Bízik a minél előbbi újranyitásban a Gusto13 üzletvezetője

2020. 12. 01., 13:00

A vírushelyzet egyik legnagyobb vesztese a vendéglátás. A Gusto.hu villáminterjú-sorozatában éttermeseket kérdez arról, milyen túlélési stratégiában gondolkodnak. Elsőként a veszprémi Gusto13 üzletvezetőjét, Szakál Bálintot faggatták.

Hogyan éltétek túl a tavaszi vírushelyzetet?

A tavaszra nagyon készültünk. Szerencsére sikerült az összes kollégát megtartani. Így az újranyitáskor könnyű dolgunk volt. Május 4-én jelent meg a közlönyben, hogy újra kinyithatnak a teraszok, mi 6-án már fogadtuk a vendégeket. Minden biztonsági intézkedést betartva működtünk. Az egész nyár nagyon erős volt, de még az ősz is rávert az előző évre. Pörgött úgy, hogy nem volt céges asztal és szinte a nullával volt egyenlő a külföldi turizmus. Az emberek szó szerint ki voltak éhezve a vendéglátásra. 

Ehhez képest hogyan élitek meg az újbóli bezárást?

Az utolsó nyitvatartási napunk a legerősebb nyári napunkra emlékeztetett.

Mi a stratégia az elkövetkező bő egy hónapra?

Elvileg ugyanaz, mint tavasszal. Megtartunk mindenkit és várjuk, mikor indul újra az élet.

Házhoz szállításban nem gondolkodtok?

A mi ételeink szerintem nem olyanok, amiket házhoz lehet szállítani.

És a pizzátok? Az is abszolút versenyképes.

Hiszek abban, hogy a mi fogásaink, beleértve a tényleg remek pizzáinkat is a maguk frissességében itt és most élvezhetők maximálisan. A kiszállítással járó macera mindenképpen a minőség rovására megy, ezért ebbe nem szeretnénk belemenni. Másrészt meg az úgynevezett torta nem lett nagyobb, maximum több, egyre vékonyabb szeletre vágjuk. Veszprém kis város, és mivel most mindenki kiszállításban gondolkodik, szerintem ennyit nem tud eltartani.

Reménykedsz abban, hogy esetleg karácsony előtt kinyithattok?

Igen, mert alapvetően optimista vagyok. Lehet, hogy karácsonykor és a két ünnep között dolgozhatunk egy kicsit, de a realista énem mégis azt mondja, erre nem számíthatunk. Mivel stabil személyzetünk, összeszokott, jó csapatunk van, bármikor ki tudunk nyitni és magas minőségben dolgozni, ha arra a lehetőség adódik. Ez tavasszal már bebizonyosodott.

És ha csak jövő tavasszal indulhat újra az élet, addig ki tudtok tartani?

Reményeim szerint igen, de akkor azért egyéb forgatókönyvön is dolgozunk kell. Addig meg bízunk abban, hogy a kormány sem hagy magunkra bennünket. A járulékcsökkentés és egyéb intézkedése most is óriási segítség.

Azért ha megnézed, az osztrák kormány például sokkal nagyvonalúbban segíti ezt a szegmenst is.

Ebben nem gondolkodom, szerintem nálunk sosem lesz olyan, mint Ausztriában, se jó, se rossz értelemben.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 06. 20., 12:40
2025. június 20-tól kedvezőbbé válik a részletfizetés. Az automatikus pótlékmentes részletfizetés összeghatára megduplázódott, már kétmillió forintos adótartozásig is kérhető. A Magyar Közlönyben megjelent az egyes adókötelezettségekről és egyes adótörvények módosításáról szóló törvény, amelynek számos szabálya már június 20-án hatályba lépett.
2025-06-20 19:05:00
Ötven százalékkal magasabb összegben vehetik igénybe a családok 2025. július 1-től a családi kedvezményt. Az emelés automatikus, teendőjük csak azoknak van, akik az adóelőleg-nyilatkozatban összegszerűen, és nem a gyermekek száma szerint kérték a kedvezményt.
2025-06-19 20:05:00
Március és május között országosan átlagban 5,8 százalékot lehetett alkudni az eladott lakóingatlanok árából, azonban a paneleknél tovább szűkült a vevők mozgástere – derül ki az OTP Ingatlanpont adataiból. A tavaszi hónapokban Budapesten tovább csökkent a rés a hirdetési és az eladási árak között, ami jól mutatja a lakáspiaci tendenciákat, hiszen közben a községekben továbbra is jelentős az alku lehetősége.

  Rovathírek: HIPA

Ismét bekerült Magyarország a legjobb befektetői megítéléssel rendelkező feltörekvő gazdaságok körébe, és a kelet-közép-európai térségben egyedüliként javította pozícióját a Kearney nemzetközi üzleti tanácsadó társaság új felmérése szerint – közölte a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Érdekes ingatlanpiaci helyzetet teremt a helyi önazonosság védelméről szóló törvény, amely júliustól már hatályba is lép. Sokan gondolják, hogy önmagában a létezése befolyásolhatja az árakat, de ez szinte kizárólag az önkormányzatokon múlik. Bár Szegő Péterrel még a parlamenti szavazás előtt beszélgettünk a témáról, a Duna House PR és elemzési szakértőjeként átfogó képet tudott adni róla, hogy mi történik lokálisan és országosan a jogszabály bevezetése után.
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) közölte: sajnálattal veszi tudomásul, hogy a kormány szakmai egyeztetés nélkül hosszabbította meg a hatósági árak rendszerét, hiszen ezzel a szőnyeg alá söpörték a gazdaságban lappangó feszültségeket, amelyek így csak tovább gyűlnek és mindenképpen felszínre kerülnek. Az árrésstop legnagyobb vesztesei éppen a kisboltok lesznek, hiszen lemaradnak az árversenyben a multikkal szemben – vezeti le ebben az epizódban Kozák Tamás. Az OKSZ főtitkára azt is elmagyarázza, miért nincs rendjén az elmaradt egyeztetés és felvázolja a szövetség szakpolitikai javaslatait, amelyek viszont gyógyírt jelentenének – árrésstop helyett.
Már minden tízedik magyar dolgozott külföldön, főleg Németországban, az Egyesült Királyságban, Ausztriában vagy Franciaországban, és a legfőbb motiváció a pénzkereseti lehetőség, de közben sokakat vonz a nyelvi, kulturális tapasztalat és a szakmai fejlődés is – mondta el a Profession.hu felmérésének eredményei alapján Dencső Blanka. Az állásportál piackutatási és üzletfejlesztési szakértője ebben az epizódban bemutatja, milyen érdekes trendek alakultak ki a magyarok külföldi munkavállalási kedve kapcsán, illetve mennyien és hogyan küzdöttek meg a honvággyal és a nyelvi nehézségekkel, vagy milyen módon kamatoztatják itthon a külföldön szerzett tapasztalatokat.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS