Marjai Viktor: Jó terület a LinkedIn a szakmai kapcsolatok építésére

Marjai Viktor: Jó terület a LinkedIn a szakmai kapcsolatok építésére
2022. 11. 14., 12:14

Idővel szeretném a DISC módszert középiskolai diákok számára is tanítani, bemutatni – mondta az Üzletemnek Marjai Viktor coach, kommunikációs viselkedési stílus (DISC) szakértő.

Marjai Viktor 14 év multis karrier után 2021 szeptemberében kezdett saját vállalkozásba. Azoknak a vállalkozóknak és szabadúszóknak nyújt tanácsadást és képzési anyagokat, akik a saját kommunikációs viselkedési stílusuk (DISC) ismeretében önazonos, ugyanakkor hatékony vállalkozási modellt alakítanának ki. Így hatékonyabbá tehető az ügyfélszerzés és a csapatépítés. Ha az is érdekli, Viktor hogyan építi üzleti kapcsolatait, a választ elolvashatja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozat 442. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Már több, mint 600 vállalkozó vett részt az elmúlt egy év során előadásaimon online, és ismerték meg a DISC módszert.

Milyen távra tervez?

– Nagyon sok tervem van, hosszú távra tervezek. A cél az, hogy minél jobban tudjam segíteni az ügyfeleim eredményeit, ezért a jövőben újabb programokat fogok készíteni.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– 2023 év végén vagy 2024 elején szeretnék egy nagy, offline rendezvényt összehozni, hogy ne csak online találkozzak az ügyfeleimmel, hanem egy egész napos közös programon tanulhassanak és építhessenek kapcsolatokat.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Az elmúlt egy évben több szakértővel, mentorral is dolgoztam együtt.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Kommunikációs viselkedési stílus szakértőként fontos, hogy a velem együtt dolgozókat a saját stílusuknak megfelelően tudjam motiválni.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Nagyon érdekel a mesterséges intelligencia, a data science világa, ezt szívesen ötvözném a mostani munkámmal.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Rendszeresen járok üzleti kapcsolatépítő rendezvényekre, valamint a LinkedIn nagyon jó terület, ahol szakmai kapcsolatokat lehet építeni.

Mire sajnálja az idejét?

– Azokra a beszélgetésekre, amikor arra koncentrál valaki, hogy miért nem lehet valamit megcsinálni.

Mivel lehet felbosszantani?

– Nagyon nehéz felbosszantani, de az értetlenkedéssel idővel ki lehet hozni a béketűrésemből.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Idővel szeretném a DISC módszert középiskolai diákok számára is tanítani, bemutatni, amivel hasznos eszköztárat kaphatnak a továbbtanulás és munka világában.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Képzésre és fejlesztésre nagyon sokat költök.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Sport (asztalitenisz) és zene (didgeridoo).

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS