Paróczai Attila: Annyira tervezek, ameddig a modellek ellátnak

Paróczai Attila: Annyira tervezek, ameddig a modellek ellátnak
Szerdahelyi Csaba  |  2022. 07. 26., 09:27

Minél feszítettebb a tempó, annál inkább elégedett vagyok, hogy sikerül elvégezni minden feladatot – mondta az Üzletemnek Paróczai Attila, a MetKép tulajdonos-főszerkesztője.

Paróczai Attila egyik szenvedélye a viharvadászat, így aztán végképp nem véletlen, hogy öt éve csatlakozott a MetKép-hez, amelyet Szilvási Tibor alapított. Mára már 6 milliónál több oldalletöltésnél járnak. Hogy mi kellett a sikerhez, az is kiderül az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 424. interjújából.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Talán a MetKép oldallal elért eredményeimre vagyok a legbüszkébb. Azt mondták, lehetetlen ma Magyarországon új sajtótermék bevezetése úgy, hogy nincsenek millióink reklámra. Mi ezt meghazudtoltuk, rendszeresen szemlézik anyagainkat a legnagyobb hazai sajtóorgánumok.

Milyen távra tervez?

– Mivel időjárással foglalkozunk, így stílszerűen válaszolhatom: ameddig a modellek ellátnak, azaz 2 hétre előre tudom, hogy milyen operatív feladataink lesznek, természetesen a fejlesztések vagy a magánéletem során akár több éves időtartamra is vannak pontos elképzelések. A Covid előtt pár hónappal sikerült megugranunk az első fontos mérföldkövet, így tudjuk, milyen az, ha folyamatosan változó kihívásokkal kell szembenézni.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Ki szeretném magam próbálni egy általánosabb témájú híroldalon is, ahol folyamatos az a fajta pörgés, ami nálunk csak frontátvonulások idején tapasztalható. Kicsit olyan ez, mint egy drog, minél feszítettebb a tempó, annál nagyobb az elégedettség, hogy sikerült elvégezni minden feladatot.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Erre nehéz válaszolni, olyan sok ember hatott rám életem során. Minden nap próbálok tanulni, fejlődni a szakmai életemben éppúgy, mint a magánéletemben. Hiszem, hogy mindenkitől tanulhatunk, akivel összesodor bennünket az élet.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Igyekszünk támogatni egymást mind szakmailag, mind azon kívül, azt szoktuk mondani, a mi csapatunk egy kis család. Az elért eredményeink, egymás megbecsülése és elismerése hatnak ránk motiválóan.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Sokféle munkát végeztem már. Amit szívesen csinálnék, az a repülőgépvezetés, de sajnos nincsenek meg hozzá a kellő képességeim, így hiába vonz. Azt hiszem, ha újrakezdhetném az életem, akkor is ezt csinálnám a legszívesebben, amit most.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Főleg ajánlásokon keresztül, de a LinkedIn is nagyon jó felület, ha szakmai körökben szeretnénk ismerősöket szerezni. A Covid után elindultak az offline találkozók is, én is tervezem, hogy néhányra elmegyek, hiszen a személyes találkozásnál nincs jobb.

Mire sajnálja az idejét?

– Alapvetően az unalmas emberekre, akik nem visznek előrébb és én se tudok segíteni nekik.

Mivel lehet felbosszantani?

– Engem nehéz igazán felbosszantani, ahhoz nagyon sokat kell tenni, hogy valakire igazán megharagudjak.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Mivel közel áll hozzám a természet, így bármilyen, természetvédelemmel kapcsolatos tevékenységbe szívesen beszállnék. Emellett szívesen segítek az embereknek, így a szociális projektektől se idegenkedem.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Bármi, amivel bővíthetem a tudásom, számomra bőven elég értéket képvisel ahhoz, hogy ne sajnáljam a rávalót. Legyen az egy online tanfolyam vagy egy nyomtatott könyv.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Két igazi szenvedélyem van: a horgászat és a viharvadászat. Mindkettő remekül ki tud kapcsolni, olykor pedig egyszerre is átélhetem ezeket.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS