint értékben, több mint száz ügyletet pedig már jóvá is hagytak. A korlátozások enyhítésével párhuzamosan várhatóan tovább nőnek majd az igénylések.

Március 8-i indulása óta összesen 3,5 milliárd forint értékben vették igénybe a Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsönt (GINOP-9.1.1-21) a Magyar Bankholding tagbankjaiban. A kérelmek mintegy kétharmadát a Magyar Bankholding MFB Pontjain nyújtották be: a Takarékbank több mint 270, az MKB Bank közel 70, a Budapest Bank fiókjai pedig több mint 60 hiteligénylést fogadott az elmúlt másfél hét során. A vállalkozások eddig átlagosan mintegy 8,5 millió forintot igényeltek.

Az 1–10 millió forint közötti kamatmentes kölcsönt a koronavírus-járvány gazdasági hatásaival leginkább érintett ágazatokban működő mikro-, kis- és középvállalkozások mellett egyesületek, egyéni vállalkozók és KATA-s cégek is igényelhetik az újrakezdéshez. A hitel felvételére több mint ötven tevékenységi kör jogosult, a vendéglátástól és a szálláshely-szolgáltatástól kezdve a nem alapvető cikkeket árusító kereskedőkön át az előadóművészekig és a szórakoztatóiparig. Fontos tudni, hogy csak a vállalkozás főtevékenysége után lehet igényt benyújtani, a felvett összeg pedig nem haladhatja meg a vállalkozás 2019-es árbevételét.

A gyorskölcsön a bér-, járulék-, rezsi- és működési költségek fedezésére, illetve a nyitáshoz szükséges készletek finanszírozására fordítható. A hitelt legfeljebb tízéves futamidővel és hároméves törlesztési türelmi idő mellett igényelhetik a vállalkozások, a hitelszerződés megkötését követően százszázalékos előleg folyósításával. A költségekkel a folyósítást követő másfél éven belül kell elszámolni.

A nagy érdeklődést az első napok igénylései is mutatják. A várakozások alapján több ezer cég összesen több tízmilliárd forint értékben igényelheti a Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsönt a három bank országszerte 474 helyszínen megtalálható MFB Pontján.

A Magyar Bankholding tagbankjai élen járnak az MFB Pontokon elérhető termékek közvetítésében, azonban más támogatott konstrukciókból is bankpiaci részesedésüket meghaladó mértékben folyósítottak, ezért felkészültek a rohamra; amennyiben szükséges, a tagbankok a gyors feldolgozás érdekében a kollégák átcsoportosításával is készülnek.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS