A Széchenyi Alapok 2,2 milliárd forint tőkebefektetést nyújt a CER árufuvarozó vasútnak

2020. 07. 23., 15:00

A Széchenyi Alapok 2,2 milliárd forint tőkebefektetést nyújt új mozdonyok beszerzésére a magyar magántulajdonban lévő CER vasúti árufuvarozó cégcsoportnak, az erről szóló szerződést csütörtökön írták alá Budapesten.

Jobbágy Dénes, a Széchenyi Alapok elnök-vezérigazgatója elmondta, a vasúti árufuvarozás lendületben van a világban, a tőkebefektetéssel a magyar tulajdonú céget szeretnék segíteni a piacon. A CER csoport részvényeit a tervek szerint 2022 végéig bevezetik a Budapesti Értéktőzsdére.

Horváth László, CER Cargo Holding igazgatóságának elnöke hangsúlyozta, hogy az elmúlt tizenöt évben a kelet-európai régióban működő magyar tulajdonú magánvállalkozás dinamikusan fejlődött, a Széchenyi Alapok befektetése révén a magyar állam kisebbségi tulajdonosként jelenik meg a cégben.

A CER Cargo Holding igazgatósági elnöke elmondta, cseh mozdonygyártóval tárgyalnak 4+1 mozdony beszerzéséről, ebből 4 elektromos, 1 dízel lenne, és lízingelnék a meglévő 19 mozdony mellé.

Hozzátette, a CER Cargo Holding hat országban van jelen a közép-európai térségben, ebből négyben – Szlovákiában, Horvátországban, Magyarországon, Csehországban – már működnek, Ausztriában és Romániában hamarosan indítják a napi fuvarozást, a távlati tervnek tekintik, hogy Szerbiában, Lengyelországban és Dél-Németországban is fuvarozzanak.

A CER Cargo Holding forgalma 2016-tól átlagosan évi 21 százalékkal bővül és tavaly meghaladta a 25 millió eurót. A 160 főt foglalkoztató cég tavalyi szállítási kapacitása 4 millió tonna felett volt, a 11 saját és 8 bérelt mozdonyból álló flotta azonban nem biztosít elegendő szabad kapacitást.

A társaság hagyományos vasúti árufuvarozás mellett klasszikus vasúti és intermodális fuvarozásszervezést és szállítmányozást is végez, valamint haditechnikai és egyéb speciális szállítási megbízásokat is teljesít.

A 2,2 milliárd forint tőkebefektetés eredményeként számottevő növekedést tervez elérni a társaság, amelynek saját tőke értéke két éven belül várhatóan meg fogja haladni a 10 milliárd forintot.

A Széchenyi Alapok – korábban Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. – 100 százalékos állami tulajdonban lévő, a Pénzügyminisztérium alá tartozó gazdasági társaság. Az alapkezelő első tőkealapját, a Széchenyi Tőkebefektetési Alapot (SZTA) 2011-ben indította el a magyar kkv-k támogatására, azóta már hat tőkealapot kezel, a jelenlegi tőkeprogramjain keresztül közel 83 milliárd forint tőkekerettel gazdálkodik. Megalakulása óta 120 befektetést és több, mint 40 exitet hajtott végre. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egy igazán kreatív szakács, Szatmári Ferenc, alias Főzelékes Feri elárulja, hogyan építi forradalmi megoldásokkal a vállalkozását. A hartai gasztroblogger és influenszer több szakácskönyvvel a háta mögött, unokatestvérével közösen hívta életre a HIPPEACE főzelékbárt, amelynek alapjait a vásárlók is segítenek lerakni, közösségi finanszírozással. Ez az a helyzet, amikor a kedves vendég a receptet is hazaviheti az étteremből, de bőven van még újítás, amivel a franchise-ban szintén gondolkodó szakács előállt. Vigyázat, étvágygerjesztő epizód!
2023. 09. 04., 12:00
epizód: 2023 / 13   |   hossz: 27:16
Az epizódban cégvezető- és szervezetfejlesztésről, a munkahelyi kommunikáció gyógyításáról és csapatok összehangolásáról beszélgetünk Szopkó Beatrixszal. Az [eureka] consulting üzletágvezetője 20 év szakmai tapasztalattal rendezi vállalatok működési struktúráját és konfliktushelyzeteit, vagy hozza helyre a döntések lehetséges negatív következményeit.
2023. 08. 06., 10:25
epizód: 2023 / 12   |   hossz: 28:19
Vajon hogyan vizsgázunk napjainkban stresszkezelésből és időmenedzsmentből – pont akkor, amikor a karrierünkre gazdasági nehézségek lehetnek hatással? Hogyan segíthet ezen az irányított játék, az ún. gamifikált fejlesztési folyamat, és hogyan gyógyít vele munkahelyi közösségeket, döntéshozó stratégiákat, karrier és magánélet egyensúlyában keletkezett zavarokat a „Mit játsszunk?” vlog egyik vezetője, Győri-Nádai Réka? A kreatív szakembert a vállalati soft skill tréningek és a játszva megoldható céges folyamatok sajátosságairól is faggattuk.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS