Már öt fogyasztóbarát otthonbiztosításnál elérhető a kényelmi megkötés funkció az MNB összehasonlító oldalán

2021. 10. 26., 15:09

Már öt termék esetében tud az ügyfél az adatai újbóli megadása nélkül, akár azonnal szerződést kötni az adott biztosító honlapjára átnavigálva, miközben a piacon lévő valamennyi Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítási (MFO) termék összehasonlítható a jegybank online kalkulátorában. A közeljövőben várhatóan további két, MFO-t kínáló biztosító esetében válik elérhetővé ez az egy lépésbeni online kötési lehetőség.

A Magyar Nemzeti Bank idén márciusban indította el a Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítási (MFO) termékek közötti választás megkönnyítése érdekében összehasonlító oldalát, amelyet indulása óta már 13 ezer alkalommal látogattak meg az érdeklődők.

Augusztusban az oldal új, kényelmi funkcióval bővült, mostanra pedig immár az összehasonlítható hét MFO termékből öt esetében van lehetőség arra, hogy az ügyfelek a kiválasztott termék megkötését a biztosító online felületére átnavigálva a már megadott adatok ismételt rögzítése nélkül kezdeményezhessék. Az összehasonlító oldalon az online kötés funkció bővítése folyamatos, így a közeljövőben várhatóan még további két MFO-termék esetében lesz elérhető.

Az ügyfeleknek a meglévő lakásbiztosítási terméküket érdemes az évforduló előtt legalább két hónappal áttekinteniük, valamint friss kalkulációt végezni az egyéni igényeik alapján. Igényük esetén meglévő szerződéseiket – a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításhoz hasonlóan – 30 nappal az évforduló előtt tudják felmondani, illetve az adott biztosítón belül évfordulótól függetlenül tudnak MFO-termékre váltani.

A fogyasztóbarát otthonbiztosítások kedvező díjért az eddiginél magasabb szintű szolgáltatást nyújtanak az ügyfeleknek, fölösleges többletszolgáltatások- és kiadások nélkül, egyszerűen összehasonlítható módon, miközben a biztosítási szerződés egésze alatt ügyfélbarát kiszolgálást garantálnak. A termékről további részletes információ a jegybank honlapjának MFO aloldalán érhető el.

Az MFO-kalkulátor mostani fejlesztése is illeszkedik ahhoz a jegybanki elváráshoz, hogy a biztosítókkal való kommunikáció, a kárbejelentés és a kárrendezés teljes folyamata digitálisan is legyen elvégezhető az ügyfeleknek. (MNB)

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2026. 05. 07., 18:20
A Számlázz.hu ügyvezetője szerint az AI világában az átlagos és az igazán sikeres vállalatokat olyan tényezők fogják megkülönböztetni, amely az embereken múlik, nem az AI-on. A kreativitás és a kockázatvállalási hajlandóság fontosabb lesz, mint az információ-elemzési képesség.
2026. 04. 29., 12:20
Új évaddal tér vissza a Cégkassza Podcast, amelynek nyitó epizódja a hazai kkv-finanszírozás aktuális kérdéseire és a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. szerepére fókuszál. A beszélgetésben Szabó István Attila elnök-vezérigazgató és Pulai György üzleti vezérigazgató-helyettes osztották meg tapasztalataikat a tavalyi rekordévről, a garanciaprogramok jelentőségéről és a vállalkozások finanszírozási lehetőségeiről.
2026-05-07 17:20:00
Vannak olyan adók, amelyek szépen, tendenciózusan követik az inflációt. Ugyanakkor több olyan őskövületet is találhatunk a jogrendszerben, melyek 10, 20 vagy akár 30 éve változatlanok és nem hat rájuk az idő vasfoga. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda elemzése.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A gazdasági bizonytalanság, a csökkenő vásárlóerő és az AI-jal gyorsított marketingkörnyezet új helyzet elé állította a hazai kkv-kat, miközben a digitális zaj erősödése, a tartalomtúlterheltség és a mesterséges intelligenciával generált tartalmak terjedése bizalmi válságot is okozott. Matykó Noémi marketingstratégiai szakértő szerint csak azok a cégek maradnak versenyben, amelyek tudatos növekedési stratégiát építenek, és észben tartják, hogy bár az AI hasznos eszköz, nem helyettesíti a stratégiai gondolkodást. A siker kulcsa szerinte a rendszerszintű működés, az összehangolt jelenlét és a folyamatos optimalizáció.
Jobb oktatás, hatékonyabb egészségügy, minőségibb úthálózat – ezeket a példákat emelte ki Nyári Zsolt okleveles adószakértő arra vonatkozóan, hogy mit vár el a lakosság az adóterhekért cserébe. A K-X Consulting partnere kifejtette: bár nem biztos benne, hogy a költségvetés egyhamar lehetővé teszi a TISZA változtatásait – pláne nem az adókedvezmények megtartása és további adókedvezmények ígérete mellett –, a részletszabályok tisztázni fogják a helyzetet. A szakértő az áfacsökkentésre, a vagyonadóra és a kata kiterjesztésére vonatkozóan is elmagyarázta, mire számíthatunk az új kormánytól.
Az erős női jelenlét a magyar gazdaságban ma már nem kérdés: az OPTEN adatai szerint a cégtulajdonosok 40 százaléka nő, és a szerepük érdemi súlyt képvisel a döntéshozatali folyamatokban. A szerkezet közben átalakul, a női tulajdonosi kör fiatalodik, a több szereplős, női cégek működése stabilabb képet mutat. Alföldi Csaba, az OPTEN céginformációs szakértője ebben az epizódban kifejti, hogy a női vállalkozások hogyan erősödtek meg a legnagyobb árbevételi kategóriában is, miközben tavaly már több mint ezer vállalat éves árbevétele lépte át a lélektani egymilliárd forintos határt.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS