Minden nappal, többet tapasztalok, és több vagyok a kudarcokkal és a sikerekkel együtt – mondta az Üzletemnek Laczkó Gábor, a Stylers Group társalapítója.
Laczkó Gábor a már 16 éve működő Stylers Groupra úgy tekint, mint saját gyermekére. Hogy vezető társaival közösen szépen „nevelte” a céget, azt bizonyítja, hogy az Egyesült Államokban működő megoldásaikon keresztül páratlan tapasztalatot szereztek komplex informatikai rendszerek kialakítása és működtetése során. Informatikai megoldásokat a tervezéstől kezdve a legösszetettebb fejlesztéseken át az üzemeltetésig biztosítanak. Hogy a sok munka mögött mi áll, az is kiderül az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 160. interjújából.
– Mit tart karrierje eddigi csúcsának?
– Ma a mai napot, holnap a holnapot és így tovább. Minden nappal, többet tapasztalok és több vagyok a kudarcokkal és a sikerekkel együtt.
– Milyen távra tervez?
– Mivel alapítója vagyok a Stylers Group csoportnak, ami már 16 éve működik, így ez olyan, mint egy saját gyermek. Az ember pedig csak úgy nem dobja el a saját gyerekét. Tehát hosszú távra tervezek.
– Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?
– Konkrét szakmai bakancslista nincsen. Szeretnék minél többet tapasztalni különböző területeken. Az IT érdeklődésem mellett, különösen érdekel az elméleti fizika, a pszichológia és vezetéselmélet is. Ezeket ötvözve szeretném tudatosan beépíteni a saját hétköznapi munkámba.
– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?
– Talán inkább átfogalmaznám, hogy mitől tanultam a legtöbbet. Három fontos állomást tudok meghatározni. Az egyik a csapatsport múltam, ami megtanított együttműködni, segíteni és közösen harcolni egy célért. A másik a kollégium, ami felkészített a felnőtt életre és az alkalmazkodásra. A harmadik pedig a cégcsoportunk, és azon belül is a Braining Hub IT oktatási centrum vezetése, ami naponta hoz kihívást és vár el azonnali döntéseket.
– Mivel motiválja a kollégáit, társait?
– Ez mindenkinél egyéni, de ha össze kellene foglalnom, akkor visszaigazolással, felhatalmazással és támogatással.
– Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?
– Talán elméleti fizikus vagy fiataloknál lennék kézilabda edző.
– Hogyan építi üzleti kapcsolatait?
– Alapvetően úgy gondolom, hogy ha sokat adunk, akkor az egy idő után megtérül. Fontos, hogy a megtérülést nem várom el, viszont ha jön, akkor örülök neki.
– Mire sajnálja az idejét?
– Vásárlásra.
– Mivel lehet felbosszantani?
– Ha valaki nem egyenes, az talán idegesít.
– Milyen önkéntes munkát vállalna?
– Oktatást, tanítást!
– Mire nem sajnálja a pénzt?
– Minőségi együtt töltött időre a családommal, jelentsen ez egy jó éttermet vagy akár egy utazást. És persze a futócipőre.
– Mi tudja a legjobban kikapcsolni?
– Egyértelműen a futás, az edzés.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.