Mezei Georgina: Legyünk hatékonyak!

Mezei Georgina: Legyünk hatékonyak!
Szerdahelyi Csaba  |  2023. 09. 26., 09:26

Siker volt megnyerni az első nagy ügyfeleket, a nagyobb, hosszú távú tendereket, a hazai és külföldi díjakat. A legnagyobb siker mégis az, hogy a mindennapokban azzal foglalkozhatok, ami érdekel és amit szeretek – mondta az Üzletemnek Mezei Georgina, a Morselli Employer Branding Ügynökség társalapító ügyvezetője.

Mezei Georgina 2018-ban Töviski Gáborral alapította meg ügynökségüket. A stratégiától a megvalósításig teljes körű munkáltatói márkaépítési megoldásokat kínálnak kkv-knak és nagyvállalatoknak. Cégük erősségét abban is látja, hogy a legkülönbözőbb szektorokban dolgoznak együtt vállalkozásokkal. Évek óta foglalkoztatja a pszichológia, sokat olvas a témában, idővel talán majd jobban elmélyíti tudását ezen a téren. Ha érdekli, hogy Georgina kitől tanulta eddig a legtöbbet, a választ elolvashatja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 484. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– A Morselli elindítását, mert sikerült egy folyamatosan változó piacon felépíteni egy komplex employer branding megoldásokat nyújtó ügynökséget, ami immár több, mint 5 éve segít a cégeknek a márkaépítésben. Képesek vagyunk adaptálódni az új szituációkhoz, felismerjük a piaci igényeket és reagálunk rá. Tanulunk a hibáinkból és fejlesztjük azokat a területeket, amelyeket szükséges. Siker volt megnyerni az első nagy ügyfeleket, a nagyobb, hosszú távú tendereket, a hazai és külföldi díjakat. A legnagyobb siker még is az, hogy a mindennapokban azzal foglalkozhatok, ami érdekel és amit szeretek.

Milyen távra tervez?

– Az 5 éves tervem leginkább átfogó képet ad a fontosabb célokról, de részleteibe menően mindig csak a következő évre tervezek előre. Akár ügyfél, akár saját szakmai tervezést veszünk alapul, a nagyon gyorsan változó reklám és marketing piacon dolgozom, ahol a technológia, az eszközök, csatornák napról-napra formálódnak.  A tervek egy évre előre készülnek, hogy komplex, jól átgondolt stratégiánk legyen, amihez igazodni tudunk, de ezt folyamatosan, év közben is felülvizsgáljuk, és szükség esetén kiegészítjük, mert reagálnunk kell a piaci változásokra.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– A Morselli nemzetközi piacra léptetése. Szeretnék a területemen még nagyobb tudással rendelkezni, magamat folyamatosan képezni, valamint képesnek maradni arra, hogy a jövőben is adaptálódjak az új szituációkhoz.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Szerencsés vagyok, mert sok inspiráló ember vesz körül, akiktől sokat tanultam, tanulok. A HVG-nél volt egy nagyszerű mentorom (az egyik barátom), akitől rengeteget tanultam az ügyfélkezelésről. A networking által sok cégvezetővel, szakértővel ismerkedtem meg, akik nagyon inspiráló hatással voltak rám, és az ügyfeleimtől is sokat tanulok. Szakmailag olyan szakértők képzésein vettem és veszek részt, akik a brand és employer brand építésében globálisan élen járnak, közülük Julian Cole és Bryan Adams volt rám a legnagyobb hatással. A mindennapokban pedig az üzlettársamtól, a férjemtől tanulom a legtöbbet.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Figyelek az igényeikre, és teret adok nekik. Kis szervezetként lehetőség van rá, hogy megismerjük az igényeket és reagáljunk azokra. Például, ha valaki szeretné kombinálni a feladatkörét egy másik területtel, vagy váltana, lehetősége lesz rá. A munkavállalóink esetében az attitűdöt keressük, minden más tanítható. Az a célunk, hogy mindenki olyan pozícióban és területen dolgozzon, amiben jól érzi magát, érdekli, amiben kiteljesedhet.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Évek óta érdekel a pszichológia, sokat olvasok a témában, idővel szeretnék majd jobban elmélyülni ebben a témakörben is. Akár szakmai oldalról a reklám és a neuromarketing, akár a szervezetet vizsgálva, hogy mi motiválja az embereket, mitől fog a vállalat, csapat és az egyén jól működni, hogyan lehet áthidalni a szervezeti problémákat, és miként lehet ezekre reagálni.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Alaptermészetemből adódóan nyitott és kíváncsi vagyok, szeretek ismerkedni, beszélgetni, hiszem, hogy az emberi kapcsolatok életünk legnagyobb értékei, ezért, amikor csak időm engedi, konferenciákon, szakmai eseményeken veszek részt, mellette pedig a LinkedInen építem a kapcsolataimat.

Mire sajnálja az idejét?

– Felesleges megbeszélésekre. Egy hirtelen jött veszteség hatására teljesen átértékeltem, hogy mennyit ér az időm. Törekszem rá, hogy arra szakítsak időt, amihez hozzá tudok tenni, vagy ami hozzám tesz, mind a magánéletemben, mind a munkahelyen. Utóbbi esetében csökkentettem a nem hatékony megbeszélések számát, rengeteg kérdést e-mailben sokkal gyorsabban is meg lehet vitatni. A magánéletemben pedig a családom mellett próbálok az emberi kapcsolatokra koncentrálni, hogy értékes minőségi időt tudjunk együtt tölteni, közös élményeket szerezzünk és támogassuk egymást.

Mivel lehet felbosszantani?

– Azzal, ha valaki nem hatékony. Szerintem egy nap többször elhangzik a számból, hogy rendben, legyünk hatékonyak, nézzük meg mit szeretnénk elérni, mi a célunk, és mi lesz a megoldás!

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– A Morsellivel, amikor csak lehetőségünk van rá, adományozunk, csomagokat állítunk össze. Magánszemélyként szívesen olvasnék fel betegeknek kórházakban – amint a kislányom nagyobb lesz, szeretnék erre is időt szakítani.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Minőségi időtöltésre, képzésre, tanulásra – és kávéra…

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A természet, a zene és a sport nem csak kikapcsol, hanem inspirál is, a legjobb ötleteim mindig séta közben születnek. Nagyon szeretek írni, talán az írás, a történetek kapcsolnak ki a legjobban.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS