A repülőútra készülők számára számos esetben kedvezőbbek lehetnek a hagyományos utasbiztosítások feltételei, mint amit a fapados légitársaságok kínálnak – derül ki a CoverMe digitális biztosítási platform blogbejegyzéséből.
A magyar utazók körülbelül 60 százaléka köt utasbiztosítást külföldi útja előtt. Magyarországon is óriási népszerűségnek örvendenek a diszkont áron kínált repülőjegyek, amelyek a fapados légitársaságok által kínált járatokra szólnak. Sokan a repülőjegy foglalási folyamat során élnek a légitársaság utasbiztosítási ajánlatával, mások adott biztosítónál, vagy valamilyen összehasonlító oldalon bogarásszák végig majd kötik meg a számukra legideálisabb konstrukciót.
Törlés – késés – útlemondás. A repülős nyaralások rettegett triásza, amely leginkább megkeseríti az utazók életét. A fapados utasbiztosítások abszolút előnye, hogy ezekre a biztosítási eseményekre plusz díj felszámítása nélkül is téríthetnek. A Ryanair-nél alapszolgáltatás, hogy a járattörlések és a késedelmes indulások után fizetnek, a WizzAir pedig a járatkésés, a járatlekésés, valamint az útlemondás eseményeit is biztosítja. Utóbbi esetén a fel nem használt szállás díját is térítik, ha nem várt betegség vagy baleset ér minket, esetleg közeli hozzátartozónkat.
A klasszikus utasbiztosításoknál ezzel szemben alaposan utána kell járnunk, hogy járattörlés, -késés vagy útlemondás biztosítási eseményre is van-e fedezet a főbiztosításban. Nem minden klasszikus termék térít ilyen eseményekre. A többség valamilyen repülős vagy útlemondásos kiegészítőt kínál plusz díj felszámításával – olvasható a CoverMe friss blogbejegyzésében.
Mivel az útlemondás az utasbiztosítások között az egyik legdrágább komponens – bár mindig jó, ha van – a fapadosoknál az mindenképp hátrány, hogy akkor is ki kell fizetnünk – hiszen a díjába bele van építve –, ha másnapra vesszük meg a repülőjegyünket és tényleg minimális az esélye, hogy az utazásunkat betegség vagy baleset miatt le kell, hogy mondjuk. Ilyen esetben érdemes lehet kihagyni a fapadost, és inkább olcsóbb klasszikust megkötni – szintén last-minute.
A fapados légitársaságoknál általában nem lehet egy bizonyos életkor (a WizzAir-nél 64, a Ryanair-nél 70 év) felett biztosítást kötni az esetlegesen felmerülő orvosi költségekre, ezzel szemben a hagyományos biztosítók (jellemzően pótdíjért) akár 90 éves korig is szolgáltathatnak.
Akik hosszabb időtartamra vagy fizikai munkavégzési céllal szezonálisan utaznak külföldre, azoknak szintén a klasszikus biztosítóknál kell erre szóló kiegészítő biztosítást keresniük és kötniük.
Fapados légitársaságnál kötött utasbiztosítás
• Aki nem akar a részletekkel foglalkozni, általános fedezetet akar egy átlagos repülős utazásra;
• akinek kevés az ideje a biztosítás megkötésére, a lehető legegyszerűbb megoldást keresi;
• aki járatos az online világban, nem zavarja, ha csak online tud kárt bejelenteni egy külföldi oldalon;
• akinek fontos, hogy a készpénze is biztosítva legyen;
• akinek fontos az útlemondás biztosítás.
Valamelyik klasszikus biztosítónál kötött utasbiztosítás
• Ha az utazás célja sportolás, gyógyászati kezelés vagy fizikai munka, akkor csak ez jön szóba;
• aki 64/70 éves elmúlt, és/vagy ismert krónikus betegsége van, és erre is kíván fedezetet;
• aki az átlagosnál magasabb biztonságra vágyik;
• aki nem akar az útlemondás biztosításért fizetni;
• aki egy évben többször, családdal vagy nagy társasággal utazik;
• aki a lehető legolcsóbb megoldást keresi, képes átnézni a lehetőségeket és tudatosan választani;
• akinek fontos a biztosító magyarországi jelenléte, ismertsége, ügyfélszolgálata.
A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.
Lezárultak a Paks II. Atomerőmű résfalazási munkálatai. A terület előkészítése folytatódik, jelenleg a talajszilárdítást végzik az építési területen.