Turi Sándor: Folyamatosan feszegetjük a szakmai határokat

Szerdahelyi Csaba  |  2019. 08. 05., 10:15

Amennyire természetes ma, hogy autót, szállást, állást online keresünk, annyira nem természetes sehol a világon, hogy szakembert is online keressünk – mondja az Üzletemnek Turi Sándor. A FIX24.hu ügyvezetőjének szakmai bakancslistáján az is szerepel, hogy a cég évi 1 milliárd forintos bevételt érjen el.

Turi Sándor azt tapasztalja, hogy a szakmai környezet brutális gyorsasággal változik, de ebben semmi meglepőt sem talál. Nyilván a felpörgetett tempó miatt tanult az elmúlt három évben többet, mint az azt megelőző két évtizedben. Szívesen feszegeti a határokat, és folyamatosan új modelleket keres. Ahogy most megtalálta a számukra legalkalmasabbat. Következzen az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 95. interjúja!

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Egyértelműen a fix24 létrehozását. Azt gondoltam – az elején, hogy sokkal egyszerűbben és sokkal gyorsabban fogjuk tudni megvalósítani az elképzeléseinket. A jelenlegi eredményekhez vezető út rögösebb volt, mint ahogy azt elképzeltem, de az elmúlt három évben többet tanultam és tapasztaltam, mint az előtte lévő húszban.

Milyen távra tervez?

– Öt évre előre állítok fel célkitűzéseket, de egy évre előre készítek részletes tervet. Az egyetlen fontos dolog számomra, hogy elérjük a célt, ezért hajlandó vagyok a terven dinamikusan is változtatni, ha látom, hogy azáltal hatékonyabban lehet az elképzeléseinket megvalósítani.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– A fix24 olyan nemzetközi céggé fejlesztése, amely meghatározó a közép kelet-európai régióban, éves 1 milliárd forint árbevétel elérése és egy nemzetközi tőkebefektető befektetése a cégbe.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– A szakmai életem során nagyon sok emberrel találkoztam, akik óriási befolyással voltak a fejlődésemre. Nehéz lenne felsorolni mindenkit és félek is tőle, hogy valaki kimaradna, ezért inkább nem emelnék ki senkit, de köszönöm mindenkinek.

A szakterületén hol látja nagyobb fejlődési lehetőséget Magyarországon vagy külföldön?

– A mi konkrét szakterületünk az online szakemberkeresés. Ezen a területen mind Magyarországon, mint külföldön óriási potenciálok vannak, amennyire természetes ma, hogy autót, szállást, állást online keresünk, annyira nem természetes sehol a világon, hogy szakembert is online keressünk. Viszont a piaci környezet drasztikus tempóban változik és mi is azt tapasztaljuk, hogy napról-napra, hónapról-hónapra többen vannak, akik ezt a módját választják annak, hogy megtalálják a számukra megfelelő szakembereket a feladatok megoldására.

Melyik szakmában próbálnál ki magát szívesen?

– Jellemzően egy ember akkor vált, vagy akkor szeretné magát más területen kipróbálni, ha valamilyen motivációja hiányzik. Ez a motiváció lehet pénzügyi szakmai, vagy emberi. A jelenlegi pozíciómba, mint a fix24 ügyvezetője 100 százalékban motivált vagyok minden területen, ezért még csak nem is gondolkozom ilyenen.

Milyen módszerekkel fejleszti üzleti kapcsolatait?

– Manapság számtalan online lehetőség létezik arra, hogy azt a személyt elérjem, akivel kapcsolatba szeretnék kerülni. Ilyen például a LinkedIn, de folyamatosan figyelem az eseményeket is, ahol találkozhatok azokkal, akik valamilyen szempontból fontosak az üzleti kapcsolataim fejlesztése érdekében.

Mire sajnálja az idejét?

– A felesleges adminisztrációra. Folyamatosan keresem azokat az eszközöket, amelyek megkönnyítik a munkameneteket és redukálják az adminisztrációs terheket. Az adminisztáció nem teremt értéket. 

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Kipróbálni új üzleti modelleket. Folyamatosan feszegetjük a határokat, hogy kipróbáljuk olyan lehetőségeket, amelyeket jónak tartunk, fejleszteni tudnánk. Számtalan eredményünk ilyen próbálkozások sikeres teszteléséből ered.

Mivel lehet felbosszantani?

– Amikor valaki nem hajlandó önállóan gondolkodni és mástól várja el hogy döntsön helyette. Minden munkakör felelősségi körében van egy szabad mozgástér, ha valaki nem használja ki ezt a mozgásteret és minden döntésére megerősítést vár, azzal gyakorlatilag azok számára okoz plusz terhet, akik helyette ezt a döntést meghozzák. Ezt nehezen tudom tolerálni.

Milyen területen vállalna önkéntes munkát?

– A munkánkból és az iparágunkból adódóan szívesen vennék részt hátrányos helyzetű lakóövezetek felújításában. Ebben tudnék, azt gondolom, a leghatékonyabban segíteni.

– Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A víz. A Duna vagy a Balaton. Régebben sokat hajóztam és kint a vízen az a csend és nyugalom tudott a legjobban kikapcsolni, sajnos manapság jóval kevesebb időm jut rá.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS