Itt találod az összes cikket a „ELKH” témában!
Az ELKH Ökológiai Kutatóközpont munkatársai a Víztudományi és Vízbiztonsági Nemzeti Laboratórium projektje keretében a Duna sekélyebb vízpartjának közelében vizsgálták a halak változó élőhelyhasználatát.
Az ELKH Nyelvtudományi Kutatóközpont kutatói két, világszínvonalon is jelentős nyelvmodellt fejlesztettek ki az ELKH infrastruktúra-fejlesztési pályázatán elnyert szuperszámítógépeken, neurális technológiát használó gépi tanulási algoritmusok segítségével.
Az NKFIH 2022. évi Élvonal – Kutatási Kiválósági Programja keretében 280 millió forinttal támogatja az ELKH Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont ötéves projektjét, amelynek célja a menedzserek piacának elemzése.
„Ahhoz, hogy megértsük, mitől halmozódik fel a szén-dioxid a légkörben, először meg kell értenünk, mennyire összetettek az ezt okozó anyagáramok.”
Az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat Bölcsészettudományi Kutatóközpont Kattanj a tudományra! címmel új tudománynépszerűsítő weboldalt és Facebook-oldalt indított a hozzá tartozó kilenc intézetben folytatott tudományos munka és a bölcsészettudományok sokszínűségének bemutatása céljából.
Idén is számos izgalmas programmal várják az érdeklődőket a Kutatók Éjszakáján az Eötvös Loránd Kutatási Hálózathoz tartozó kutatóhelyek.
Eredményesen lezárult az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) Titkársága által „Proof of Concept” (PoC) Program címmel 2022. március 30-án immár második alkalommal meghirdetett pályázat, amelynek célja az ELKH kutatóhelyek társadalmi és gazdasági hasznosítási fókuszú kutatási tevékenységeinek elősegítése.
Az ELKH Energiatudományi Kutatóközpont közreműködésével mintegy 46 millió eurós költségvetéssel elindult a PIANOFORTE Európai Sugárvédelmi Kutatási Partnerség program.
Az ELKH Energiatudományi Kutatóközpont (EK) is részt vesz Európa első demonstrációs fúziós erőműve, a DEMO koncepciójának tervezésében. A DEMO az első olyan fúziós berendezés, amellyel a kutatók az évszázad közepére demonstrálni tudják, hogyan lehet 300–500 megawatt tiszta és biztonságos fúziós villamos energiát termelni hálózati felhasználásra.
Több mint a duplájára, mintegy 50 milliárd forintra emelkedett a kutatóhálózat költségvetési támogatása, átlagosan 30 százalékkal növekedtek a kutatói bérek, átláthatóbbá vált a forráselosztás, amelyet az intézmények kutatási teljesítménye is befolyásol, ezzel ösztönözve a kutatás eredményességét.
A tulajdonos szerint az arany cappuccino nem csupán divattermék, ugyanis a nemesfémnek állítólag kifejezetten jó hatása van az egészségre.
Jövőre várható az „első beton öntése” – válaszolta a Paks II. beruházás kezdete felől érdeklődő újságíróknak Alekszej Lihacsov, a Roszatom vezérigazgatója.