Paróczai Attila: Annyira tervezek, ameddig a modellek ellátnak

Paróczai Attila: Annyira tervezek, ameddig a modellek ellátnak
Szerdahelyi Csaba  |  2022. 07. 26., 09:27

Minél feszítettebb a tempó, annál inkább elégedett vagyok, hogy sikerül elvégezni minden feladatot – mondta az Üzletemnek Paróczai Attila, a MetKép tulajdonos-főszerkesztője.

Paróczai Attila egyik szenvedélye a viharvadászat, így aztán végképp nem véletlen, hogy öt éve csatlakozott a MetKép-hez, amelyet Szilvási Tibor alapított. Mára már 6 milliónál több oldalletöltésnél járnak. Hogy mi kellett a sikerhez, az is kiderül az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 424. interjújából.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Talán a MetKép oldallal elért eredményeimre vagyok a legbüszkébb. Azt mondták, lehetetlen ma Magyarországon új sajtótermék bevezetése úgy, hogy nincsenek millióink reklámra. Mi ezt meghazudtoltuk, rendszeresen szemlézik anyagainkat a legnagyobb hazai sajtóorgánumok.

Milyen távra tervez?

– Mivel időjárással foglalkozunk, így stílszerűen válaszolhatom: ameddig a modellek ellátnak, azaz 2 hétre előre tudom, hogy milyen operatív feladataink lesznek, természetesen a fejlesztések vagy a magánéletem során akár több éves időtartamra is vannak pontos elképzelések. A Covid előtt pár hónappal sikerült megugranunk az első fontos mérföldkövet, így tudjuk, milyen az, ha folyamatosan változó kihívásokkal kell szembenézni.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Ki szeretném magam próbálni egy általánosabb témájú híroldalon is, ahol folyamatos az a fajta pörgés, ami nálunk csak frontátvonulások idején tapasztalható. Kicsit olyan ez, mint egy drog, minél feszítettebb a tempó, annál nagyobb az elégedettség, hogy sikerült elvégezni minden feladatot.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Erre nehéz válaszolni, olyan sok ember hatott rám életem során. Minden nap próbálok tanulni, fejlődni a szakmai életemben éppúgy, mint a magánéletemben. Hiszem, hogy mindenkitől tanulhatunk, akivel összesodor bennünket az élet.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Igyekszünk támogatni egymást mind szakmailag, mind azon kívül, azt szoktuk mondani, a mi csapatunk egy kis család. Az elért eredményeink, egymás megbecsülése és elismerése hatnak ránk motiválóan.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Sokféle munkát végeztem már. Amit szívesen csinálnék, az a repülőgépvezetés, de sajnos nincsenek meg hozzá a kellő képességeim, így hiába vonz. Azt hiszem, ha újrakezdhetném az életem, akkor is ezt csinálnám a legszívesebben, amit most.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Főleg ajánlásokon keresztül, de a LinkedIn is nagyon jó felület, ha szakmai körökben szeretnénk ismerősöket szerezni. A Covid után elindultak az offline találkozók is, én is tervezem, hogy néhányra elmegyek, hiszen a személyes találkozásnál nincs jobb.

Mire sajnálja az idejét?

– Alapvetően az unalmas emberekre, akik nem visznek előrébb és én se tudok segíteni nekik.

Mivel lehet felbosszantani?

– Engem nehéz igazán felbosszantani, ahhoz nagyon sokat kell tenni, hogy valakire igazán megharagudjak.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Mivel közel áll hozzám a természet, így bármilyen, természetvédelemmel kapcsolatos tevékenységbe szívesen beszállnék. Emellett szívesen segítek az embereknek, így a szociális projektektől se idegenkedem.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Bármi, amivel bővíthetem a tudásom, számomra bőven elég értéket képvisel ahhoz, hogy ne sajnáljam a rávalót. Legyen az egy online tanfolyam vagy egy nyomtatott könyv.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Két igazi szenvedélyem van: a horgászat és a viharvadászat. Mindkettő remekül ki tud kapcsolni, olykor pedig egyszerre is átélhetem ezeket.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-18 21:10:59
A Budapesti Corvinus Egyetem közös kutatást indít az OPTEN-nel és a Grémium az Utódlásért Egyesülettel a hazai családi és nem családi tulajdonban lévő magánvállalatok professzionalizációjának feltérképezésére.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.
2024. 02. 03., 21:30
epizód: 2024 / 3   |   hossz: 19:22
A Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetségének elnökével azt elemezzük a BizniszPlusz aktuális epizódjában, hogy hogyan alakíthatja át a toborzási folyamatokat és általában a HR munka világát a mesterséges intelligencia. A szakemberrel megnéztük azt is, milyen szakmai készségek ívelnek fel az AI korszakban, és ennek milyen lenyomatai lesznek érzékelhetők a következő években, sőt, már 2024-ben is. A magyar gazdaságban megjelent külföldi munkavállalók által elindított munkaerőpiaci trendek, valamint a változó minimálbér és bérminimum hatásai szintén szóba kerültek a beszélgetésben. Utóbbiakról kiderült mekkora terhet rónak a magyar vállalkozásokra, és ennek milyen mögöttes okai vannak, a munkaerő termelékenységének alakulásától a tapasztalt kollégák megtartásáért indult küzdelemig.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS