Nyitott vagyok az első kapcsolatfelvételre, mert mindenki mögött másik 20 ember áll, akiket a közvetlen kapcsolatomon keresztül tudok csak elérni – mondta az Üzletemnek Szabó György topmenedzser, aki az eNET nemzetközi szolgáltatásainak területén folytatja karrierjét.
Szabó György topmenedzser mostantól a magyar tulajdonú, több mint 20 éves budapesti tanácsadó céget erősíti, vezetői feladatkörének fókuszában az eNET szolgáltatásainak nemzetközi piacra vitele áll. Mivel biztos benne, hogy a statikusság nem visz előre, máris készíti új helyén az üzleti tervet. Ha az is érdekli, hogy György mivel motiválja a kollégáit, a választ elolvashatja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 426. interjújában.
– Mit tart karrierje eddigi csúcsának?
– Egyértelműen azt, hogy a Sanoma Media Budapest vezérigazgatója voltam. A magyar média egyik vezető, innovatív vállalatává alakítottuk munkatársaimmal a Sanomát. A karrier egy bizonyos megközelítésben nemcsak pozíció, hanem önmagunk alakítása. Én sem születtem vezetőnek, de ma leginkább vezetőként érzem otthon magam.
– Milyen távra tervez?
– Évtizedekre. Ennek feltétele a vitalitás, az ambíciók, az egészség. Mindegyiken dolgozom… A leállás, a statikusság sosem visz előre. Az eNET-nél a feladatom az egyik szolgáltatás globális piacra vezetése értékesítési vezetőként. Éppen most készítem az üzleti tervet – 20 évre.
– Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?
– Nagyon sokat dolgoztam nemzetközi területen, megérintett a globalitás szele. Nagy, globális szervezetek munkájában részt venni, ahol nem kicsiben, hanem nagyban tudunk változtatni a világ haladásán: ez még erősen vonz.
– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?
– Három férfi volt/van az életemben, akiktől a legtöbbet tanultam: Szabó Józseftől, az édesapámtól, aki 30 évig követte az életemet, Koos Guistól, aki 22 évig a főnököm volt a Sanománál és Sárvári Györgytől, aki coachként „reflektálta” az életutamat…
– Mivel motiválja a kollégáit?
– Főleg kisugárzással: éreztetni kell a kollégákkal, hogy a figyelem és az elvárás a minőségi, igényes teljesítmény iránt lankadatlan; ez az elvárás akkor is jelen van, amikor a vezető nincs a közelben. Szóval ez egy nagyon szubtilis dolog, nem szabad a közhelyszerű instrukció, beszámoltatás logikájának hibájába esni.
– Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?
– A Vízöntő nem kétkezi ember: marad a szabadságharcos archetípusa.
– Hogyan építi üzleti kapcsolatait?
– Állandó mozgásban kell lenni, így sokan el fognak érni. Nyitott vagyok az első kapcsolatfelvételre, mert mindenki mögött másik 20 ember áll, akiket a közvetlen kapcsolatomon keresztül tudok csak elérni. Másfelől az is igaz, hogy akinek korlátozottak az üzleti ismeretei, sosem fog sikereket elérni, így az ilyen típusú „szakemberektől” már távol tartom magam.
– Mire sajnálja az idejét?
– Mindenre, ami aprómunka vagy rutinszerű tevékenység. Kicsit konkrétabban: a terjengősségre, az ismétlésekre és az önimádatra. Sajnos a magyar kultúrában mindegyik burjánzik…
– Mivel lehet felbosszantani?
– Elsősorban a butasággal. Senkit nem tudok felmenteni a butaság alól, úgy vélem, hogy mindenkinek megadatik a lehetősége, hogy fejlessze magát. Másodsorban azzal, hogy kicsinyes, önző érdekekért nagyon sokan feladnak eszméket: a szabadság, a haladás eszméjét.
– Milyen önkéntes munkát vállalna?
– Eddig főleg egyesületekben, alapítványokban tevékenykedtem. Önkéntesként a személyiség védelmének, a tisztességes emberi élet támogatásának szentelnék időt, energiát.
– Mire nem sajnálja a pénzt?
– Nehéz időket élünk, nagyon óvatosan kell bánni meglévő tartalékainkkal. Az egészségem megőrzésére, sőt, javítására viszont nem sajnálom a pénzt.
– Mi tudja a legjobban kikapcsolni?
– A meditáció, főleg az agykontroll és a zene. Ez utóbbiba Mozart és a trance egyaránt belefér…
(Fotók: eNET)
A küllemében is a Balatont idéző sütemény helyi alapanyagokból készült, hangsúlyosan jelenik meg benne az otelló szőlő, szeder, málna.
Folytatódik a munkagödör kialakítása az 5. blokk területén – jelentette be Szijjártó Péter.