2022 első negyedévében 78 350 négyzetméterrel nőtt a budapesti modern irodapiaci állomány, amely összesen 4 millió 53 ezer 940 négyzetmétert tesz ki – tájékoztatott a Budapesti Ingatlan Tanácsadók Egyeztető Fóruma (BIEF).
Az üresedési ráta az előző negyedévhez képest 0,6 százalékponttal, éves szinten pedig 0,8 százalékponttal nőtt és 9,8 százalékon áll.
Idén az első három hónapban a bruttó kereslet 80 750 négyzetmétert tett ki, ami az előző év azonos időszakához képest 7 százalékos növekedés. A teljes keresleten belül a szerződéshosszabbítások képviselték a legnagyobb arányt 47 százalékkal. Az új szerződések a kereslet 27 százalékát tették ki, míg a bővülések, illetve az előbérleti szerződések részaránya 15 és 10 százalék volt.
A BIEF a legmagasabb bérlői aktivitást Dél-Budán mérte, a teljes volumen 21 százalékát itt kötötték le, második helyen a Váci úti irodafolyosó végzett 17 százalékkal.
A BIEF 122 bérleti szerződést regisztrált az első negyedévben, átlagos méretük 662 négyzetméter volt.
A negyedév legnagyobb ügylete egy hosszabbítás volt az Infoparkban, 8410 négyzetméteren, míg a legnagyobb új bérlet egy 3760 négyzetméteres területre szólt a Dorottya Udvarban.
Az irodapiac 2022 első negyedéves eredményei tükrözik a piac általános bizonytalanságát, bizakodásra ad okot azonban, hogy a pandémia kezdete óta a bérleti tranzakciókat tekintve az idei a legerősebb első negyedév – olvasható a BIEF közleményében.
A Budapesti Ingatlan Tanácsadók Egyeztető Fórumának tagja: a CBRE, a Colliers, a Cushman & Wakefield, az Eston International, a JLL és Robertson Hungary. (MTI)
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A Paksi Atomerőmű középtávú karbantartási tervének megfelelően június 6-tól megkezdődik, a 4. blokk 2025. évi karbantartása, amely a fűtőelemek üzemszerű cseréjével összekötött tervszerű karbantartási tevékenységeket foglalja magában – tájékoztatott az Országos Atomenergia Hivatal (OAH).