Szabados János: Segítünk az anyukáknak visszatérni a munka világába

Szabados János: Segítünk az anyukáknak visszatérni a munka világába
Szerdahelyi Csaba  |  2023. 01. 05., 14:09

Világunk rohamosan hasít az online-ban, de úgy gondolom, hogy a személyes találkozók, üzleti beszélgetések a leghatékonyabbak a kapcsolatépítésben – mondta az Üzletemnek Szabados János, a Prefibox értékesítési vezetője, a Mommy Works Hungary portál tulajdonosa.

Szabados János programozóként, szoftverfejlesztőként kezdte karrierjét, majd több, mint 10 év IT-s munka után szoftver értékesítésre váltott. Értékesítési vezetőként dolgozik a Prefixboxnál, a magyar mellett a lengyel és a román piac elindítása a feladata. Két évvel ezelőtt megvásárolta a Mommy Works Hungary portált, mint mondja: „ma már az értékesítési vezetői sapkám mellé ügyvezetői sapkát is szereztem.” Olyan platformot üzemeltetnek, amely segít az édesanyáknak visszatérni a munka világába. Büszke rá, hogy a Corvinus Egyetemen okleveles pálinkamester diplomát szerzett, így a magyar pálinka is a szívügye. Következzen az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 452. interjúja!

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Karrierem csúcsát még nem értem el, de büszke vegyok arra, hogy értékesítési és IT tapasztalatommal számos hazai vállalkozásnak segítettem az üzletfejlesztésben. A Prefixboxhoz a kezdetekkor csatlakoztam értékesítőként. A 2015-ben még csak pár fős startup ma már több, mint 40 munkavállalóval az e-commerce piac meghatározó szereplője a webáruházak keresési funkcióját szolgáltatva.

Milyen távra tervez?

– Mindig arra törekszem, hogy az aktuális piaci kihívásokra rugalmasan tudjunk reagálni. Alapvetően hosszú távra tervezek, amolyan „never give up” mentalitás az enyém. Nem ijedek meg a kihívásoktól, megoldásokat keresünk és rugalmasan változunk a nehéz gazdaság körülmények ellenére is.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Úgy gondolom, hogy a legnagyobb értékem a több, mint 10 éves értékesítési tapasztalatom. Részese voltam annak, hogy egy pár fős startup-ból hogyan lehet skálázható vállalatot építeni, hogyan kell értékesítő csapatot építeni. A bakancslistámon az szerepel, hogy a megszerzett tudásomat megosszam a feltörekvő értékesítő nemzedékkel, tanítani és segíteni akarok az értékesítés iránt nyitott és alázatos kollégáimnak.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Az utóbbi 10 évben a jelenlegi cégvezetőnktől, Simon István ügyvezetőtől tanultam a legtöbbet. Azt, hogy hogyan kell mindig „résen lenni”, miként kell a piaci kihívásokra a leghatékonyabban a legjobb válaszokat adni. Nagyon hálás vagyok Istvánnak és a kollégáimnak. Nálunk a folyamatos tanulás nem csak lózung, hanem a mindennapi munkánk része.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Kollégaimat a siker motiválja. Arra törekszünk, hogy az ügyfeleinket minél magasabb színvonalon és jó minőségben szolgáljuk ki. Azt gondoljuk, hogy számunkra az elégedett ügyfelek a legfontosabbak.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Bármilyen furcsán hangzik, legszívesebben a hentes szakmát próbálnám ki. A gyermekkori disznóvágások hangulata hozhatja ezt a vágyakozást. A piacokon a hentespultnál vásárolva, a hentesekkel beszélgetve nekem ez nagyon vonzó világ, ráadásul igazi férfimunka!

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Számomra a legértékesebb, ha konferenciákra, üzleti reggelikre jutok el. Ezeken a rendezvényeken igazán lázba jövök és szeretek beszélgetni, meghallgatni üzleti döntéshozókat a napi kihívásokról – szeretek új embereket megismerni. Világunk rohamosan hasít az online-ba, de még ma is úgy gondolom, hogy a személyes találkozók, üzleti beszélgetések a leghatékonyabbak a kapcsolatépítésben.

Mire sajnálja az idejét?

– Sokszor veszem észre, ha „csak úgy” beszélgetek valakivel, hogy eltöltjük az időt, de semmire sem jutunk.  Amikor a találkozó kezdetekor kiderül, hogy nem a megfelelő emberrel beszélek, próbálok minél hamarabb szabadulni és hasznosan eltölteni az időmet.

Mivel lehet felbosszantani?

– A hazai és nemzetközi üzleti tapasztalatom az, ha akár csak szóban megállapodunk, akkor ahhoz tartsuk magunkat. Az felbosszant, ha nem úgy történnek a dolgok, ahogy abban korábban megállapodtunk. Akkor úgy érzem, hogy nem vagyunk partnerek, és elszáll a bizalom. Természetesen vannak helyzetek, amikor újra kell tervezni a korábbi megállapodásainkat, de ezt megfelelő kommunikációval mindig orvosolni lehet.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Ezen még nem gondolkodtam, de a nyitottság megvan bennem az önkénteskedésre.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Szeretem a magas minőségű, márkás termékeket, a jó borokat és természetesen a pálinkákat is.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A pecázás és a gombaszedés. Egyik kedvenc ételem a gomba. Számomra a magam szedte erdei gomba megtalálása, az erdőjárás az egyik legjobb kikapcsolódás.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS