2030-ra teljesen átalakul a befektetői piac

2021. 04. 20., 18:15

Az elmúlt tíz évben elindult egy trend, amely gyökeresen megváltoztatta a befektetők döntési mechanizmusát. Az amerikai tőzsdén minden harmadik dollárt fenntartható stratégiák szerint kezelnek és ez a tendencia hamar eléri a régiónkat is. Nyugaton már most sokkal jobban teljesítenek az ESG portfóliót felmutató vállalatok. Ez hívta életre az első V4 ESG konferenciát, ahol nemzetközi és régiós szakértők osztják meg tapasztalataikat. Az esemény házigazdája Robin Marshall, a Budapest Business Journal főszerkesztője lesz.

A fenntartható befektetések a közhiedelemmel ellentétben nem a környezeti hatásokra odafigyelő vállalatokra vonatkozik, hanem egy összetett elemzési rendszerre utal, amely során nem csak a pénzügyi eredményeket, hanem a társadalmi, környezeti és az átlátható vállalatirányítást is elemzik a szakértők.

Így tudják megállapítani, hogy mennyire jövőálló egy vállalat. Ez a mentalitás a régiónkban is egyre közkedveltebb, viszont sok tekintetben még nem sikerült átvennünk ezt a fajta gondolkodásmódot, van úgy, hogy inkább szükséges rosszként, mintsem lehetőségként élik meg a vállalatok.

A 2021. április 27-én megrendezésre kerülő angol nyelvű V4 ESG konferencián olyan nemzetközi szakértők osztják meg jógyakorlataikat és tapasztalataikat, akik már sikeresen bevezették saját ESG (environmental, social and governance) stratégiájukat vagy a témában mély szakértelemmel rendelkeznek. Az esemény különlegessége, hogy az előadásokat követően valamennyi kerekasztal beszélgetésen képviselteti magát a négy ország valamely kiemelkedő szakértője, így egymás tapasztalatait meghallgatva közösen fejlődhet a fenntartható befektetések irányába a régiónk.

A nagy nemzetközi vállalatok döntő többsége már a vállalati kultúra részéve tette az ESG irányelveket. Sok hazai tőzsdei vállalat is példaértékű, de a HBLF (Hungarian Business Leaders Forum) szervezésében létrejövő esemény döntő fontosságú lehet azok számára, akik egy-egy területen még nem tudták átültetni a gyakorlatba a fenntartható befektetési működést. Inspiráló történeteket és gyakorlati példákat fognak bemutatni az egész világban jegyzett szakértők, akik között olyan nevek találhatók, mint:

  • Jamniczky Zsolt, a HBLF igazgatója és az E.ON Hungária Csoport igazgatósági tagja,
  • Remy Briand, az MSCI ESG vezetője és végrehajtó bizottságának tagja,
  • Jason Channell, a Citi ügyvezető igazgatója, a fenntartható pénzügyek vezetője,
  • David Radermacher, az E.ON SE fenntarthatóság és klímavédelmi alelnöke,
  • Mirjam Staub-Bisang, a BlackRock svájci leányvállalatának ügyvezetője,
  • Alastair Teare, a Deloitte Central Europe kockázati tanácsadó üzleti vezetője,
  • Oliver Marchand, Climate Risk Center ESG kutatási központjának globális vezetője,
  • Clark Anderson, a Morgan Stanley New York ügyvezető igazgatója, a vállalati és nemzeti kozkázatok, illetve az éghajlati kockázatok menedzsment vezetője,
  • Laura Segafredo, PhD, BlackRock ETF and Index Investments fenntarthatósági kutatások globális vezetője,
  • Kevin Murray, a Citi közép-európai klaszter ügyvezető igazgatója,
  • Janza Ákos, a MSCI magyarországi ügyvezetője, a HBLF igazgatóságának tagja. 

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 01., 19:01
A Használtautó.hu adatai szerint 1 év alatt jelentősen csökkent a használt elektromos autók átlagára; a legnépszerűbb modellekkel kapcsolatos érdeklődések száma másfélszeresére nőtt.
2024-10-03 15:55:00
Több mint 900 jelölést mérlegelve választották ki azt a 30 művészt, sportolót, újságírót, oktatót és tudóst, akik közül tízen vehetik majd át a Prima Primissimákat és húszan a Primákat megillető kisplasztikát és az idén jelentősen megemelt pénzdíjat december 6-án a Művészetek Palotájában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS