Kocsis Edmund: Örülök, ha hozzájárulhatok mások sikeréhez

Kocsis Edmund: Örülök, ha hozzájárulhatok mások sikeréhez
Szerdahelyi Csaba  |  2022. 07. 04., 10:53

Olyan projekteket keresek, ahol fontos a társadalmi szerepvállalás és a fenntarthatóság. Jelenleg a SUPREVA fejlesztése és megismertetése az egyik fő célom – mondta az Üzletemnek Kocsis Edmund, a SUPREVA Magyarország ügyvezetője.

Kocsis Edmund azt vallja, hogy az élet teli van tanulási lehetőségekkel, nem szabad félni kérdezni és hibázni. Szeret minél nagyobb szabadságot biztosítani a munkatársainak, hogy a saját kreativitásukkal és meglátásukkal ők is alkotni tudjanak. Ahhoz, hogy ő maga is alkosson, napjait húsz perc meditálással kezdi. Ha az is érdekli, hogy Edmund miként építi üzleti kapcsolatait, a választ elolvashatja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 416. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Szerencsés vagyok, hogy olyan szuper csapat élén állhattam, akikkel nulláról felépítettük fel a NetPincér GO-t, és megismertettük a hazai piaccal a 30 percen belüli kiszállítást. Nagyon rövid idő alatt elértük a több tízezer napi kiszállítást, és a kínálatunkban tudhattunk olyan étteremláncokat, mint a McDonald’s, amelyektől abban az időben még elképzelhetetlen lett volna szolgáltatásként a házhozszállítás. Rendkívül mozgalmas időszak volt ez akkoriban, ahol rengeteget lehetett tanulni amellett, hogy éreztük: nagyszerű lehetőséget biztosítunk mind az éttermeknek, mind a vásárlóknak.

Milyen távra tervez?

– A hosszú távokat osztom fel rövid távú célokra, hogy a végeredmény ne nagyon térjen el a tervemtől.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– A kihívásokat és a bennük rejlő lehetőségeket próbálom megtalálni, meglátni, így nem feltétlenül bakancslistát írok. Igyekszem minél többet segíteni induló startupoknak, és valamit vissza is adni a közösségnek. Olyan projekteket keresek, ahol fontos a társadalmi szerepvállalás és a fenntarthatóság. Jelenleg azonban a SUPREVA fejlesztése és megismertetése az egyik fő célom, mert amellett, hogy nagyon komoly szakmai kihívással is kell szembesülnöm, egy esernyő alatt, óriási segítséget is tudunk nyújtani a kis- és középvállalati szektornak szolgáltatásainkkal.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Szüleimtől, rossz és jó főnököktől, munkatársaktók, beosztottaktól, barátoktól és a saját hibáimból. Az élet teli van tanulási lehetőségekkel, nem szabad félni kérdezni és hibázni, csak úgy lehet haladni és fejlődni.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Mindig arra próbálok fókuszálni, hogy ne alá-fölé rendelt szervezeti struktúrát építsek fel, hanem olyan csapatot, amelyikkel együtt küzdünk és dolgozunk egy cél megvalósításán. Szeretek minél nagyobb szabadságot biztosítani a munkatársaimnak, hogy a saját kreativitásukkal és meglátásukkal ők is alkotni tudjanak és ne csak feladatokat hajtsanak végre.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– A mostani munkámra sem tudnék „szakmaként” hivatkozni, mert rendkívül változatos a feladatok és kihívások tekintetében, mindig tud újat mutatni. Mindemellett, ha tehetném, szívesen foglalkoznék oktatással, tanítással.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Ambivertált beállítottságomnak és nyitottságomnak köszönhetően viszonylag könnyen megtalálom a közös hangot mindenkivel. Legyen szó szakmai rendezvényekről, előadásokról vagy networking eseményekről, szívesen részt veszek mindenen, ha érdekes a téma.

Mire sajnálja az idejét?

– Adminisztrációra és a bürokrácia útvesztőiben az útkeresésre, továbbá film- és sorozatnézés közben sokszor sajnos csak azon jár az eszem, hogy mi mást tudnék helyette csinálni.

Mivel lehet felbosszantani?

– A nem egyenes beszéd, sumákolás és lustaság hármasától ki tudok néha zökkenni.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Szokásos adományozásokon kívül szívesen vállalok pro bono mentorálást frissen alakuló cégeknek. A mentorálásban kicsit megélhetem én is a tanítási vágyamat, és ahogy már említettem, szívesen adok vissza ezzel a közösségnek. Engem is inspirálnak ezek a kapcsolatok, örömmel tölt el, ha hozzájárulhatok mások sikeréhez.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Tanulásra, utazásra és a kikapcsolódásra.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Minden reggelemet 20 perc meditálással kezdem, ezen felül a sok olvasás mellett nagyon aktív életet élek. Brazil Jiu Jitsu edzésektől kezdve box edzéseken át egészen sakkozásig és kirándulásig. Ahhoz, hogy a maximumot tudjam kihozni a munkában és állandóan teljes lángon égjek, fontosnak tartom a sokrétű aktív pihenést, ami a kikapcsolódás mellett megtanít a küzdelemre is.

(Fotó: SUPREVA)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS