Magyar István: Kritikus embernek tartom magam

Magyar István: Kritikus embernek tartom magam
Szerdahelyi Csaba  |  2023. 10. 05., 12:41

Folyamatosan képzem magam, hogy a technológia fejlődésének és a folyamatosan változó jogszabályi környezetnek megfelelve tudjak dolgozni – mondta az Üzletemnek Magyar István, a LEDVANCE e-kereskedelmi és kiskereskedelmi vezetője.

Magyar István a LEDVANCE lakossági lámpatest-üzletágának felvirágoztatását tartja most a legnagyobb kihívásnak. Ennek jelentős állomása, hogy Közép-Kelet-Európában elsőként Budaörsön nyílt meg bemutatótermük szeptemberben. Munkatársaival kapcsolatban igyekszik érvényesíteni az „élni és élni hagyni” elvet. Ha érdekli, hogy István mit tanult az édesapjától, a választ elolvashatja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 488. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Nem tartom magam karrieristának. Mindig az adott helyzethez, piachoz alkalmazkodva próbálok eredményeket elérni. Pályafutásom 1997-ben kezdődött értékesítőként egy kínai vállalat magyarországi kirendeltségén. 2006-ra már ügyvezető igazgatóként 3 ország kiskereskedelmi értékesítését felügyeltem. Számos alkalommal vezettünk be új termékeket a magyar, a román és a német piacra, ezek, megelőzve korukat, sikeresnek bizonyultak.

Milyen távra tervez?

– Nem szoktam időtávban gondolkodni a karrieremmel kapcsolatban. Folyamatosan képzem magam, hogy a technológia fejlődésének és a folyamatosan változó jogszabályi környezetnek megfelelve tudjam végezni a munkámat. Mondhatnám, hogy „maradok végig” a helyemen, de valószínűleg csak addig, amíg szükség van rám, és értéket teremtek.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Pályafutásom során számos sikert elértem már. Jelenleg a legnagyobb kihívás a LEDVANCE lakossági lámpatest-üzletágát felvirágoztatni, a márkanevet a lakossági felhasználók körében ismertté tenni.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Édesapámtól hivatástudatot, becsületet, szorgalmat és tanulni akarást, kínai vezető kollégáimtól pedig üzleti szemléletet és hozzáállást.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Az anyagi jellegű motiváción túlmenően, úgy gondolom, hogy fontos napjainkban az „élni és élni hagyni” elv érvényesítése, amíg az kiemelkedő teljesítménnyel jár.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– A gazdasági és pénzügyi tanácsadás nagyon közel áll hozzám. A befektetési eszközök kereskedelme nagyon izgalmas, kihívásokkal teli terület.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Konferenciákon való részvétellel, személyes egyeztetések alkalmával, valamint az online tér adta lehetőségeket is kihasználom.

Mire sajnálja az idejét?

– Minden olyan meetingre, ahol ötnél többen vesznek részt, és egy óránál tovább tartanak. Meggyőződésem, hogy a fontos információk egy összefoglalóban elküldhetők az érintetteknek, és csak a valós stakeholderek részvétele nélkülözhetetlen.

Mivel lehet felbosszantani?

– Kritikus embernek tartom magam, így az élet számos területén – beleértve az üzleti életet is – vannak sarokpontok, amelyeket, ha átlépnek, nehezen viselek el.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Pályafutásom végeztével szeretnék motoros sürgősségi vérszállítóként dolgozni.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– A pénz egy eszköz a megélhetés biztosítására. Mint a legtöbb ember, én is azért dolgozom, hogy élhessek.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A horgászat mindenképp. A nagy fogás reménye, a csodálatos természet, valamint a tudás és felkészültség szükségessége miatt kivételes kikapcsolódási lehetőségnek tartom.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS