Kulcsár Viktória: Nemzetközi szinten is egyedülálló intézményi modellt teremtettünk

Szerdahelyi Csaba  |  2019. 10. 21., 10:15

Most nem az újabb célok megvalósítása, hanem a meglévők fenntartása és a megszerzett értékek megőrzése került előtérbe – mondta az Üzletemnek Kulcsár Viktória, a Jurányi Ház és a FÜGE Egyesület vezetője.

Kulcsár Viktória elsősorban hazai pályában (színpadban) gondolkodik, de annak is örül, ha olyat alkotnak, ami nemzetközi szinten kiemelkedik. Aki volt már valaha Budapesten a Jurányi Házban, az alighanem visszatért ide, mert van miért visszajönni. (Bár ez nem lényeges, jómagam is közéjük tartozom.) A Jurányi olyan utat jár, amit sokan követhetnének – már ha van a követőkben elég tűrőképesség és hajlam a problémakezelésre. Mert azért ehhez a pályához ezekből is bőven kell. Kellemes néhány percet kívánok az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 120. interjújához!

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– A Jurányi Inkubátorház megnyitását, amivel sikerült megteremteni egy nemzetközi szinten is egyedülálló intézményi modellt.

Milyen távra tervez?

– 5+5 év.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Az elmúlt 5+5 év annyira intenzív és hatékony volt, hogy szinte minden vágy és kíváncsiság teljesült, vagy ami nem, az időközben módosult és lekerült a listáról. Így bármilyen furcsa is, most nem az újabb célok megvalósítása, hanem a meglévők fenntartása és megszerzett értékek megőrzése került előtérbe.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Érdekes, de az elmúlt 5 évben a legtöbbet a gyermekeimtől tanultam: problémakezelést, türelmet, tűrőképességet, kommunikációs stratégiákat...stb. Nyílván nem tőlük, de általuk.

Szakterületén hol lát nagyobb fejlődési lehetőséget: Magyarországon vagy külföldön?

– Én elsősorban hazai pályában gondolkodom, szeretnék és szeretek olyat csinálni, ami az ország hasznára válhat és ezáltal kiemelkedő lehet nemzetközi szinten. Persze nagyon jó megismerni hasonló kulturális szervezeteket, működési modelleket határokon túl is.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Szívesen foglalkoznék gyerekekkel, családokkal. Még pontosan nem tudom, hogy miben és hogyan, de ez az érzés van bennem, hogy nekik bármit szívesen csinálnék, és látok is még ebben lehetőségeket.

Milyen módszerekkel fejleszti üzleti kapcsolatait?

– Elsősorban a kommunikációban hiszek és a gyors, hatékony visszacsatolásokban, kétoldalú együttműködésekben, ami mindenkinek hoz valami jót.

Mire sajnálja az idejét?

– Olyan dolgokra, amikről már az elején tudom, hogy nincsen értelme és nem lesz belőle semmi, de erről még meg kell győznöm a partnert is.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Élményekre.

Mivel lehet felbosszantani?

– Az igazságtalansággal és az önbíráskodással.

Milyen területen vállalna önkéntes munkát?

– Gyerekeknél, családoknál.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Egy jó tejeskávé és süti egy napos teraszon. Úszás, futás.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS