Ronga Lilla: Izgalmas út áll előttünk

Szerdahelyi Csaba  |  2021. 05. 18., 09:15

Szeretnék minél több, hasonló gondolkodású céggel együtt dolgozni, segíteni egymást, tanulni, tapasztalni. A többi pedig majd jön magától – mondta az Üzletemnek Ronga Lilla, a The Bright Academy alapítója.

Ronga Lilla az IBS Nemzetközi Üzleti Főiskola Management, Economy with Business Psychology szakán diplomázott. A főiskolai tanulmányai előtt és során már aktívan részt vett a családi vállalkozásuk folyamatos fejlesztésében, így már nagyon fiatalon sok gyakorlati tapasztalatot szerzett. Mivel már 6 éves kora óta vállalkozó szeretett volna lenni, a diploma megszerzése után rögtön saját online vállalkozásba kezdett. 2019 májusában elindította első webáruházát, a spiritnails.eu-t, valamint 2019 év végén a The Bright Academy online edukációs platformot. Ezenkívül üzleti tanácsadással is foglalkozott, valamint aktívan részt vesz jótékonysági projektekben globális szinten.

Az élethosszig tartó tanulásban hisz, szeret új dolgokat tanulni és folyamatosan fejleszteni magát, ezért rendszeresen részt vesz üzleti és önfejlesztési képzéseken. Szeret workshopokra és üzleti rendezvényekre járni, ahol szakemberekkel ismerkedhet meg és tanulhat tőlük. Szeret utazni, más kultúrákat megismerni, tapasztalatot szerezni.

Lilla azt mondja: „a The Bright Academy kiemelt szívügyem, hiszen egyedülálló, hiányszakmákra specializált képzéseket tehetek elérhetővé Magyarországon, amelyeket szakterületükön nemzetközileg elismert oktatók állítottak össze. Ezenkívül kiemelt figyelmet fordítunk a fenntarthatóság kérdésére, tudatszint emelésére, önfejlesztésre, Földünk védelmére, globális újraerdősítési projektekre, egy jobb és fényesebb jövő érdekében.“

Következzen az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 284. interjúja!

Mit tart karrierje csúcsának?

– Azt érzem, hogy egyre többen látják meg a lehetőségeket az életben Magyarországon is, és valamennyire ehhez talán már hozzá tudunk járulni. Nagyon boldog vagyok, amikor a hallgatóinktól vagy érdeklődőktől pozitív visszajelzéseket kapunk a céljainkról, valamint jelzik, hogy valóban látják, mit is próbálunk megvalósítani. Emellett egy olyan csapatban dolgozhatok, akikkel szívvel-lélekkel építjük ezt az üzletet, értéket teremtünk, igyekszünk jó célt szolgálni és segíteni, ott, ahol tudunk. A lehetőségek teremtése, tudatszint emelés, tudatos életmódok népszerűsítése, globális faültetési projektek, jótékonysági kampányok… mindnek a gondolatától mosolyogva alszom el. Megteremtettem az életemben, amire szükségem volt, szabadságot, bőséget, és tudok adni. Ezzel elégedett vagyok. Izgalmas út áll előttünk, terveim szerint karrierem csúcsa még hátra van.

Milyen távra tervez?

– Ameddig szükség lesz oktatásra, az emberek fejlődni szeretnének, felelősséget vállalni az életükért, csináljuk. Remélhetőleg életem végéig, vagy amíg boldoggá tesz.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Terjeszkedünk további digitális termékek irányába és folyamatosan fejlesztjük a jelenlegi szolgáltatásokat. Potenciálisan nemzetközi vizekre is evezünk.Szeretnék minél több, hasonló gondolkodású céggel együtt dolgozni, segíteni egymást, tanulni, tapasztalni. A többi pedig majd jön magától, bízom benne.

– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Édesapámtól, akivel rengeteget beszélgettünk az életről és üzletről kiskorom óta, és kiemelkedő példával mutatta az utat. Természetes, karizmatikus vezető és mindenféle különösebb végzettség, segítség vagy példa nélkül építettek fel sikeres vállalkozásokat anyukámmal.
Megmutatták nekem, hogy akaraterővel és sok munkával a világon bármit elérhetek (ha önazonos vagyok és a célom tiszta). A tervem, hogy őket szárnyaljam túl, ezzel tisztelegve minden előtt, amit értem tettek és adtak, akkor is, amikor nem volt miből.

Mivel motiválja a kolléit?

– Megkérdezem, mit szeretnek csinálni a legjobban, majd hagyom őket dolgozni. Bízom bennük, hiszen kiváló szakemberek. Rugalmas, szabad teret adok nekik, ahol elmondhatják a véleményüket és szárnyalhat a kreativitás. Olyan csapatban működünk, ahol nem munka a munka, ez egy izgalmas játék, építkezünk és a vár mindenki érdeme. A sajátjuknak érzik a területüket és, amit abból építenek, őket tükrözi.  Közös a célunk. Mindenki keményen dolgozik, már csak az egymás iránt érzett tisztelet és – igen – szeretet miatt is. Az én dolgom (a vezetés, stratégia, döntéshozatal, felelősségvállalás mellett), hogy ezt a közeget megteremtsem és fenntartsam számukra, valamint szűrjem, hogy ki interaktálhat/dolgozhat velük, figyeljek rájuk, a szükségleteikre, védjem őket és a jó légkört.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Nehéz kérdés, mert szinte minden érdekel. Innovatív csapatokat szeretek vezetni, stratégiákat építeni, így „Product Owner” szerepben tudom elképzelni magam egy dinamikusan fejlődő, nemzetközi „scrum csapatban”, akik valami hasznos dolgon munkálkodnak. Ha teljesen más irányzatot keresek, akkor grafikus lennék, jóga oktató és/vagy állatokkal foglalkoznék.

Hogyan éti üzleti kapcsolatait?

– Olyan embereket, cégeket keresünk meg, akik hasonló célokkal rendelkeznek, és tudják, hogy „mindenkinek jut elég”, illetve szinergiában többet érhetünk el. Ezt ismerősökön keresztül, vagy közvetlen megkereséssel tesszük, nyitott szemmel járunk.

Mire sajnálja az idejét?

– Mindenre, aminek nem látom értelmét, nem visz előre, vagy nem pihentető, szórakoztató.

Mivel lehet felbosszantani?

– Értelmetlen szabályokkal, korlátokkal, bürokráciával, felesleges meetingekkel és alulinformált, de magabiztos véleménynyilvánításokkal, negativitással, kishitűséggel, a felelősség fel nem vállalásával.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Igyekszem folyamatosan önkénteskedni. Legutóbb egy öngyilkossággal foglalkozó ausztrál segélyszervezettel dolgoztam, előtte leginkább állatvédőkkel és környezetvédelmi non-profit cégekkel. A csapattal tervezünk járni menhelyre is segíteni, ha majd újra lehetséges lesz, a The Bright Academy pedig évente több jótékonysági kampányt is indít.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Semmire, ami a fejlődésemhez, boldogságomhoz, egészségemhez szükséges vagy új tapasztalást hoz.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Talán a természet, új helyek felfedezése és valamilyen kreatív feladat, mint aktív meditáció. Mély beszélgetések nyitott, intelligens emberekkel is el tudnak repíteni egy teljesen más dimenzióba és feltöltenek. A családdal, barátokkal való időtöltést és nevetést is mindenképp megemlíteném.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 03. 20., 16:40
Nem jellemezte magas cégfluktuáció a faipari szektort 2022-ben, alapvetően stagnált az itt működő cégek száma. Az egyéni vállalkozók köre tavaly közel 100 fővel tovább csökkent. A jövő rövidtávon várhatóan nem hoz jelentős kiugrást, 2023-ban csökkenő cégszámmal érdemes számolni – írja elemzésében az Opten.
2023. 03. 14., 13:43
Tíz év alatt sikerült egy marginális szereplőnek számító magyar kisvállalatból Magyarország elsőszámú fejvadász cégét felépíteni – mondta az Üzletemnek dr. Molontay Patrik, a HumanField Vezető- és Specialistakiválasztó Kft. ügyvezető igazgatója és Executive-üzletágvezetője.
2023-03-21 14:13:30
A hazai nagyvállalatok idén nem várnak árbevétel- és profitnövekedést. A cégek több mint egy éve csökkenő profittal számolnak, ami most negatív rekordot ért el, emellett az árbevétel várt változása is negatív előjelű – derül ki a K&H nagyvállalati növekedési index legutóbbi eredményeiből.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Miért és hogyan érdemes különbséget tenni vállalkozás és női vállalkozás között? Hogyan segítheti ez a szekció a VOSZ-on belül a hazai társas vállalkozások női vezetőit és dolgozóit? Mi az, amit egy női vállalkozás csípőből tud, de a cégeknek – még a nagyobbaknak is – még mindig tanulni kell? A szövetség legújabb szervezetét, a Női Vállalkozói Szekciót az elnök, Lakatosné Lukács Zsuzsanna mutatja be.
Mire számíthatnak a hazai vendéglátók és a szálláshely-szolgáltatók 2023-ban? Melyek az ágazat legfőbb problémái és kiugrási lehetőségei, mely régiók reménykedhetnek leginkább jó eredményekben? Hogyan támogatja a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége az ágazat szereplőit? A kérdésekre Duska Sándor, az Idegenforgalmi, Szálláshely-szolgáltatók és Vendéglátó-ipari szekció elnöke válaszol.
2022. 11. 29., 23:30
epizód: 2022 / 12   |   hossz: 24:09
Étvágygerjesztő sikertörténetet tálalunk fel a vendéglátóiparból. Az encsi Anyukám mondta titkát elsősorban nem az olaszos hangulatban, hanem a hazai alapanyagokban, a család- és vendégszeretetben kereshetjük. Dudás Szabolcs, az étterem egyik vezetője arról is beszél, hogy miként lett a főzés szeretetéből, átgondolt stratégiával, üzleti vállalkozás. A sztori 1995-ben egy olaszországi pizzakóstolós utazással kezdődött, és ma már a kiváló helyeknek járó Bib Gourmand-díjnál tart.

  Rovathírek: GUSTO

Nekem nagyon tetszik, annyira, hogy kiálltam mellette főszerkesztőnkkel szemben is, aki szerint csak szokványos ipari képlettel van dolgunk.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS