A vállalatok tőzsdei megjelenését ösztönzi a Budapesti Értéktőzsde és a Hiventures együttműködése.
A Budapesti Értéktőzsde megállapodást kötött a Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt.-vel a tőzsde szeptember 19-én megrendezett éves középvállalati csúcstalálkozója, a BÉT50 konferencia keretében.
Az eseményen Katona Bence, a Hiventures vezérigazgatója, és Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója aláírták azt a nyilatkozatot, amelyben a szervezetek elkötelezik magukat a gazdaság tőkeáramlásának további fejlesztése mellett.
Az együttműködés célja az értéktőzsde szerepének növelése a vállalatok forrásbevonásának, illetve a befektetők forrás elhelyezési tevékenységének támogatása révén. A megállapodás számos, legfőképpen magántulajdonban lévő társaságok nyilvános részvénykibocsátását (IPO) felkészítő kezdeményezést foglal magában.
A szerződés többek között elősegíti egy közös tematikus alap felállítását. Az egyezség révén a Budapesti Értéktőzsde középvállalati szolgáltatásai – a tőzsdei felkészítés EU-s finanszírozását szolgáló BÉT Mentor Program, valamint a nemzetközi vállalatfejlesztési képzést nyújtó BÉT ELITE Program – nagyobb szerepet kapnak, a vállalatok pedig további segítséghez folyamodhatnak az átláthatóság és a felelős vállalatirányítási rendszerek kialakításában.
A Hiventures ezen felül vállalja, hogy portfóliójából kiválasztja a tőzsdeérett cégeket és elősegíti megjelenésüket a középvállalatokra szabott BÉT Xtend piacon; továbbá, a kockázati tőke befektető MFB KKV Tőkealapjából finanszírozott cégei esetében kiemelten szorgalmazza a BÉT-re történő nyilvános kibocsátást.
A Budapesti Értéktőzsde által megfogalmazott tőzsdefejlesztési törekvések, így a hazai vállalatok tőkeági finanszírozásának népszerűsítése is egyre szélesebb körben valósul meg. A Hiventures és a BÉT együttes hozzájárulása révén a jövőben még több ígéretes vállalat válhat ismertté a széles nyilvánosság számára.
(A fotón Végh Richárd és Katona Bence)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.