Zádori Adrienn: Minden feladatban meg lehet találni a kihívást és az izgalmat

Zádori Adrienn: Minden feladatban meg lehet találni a kihívást és az izgalmat
Szerdahelyi Csaba  |  2022. 07. 15., 09:23

Azok az igazán sikeres szakemberek az IT-ban, akik nagyon agilisak és folyamatosan, gyorsan tudnak alkalmazkodni a változó elvárásokhoz és igényekhez – mondta az Üzletemnek Zádori Adrienn, az UI Academy alapítója.

Zádori Adrienn volt már eladó, ügyfélszolgálatos és moziban jegyszedő – egyszerűen rengeteg minden érdekli. Mivel pörgős, folyamatosan változó területen dolgozik, imádja a hatékonyságot és a remek ötleteket. Ha az is érdekli, hogy Adrienn kiktől tanulta eddig a legtöbbet, a választ elolvashatja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 420. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Az egyik első nagy UX projektem: az online személyi jövedelemadó bevallás megtervezése, amit mai napig évente több mint 2 millió magyar ember használ. Az egész projekt nagyon szerencsés csillagzat alatt született, mindenki, a NAV-tól kezdve a fejlesztőcég munkatársain át a vidéki ügyfélszolgálatosokig bezárólag elképesztően segítőkész és profi volt. Ami pedig talán még fontosabb volt, hogy mindenki nyitottan állt a szektorban teljesen szokatlan megközelítéshez és a formabontó ötleteinkhez. Ennek eredményeként olyan megoldás jött létre, ami miatt mai napig megkeresnek teljesen random emberek, hogy köszönetet mondjanak, hogy évente egy napjukat könnyebbé tettem. Tulajdonképpen ez a felhasználó élménytervezés kvintesszenciája – az emberek életét könnyebbé tettük azáltal, hogy levettük róluk egy bonyolult probléma terhét.

Milyen távra tervez?

– Maximum egy-két évre. Ez a szakma annyira dinamikusan változik, hogy ennél többre nem lehet. Pont emiatt azok az igazán sikeres szakemberek az IT-ban, akik nagyon agilisak, és folyamatosan, gyorsan tudnak alkalmazkodni a változó elvárásokhoz és igényekhez. A UI Academynél nincs két félév például, amikor ugyanaz lenne a tanterv, mert mindig jön valami új, amit be kell építenünk.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Egy divattal kapcsolatos innovatív alkalmazáson nagyon szívesen dolgoznék, mert elképesztően izgalmasnak tartom, ahogy a ruháinkon keresztül kivetítjük a világnak a személyiségünket és a hangulatunkat. Plusz az online cipő- és ruhavásárlás még rengeteg lehetőséget rejt tervezőként.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Az első igazi munkahelyemről, az Avantgrade-ból hoztam a munkakultúrámat, ami az egész karrieremet meghatározza. Ezen felül korábbi főnökeimtől is rengeteget tanultam, Parrag Krisztától a Carnationben, aki megtanított komplex stratégiát alkotni és ütőképes prezentációt készíteni, Kollin Zolitól az IBM Budapest Labben, hogy hogyan kell egy hatékony workshopot összerakni, a mostani főnökömtől, Hoffer Gábortól, hogy hogyan lehet a legnagyobb empátiával és elfogadással fordulni a beosztottjaid és munkatársaid felé. Továbbá a UI Academy alapítótársamtól, Muck Feritől a mai napig rengeteget lesek el, hogy az újabb generáció tagjaiként milyen elemi erővel tudja képviselni a tudását és magát a sokszor age-ista szakmában. Viszont minden, amit a kommunikációról, a nyilvánosság előtti szereplésről és saját brandem építéséről tudok, azt a férjemnek, Beck Mártonnak köszönhetem, akit elfogultság nélkül az ország egyik legjobb kommunikációs szakemberének tartok.

Mivel motiválja a kollégáit?

– A lelkesedésemmel. Őszintén hiszek abban, hogy minden feladatban meg lehet találni a kihívást és az izgalmat, abban pedig pláne, hogy a lelkesedés átragad a kollégákra. Emiatt szoktak szeretni velem dolgozni, mert minden kihívásra csillogó szemmel tudok tekinteni a mai napig. Azt hiszem, addig maradok majd hatékony a LastPassnál és a UI Academyben is, amíg ezt az attitűdöt meg tudom tartani.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– A korai szárnypróbálgatásaim és karrierem során annyi mindent kipipáltam, hogy nehezen tudok erre válaszolni. Voltam Quelle divatbemutatón modell öltöztető, sóboltban eladó, telefonos ügyfélszolgálatos, jegyszedő a Művész Moziban, pultos, pincér és most az újonnan nyitó spanyol éttermünk, a PitPit miatt vendéglátós vállalkozó sapkám is lett. Nem szeretek egy dolog mellett leragadni, mert annyi minden érdekel.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– A UI Academy a networköm legfontosabb forrása, mert nemcsak az üzleti világ képviselőivel kerülök ezen keresztük közvetlen kapcsolatba, hanem találkozom a következő designer generációval, akiket egy-két éven belül a kollégáimként köszönthetek. Amiatt pedig elképesztően szerencsésnek tartom magam, hogy a képzésünkre egyre többen felfigyelnek és egyre több nagyvállalat látja be, hogy a UX/UI-nak hatalmas szerepe van a termékfejlesztésben.

Mire sajnálja az idejét?

– Az agenda nélküli, sokszereplős, elnyújtott megbeszélésekre. Sajnos, amióta átálltunk az online munkavégzésre egyre több ilyen van. Hiszek abban, hogy a hatékony munkavégzéshez elengedhetetlen a közös munka, de nagyon sokan egyszerűen nem készülnek fel a megbeszélésre mielőtt azt összehívják.

Mivel lehet felbosszantani?

– A felkészületlenséggel, rendszerezetlenséggel, mert az hatékonytalanságot szül és extra terhet rak a többiekre. Ezen felül pedig, ha valaki folyamatosan a negatív energiával szívja el a többiek lelkesedését.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– A LastPass-szal szoktunk önkéntes napokat tartani évente pár alkalommal. Furcsán fog hangozni, de nagyon szeretek szemetet szedni, mert rettenetesen bosszant, hogy mennyire rendetlenek az utcák és a környező természet. Nem tudok úgy kikapcsolódni, ha azt érzem, hogy kosz vagy kupleráj van körülöttem.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– A jó ételekre. Ez az legfontosabb örömforrásom, amivel egy kicsit el tudok szökni a mindennapok monotonitása elől. Óriási foody vagyok, emiatt szeretem, ha minden étkezés túlmegy a funkcionális táplálkozáson. Nem szeretek rosszat enni. Ez persze nem azt jelenti, hogy csak Michelin csillagos ételeket vagyok hajlandó enni. Szeretem megtalálni azokat a titkos, őszinte helyeket és ételeket, amelyekben érezni a törődést és a minőségre való törekvést.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Van egy szörnyű szokásom: amikor nagyon nagy a stressz és valahogy le kell vezetnem a felesleges energiáimat, a Netflixen trash realityt nézek. Minden jöhet a gazdag ingatlanügynököktől a vakrandikig, ahol szörnyeknek öltöznek be a párok. A másik energiaforrásom a személyi edzés, ami egyben csapatépítő program a férjemmel. Hetente legalább kétszer járunk együtt egy fantasztikus edzőhöz. Annál jobban semmi nem tereli el a gondolataimat a munkáról vagy a problémákról, ha súlyokkal guggolok vagy kettlebelleket emelgetek.

(Fotó: UI Academy)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS