Idén először szervezi meg a Klímainnovációs Közösség a Startup Plastic Surgery inkubációs programot, amelyre olyan magyar startupok jelentkezését várja, amelyek megoldást nyújtanak a műanyag által okozott környezeti és egészségügyi kihívásokra. A program során kiválasztott legígéretesebb projektek gyorsított eljárású lehetőséget kaphatnak az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures inkubációs tőkeprogramjában, ahol 15 millió forintos befektetésben részesülhetnek. A programra június 20-ig lehet jelentkezni.
A Startup Plastic Surgery inkubációs program célja, hogy innovatív zöld ötleteket támogatva csökkentse a klímaváltozás negatív hatásait. Az újonnan induló akcelerátor program a műanyag teljes életciklusában megjelenő innovációs megoldásokra fókuszál.
A négy hónapos program alatt a résztvevők a gyorsított eljárású befektetési lehetőség mellett folyamatos üzleti coachingban és iparág fókuszú szakmai támogatásban is részesülnek a műanyaghasználatot vagy műanyag alapanyag újragondolását megcélzó ötleteik továbbfejlesztéséhez.
A Klímainnovációs Közösség tapasztalt coachai segítik a startupok munkáját annak érdekében, hogy az ötletből versenyképes és gazdaságilag életképes vállalkozás jöhessen létre. A program végén a legjobb csapatok akár 15 millió forintos befektést is kaphatnak, a Hiventures inkubációs tőkeprogramján keresztül.
A Klímainnovációs Közösség 2013 óta több mint 150 startupot támogatott, de még sok a kiaknázatlan terület, ahol innovatív, piacképes üzleti megoldásokra van szükség. A Klímainnovációs Közösség egyedi startup programjára olyan ötleteket várnak, amelyek az alábbi területeken nyújtanak megoldást:
- Műanyag előállítás, újrahasznosítás, újrahasználat során felmerülő folyamatinnováció vagy üzleti modell innováció;
- Műanyag helyettesítő termék fejlesztésére vonatkozó innovációk pl. csomagolóanyag innováció;
- Új technológiák alkalmazása a műanyagot felhasználó szektorokban;
- Műanyag termékek használatával kapcsolatos fogyasztói szokások megváltoztatására vonatkozó törekvések.
Az inkubációs program bármilyen fázisban lévő startup jelentkezését várja. Nem kizáró ok a jelentkezésnél, ha valaki elakadt az ötlet fázisban, ahogyan az sem, ha már prototípussal rendelkezik vagy akár elkészítette üzleti tervét.
A Klímainnovációs Közösség az elmúlt évek során több mint 1000 óra coaching és mentoring támogatást biztosított a támogatott startupok számára, illetve 750 ezer eurónyi vissza nem térítendő támogatást osztott szét a legjobb csapatok között.
A Startup Plastic Surgery program befektetői partnere az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures, amely 2017-es indulása óta 280 hazai startup számára nyújtott közel 27 milliárd forintnyi befektetést, amellyel nem csupán a régió, de a világ egyik legaktívabb tőkebefektető társasága lett.
Közép-Kelet-Európa egyik legnagyobb kockázati tőkealap-kezelője európai uniós valamint hazai forrásból több, mint 100 milliárd forintnyi tőkével, három egymásra épülő befektetési programon keresztül segíti a hazai startupok fejlődését inkubációs, magvető és növekedési életszakaszokban. A Hiventures működésével hozzájárul a fiatal tehetségek sikeréhez, a hazai vállalkozások alapításának ösztönzéséhez, a startup közösség és piac edukálásához, valamint Magyarország hazai és nemzetközi versenyképességének növeléséhez.
A startupok 2020. június 20-ig jelentkezhetnek a Startup Plastic Surgery programra.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.