Nagy Adrienn: A hosszútávú sikereket a mai napba befektetett energia határozza meg

2019. 06. 03., 10:15

Minden tanításnak megvolt a maga helye és ideje az életemben – mondja az Üzletemnek Nagy Adrienn. A GiveMyChance közösségi adománygyűjtő weboldal ötletgazdája és társtulajdonosa biztos benne, hogy több országban is helye van a kezdeményezésüknek.

Nagy Adrienn szerint a GiveMyChance weboldalukon a sikeres kampányok ismertető jele, hogy végiggondoltak és részletgazdagok. A honlapon mindenki számára adott a lehetőség, hogy segítséget kérjen ismeretlenektől egy adott cél megvalósításához. A néhány hete élesben is működő oldalon például egy édesanya a kisfia őssejtterápia költségeinek előteremtéséhez kér segítséget. A weboldal újabb és újabb kampányokkal bővül – remélem, hogy a kampányok sikeresek lesznek. Tudjon meg többet az ötletgazdáról az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 79. interjújából!

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– A GiveMyChance megvalósítását üzlettársammal, Klement-Simon Krisztinával.

Milyen távra tervez?

– Hosszútávra mindenképpen. Hiszem, hogy a hosszútávú sikereket mindig a mai napba befektetett energia határozza meg.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Elsősorban a GiveMyChance felépítése, majd olyan további üzletek létrehozása, ami azontúl, hogy számomra szakmailag előrelépés, másokat is épít.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Mondhatjuk, hogy több mentorom is volt az évek alatt, az adott életszakaszaimban jelenlevő mentorok mind a legtöbbet nyújtották a számomra. Minden tanításnak megvolt a maga helye és ideje az életemben, mindig éppen jókor, mindig éppen a megfelelő személytől.

A szakmájában hol lát nagyobb fejlődési lehetőséget: Magyarországon vagy külföldön?

– A GiveMyChance az első közösségi finanszírozó weboldal (www.givemychance.com) Magyarországon, és úgy látjuk, több olyan ország is van a világban, ahol ugyanezt a pozíciót tudja elfoglalni a jövőben.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Ez egy izgalmas kérdés. Tisztelek minden jól képzett és tehetséges szakembert, azonban nekem nincs kimondott szakmám. Ha mégis választanom kellene egyet, a pszichológia lenne. Azt tanultam is és mindig is lenyűgözött az ereje.

– Milyen módszerekkel fejleszti üzleti kapcsolatait?

– Elsősorban nyitottsággal. Sosem lehet tudni, hogy egy első személyes találkozás, egy első beszélgetés milyen üzleti kollaborációvá nőheti ki magát, hova vezethet a jövőben, bármi is volt eredetileg az apropója a kapcsolatfelvételnek.

– Mire sajnálja az idejét?

– Tévénézésre.

– Mire nem sajnálja a pénzt?

– A minőségre.

– Mivel lehet felbosszantani?

– A felesleges beszéddel, magyarázkodással, lassúsággal, pontatlan munkavégzéssel.

– Milyen területen vállalna önkéntes munkát?

– Elsősorban gyerekekkel és állatokkal kapcsolatos területeken.

– Mivel töltődik fel?

– Testmozgással. Szeretek nagyokat sétálni akár egyedül is és edzeni.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS