Nagy Adrienn: A hosszútávú sikereket a mai napba befektetett energia határozza meg

2019. 06. 03., 10:15

Minden tanításnak megvolt a maga helye és ideje az életemben – mondja az Üzletemnek Nagy Adrienn. A GiveMyChance közösségi adománygyűjtő weboldal ötletgazdája és társtulajdonosa biztos benne, hogy több országban is helye van a kezdeményezésüknek.

Nagy Adrienn szerint a GiveMyChance weboldalukon a sikeres kampányok ismertető jele, hogy végiggondoltak és részletgazdagok. A honlapon mindenki számára adott a lehetőség, hogy segítséget kérjen ismeretlenektől egy adott cél megvalósításához. A néhány hete élesben is működő oldalon például egy édesanya a kisfia őssejtterápia költségeinek előteremtéséhez kér segítséget. A weboldal újabb és újabb kampányokkal bővül – remélem, hogy a kampányok sikeresek lesznek. Tudjon meg többet az ötletgazdáról az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 79. interjújából!

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– A GiveMyChance megvalósítását üzlettársammal, Klement-Simon Krisztinával.

Milyen távra tervez?

– Hosszútávra mindenképpen. Hiszem, hogy a hosszútávú sikereket mindig a mai napba befektetett energia határozza meg.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Elsősorban a GiveMyChance felépítése, majd olyan további üzletek létrehozása, ami azontúl, hogy számomra szakmailag előrelépés, másokat is épít.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Mondhatjuk, hogy több mentorom is volt az évek alatt, az adott életszakaszaimban jelenlevő mentorok mind a legtöbbet nyújtották a számomra. Minden tanításnak megvolt a maga helye és ideje az életemben, mindig éppen jókor, mindig éppen a megfelelő személytől.

A szakmájában hol lát nagyobb fejlődési lehetőséget: Magyarországon vagy külföldön?

– A GiveMyChance az első közösségi finanszírozó weboldal (www.givemychance.com) Magyarországon, és úgy látjuk, több olyan ország is van a világban, ahol ugyanezt a pozíciót tudja elfoglalni a jövőben.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Ez egy izgalmas kérdés. Tisztelek minden jól képzett és tehetséges szakembert, azonban nekem nincs kimondott szakmám. Ha mégis választanom kellene egyet, a pszichológia lenne. Azt tanultam is és mindig is lenyűgözött az ereje.

– Milyen módszerekkel fejleszti üzleti kapcsolatait?

– Elsősorban nyitottsággal. Sosem lehet tudni, hogy egy első személyes találkozás, egy első beszélgetés milyen üzleti kollaborációvá nőheti ki magát, hova vezethet a jövőben, bármi is volt eredetileg az apropója a kapcsolatfelvételnek.

– Mire sajnálja az idejét?

– Tévénézésre.

– Mire nem sajnálja a pénzt?

– A minőségre.

– Mivel lehet felbosszantani?

– A felesleges beszéddel, magyarázkodással, lassúsággal, pontatlan munkavégzéssel.

– Milyen területen vállalna önkéntes munkát?

– Elsősorban gyerekekkel és állatokkal kapcsolatos területeken.

– Mivel töltődik fel?

– Testmozgással. Szeretek nagyokat sétálni akár egyedül is és edzeni.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS