Elindult Magyarország első közösségi adománygyűjtő honlapja

2019. 05. 17., 10:15

Május 17-én élesben is elstartolt a GiveMyChance nevű új közösségi adománygyűjtő weboldal. A honlap Magyarországon elsőként teremti meg a lehetőséget magánszemélyeknek arra, hogy támogatók segítségét kérjék problémáik megoldására.

Írásban, fotókon és videókon keresztül mondhatják el a segítségkérők, hogy mihez kérnek támogatást a hosszas előkészületek után elindult GiveMyChance közösségi adománygyűjtő oldalon.

A nemzetközi minta alapján megálmodott weboldalon bárki regisztrálhat és anyagi támogatást kérhet, akinek problémája merült fel az életben. A kampányhoz ezután bárki önkéntesen hozzájárulhat egy általa meghatározott összeggel, és sok ember összefogásával akár néhány hét alatt is teljesülhet a kitűzött cél.

Az adakozók pár kattintással támogathatják a számukra legszimpatikusabb ügyeket, sőt, egyszerűen felvehetik a kapcsolatot a segítségkérőkkel, hogy a megadott információkon túl még többet megtudjanak az illetőről.

„A honlapon mindenki számára megnyílik a lehetőség, hogy segítséget kérjen ismeretlenektől egy adott cél megvalósításához. A rendkívül egyszerű és bármely korosztály számára könnyen kezelhető rendszeren és felületen) a segítségkérő bőven kifejtheti, hogy miért fontos számára az ügy, ráadásul képekkel és videókkal színesítheti a felhívást. Ezen funkciók használatára a legtöbb esetben szükség is van, hiszen a sikeres kampányok ismertető jele, hogy végig gondoltak és részletgazdagok” – fogalmazott Nagy Adrienn, a közösségi adománygyűjtő weboldal ötletgazdája és társalapítója.

A fizetés bankkártyával vagy a PayPal biztonságos kifizetési felületén keresztül történik, a támogatás pedig azonnal jelentkezik a rendszerben és a segítségkérő számláján. A kezdeményezőnek meg sem kell várnia, hogy a teljes célösszeg összegyűljön.

Klement-Simon Krisztina, a GiveMyChance társalapítója arról beszélt, szeretnének minél több embernek segíteni álmaik megvalósításában vagy élethelyzetük javításában.

Napról napra folyamatos nő az előregisztráltak száma, és a tesztidőszak alatt rengeteg pozitív visszajelzést kaptunk a felhasználóktól. A kampányok elkészítésében természetesen igény esetén segítünk, hogy a lehető legtöbbet hozza ki belőle a segítségkérő. Célunk, hogy idén legkevesebb száz sikeres kampányt vigyünk végig, ami nem tűnik irreális elvárásnak önmagunk felé” – fogalmazott.

A honlapon ezek a kategóriák szerepelnek: Vészhelyzet, Orvosi, Oktatás, Jótékonyság, Friss házasok, Gyerekek, Család, Sport, Zöld, Állatok, Üzleti

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS