Szabó György: A karrier nemcsak pozíció, hanem önmagunk alakítása is

Szabó György: A karrier nemcsak pozíció, hanem önmagunk alakítása is
Szerdahelyi Csaba  |  2022. 08. 11., 14:21

Nyitott vagyok az első kapcsolatfelvételre, mert mindenki mögött másik 20 ember áll, akiket a közvetlen kapcsolatomon keresztül tudok csak elérni – mondta az Üzletemnek Szabó György topmenedzser, aki az eNET nemzetközi szolgáltatásainak területén folytatja karrierjét.

Szabó György topmenedzser mostantól a magyar tulajdonú, több mint 20 éves budapesti tanácsadó céget erősíti, vezetői feladatkörének fókuszában az eNET szolgáltatásainak nemzetközi piacra vitele áll. Mivel biztos benne, hogy a statikusság nem visz előre, máris készíti új helyén az üzleti tervet. Ha az is érdekli, hogy György mivel motiválja a kollégáit, a választ elolvashatja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 426. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Egyértelműen azt, hogy a Sanoma Media Budapest vezérigazgatója voltam. A magyar média egyik vezető, innovatív vállalatává alakítottuk munkatársaimmal a Sanomát. A karrier egy bizonyos megközelítésben nemcsak pozíció, hanem önmagunk alakítása. Én sem születtem vezetőnek, de ma leginkább vezetőként érzem otthon magam.

Milyen távra tervez?

– Évtizedekre. Ennek feltétele a vitalitás, az ambíciók, az egészség. Mindegyiken dolgozom… A leállás, a statikusság sosem visz előre. Az eNET-nél a feladatom az egyik szolgáltatás globális piacra vezetése értékesítési vezetőként. Éppen most készítem az üzleti tervet – 20 évre.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Nagyon sokat dolgoztam nemzetközi területen, megérintett a globalitás szele. Nagy, globális szervezetek munkájában részt venni, ahol nem kicsiben, hanem nagyban tudunk változtatni a világ haladásán: ez még erősen vonz.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Három férfi volt/van az életemben, akiktől a legtöbbet tanultam: Szabó Józseftől, az édesapámtól, aki 30 évig követte az életemet, Koos Guistól, aki 22 évig a főnököm volt a Sanománál és Sárvári Györgytől, aki coachként „reflektálta” az életutamat…

Mivel motiválja a kollégáit?

– Főleg kisugárzással: éreztetni kell a kollégákkal, hogy a figyelem és az elvárás a minőségi, igényes teljesítmény iránt lankadatlan; ez az elvárás akkor is jelen van, amikor a vezető nincs a közelben. Szóval ez egy nagyon szubtilis dolog, nem szabad a közhelyszerű instrukció, beszámoltatás logikájának hibájába esni.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– A Vízöntő nem kétkezi ember: marad a szabadságharcos archetípusa.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Állandó mozgásban kell lenni, így sokan el fognak érni. Nyitott vagyok az első kapcsolatfelvételre, mert mindenki mögött másik 20 ember áll, akiket a közvetlen kapcsolatomon keresztül tudok csak elérni. Másfelől az is igaz, hogy akinek korlátozottak az üzleti ismeretei, sosem fog sikereket elérni, így az ilyen típusú „szakemberektől” már távol tartom magam.  

Mire sajnálja az idejét?

– Mindenre, ami aprómunka vagy rutinszerű tevékenység. Kicsit konkrétabban: a terjengősségre, az ismétlésekre és az önimádatra. Sajnos a magyar kultúrában mindegyik burjánzik…

Mivel lehet felbosszantani?

– Elsősorban a butasággal. Senkit nem tudok felmenteni a butaság alól, úgy vélem, hogy mindenkinek megadatik a lehetősége, hogy fejlessze magát. Másodsorban azzal, hogy kicsinyes, önző érdekekért nagyon sokan feladnak eszméket: a szabadság, a haladás eszméjét.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Eddig főleg egyesületekben, alapítványokban tevékenykedtem. Önkéntesként a személyiség védelmének, a tisztességes emberi élet támogatásának szentelnék időt, energiát.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Nehéz időket élünk, nagyon óvatosan kell bánni meglévő tartalékainkkal. Az egészségem megőrzésére, sőt, javítására viszont nem sajnálom a pénzt.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A meditáció, főleg az agykontroll és a zene. Ez utóbbiba Mozart és a trance egyaránt belefér…

(Fotók: eNET)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!
Ha lemaradt volna erről:

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS