Folyamatosan nő az elektromos autók száma Magyarországon: a Jövő Mobilitása Szövetség adatai alapján 2022 októberének végén a teljes gépkocsi-állomány 0,79 százaléka volt tisztán elektromos, míg 2021-ben ez az arány 0,47 százalék, 2020 októberében pedig még csak 0,29 százalék volt.
2022. októberében 32 596 elektromos autót üzemeltettek az országban, miközben tavalyhoz képest 25 százalékkal nőtt a nyilvánosan elérhető töltőállomások száma: így az idei év első negyedévének végére már 2031 volt országszerte, és 2020-hoz viszonyítva közel duplájára nőtt a számuk.
A szövetség szakértői azt is kiszámolták, hogy bár drágult az áram, még mindig olcsóbb elektromos autóval közlekedni, mint hagyományos üzemanyagokat használni. Egy Magyarországon átlagos korú, 15 éves autó átlagfogyasztása 100 kilométeren 8,27 liter. Így 100 kilométert benzines autóval 5100 forintért, míg dízelüzemű gépkocsival 5780 forintért lehet megtenni a példa szerint. Ha ugyanezt a távolságot elektromos autózóval teszi meg valaki, akkor 17 kilowattórás átlagfogyasztást számolva a költség rezsicsökkentett áron 660 forint, piaci áron pedig 1190 forint. Ugyanezt a távolságot nyilvános gyorstöltőn vett árammal átlagosan 2320 forintért, míg villámtöltőn 3230 forintért lehet megtenni.
A Jövő Mobilitása Szövetség szakértői felhívták a figyelmet arra, hogy nagy különbségek tapasztalhatók az egyes szolgáltatók és oszlopok által kínált töltési lehetőségek árai között, például regisztrációval, előfizetéssel vagy pénzfeltöltéssel jelentős megtakarítás érthető el a nyilvános töltők használatakor.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.