Hogyan lehet ajánlásokkal üzleti partnereket szerezni?

2018. 11. 13., 15:00

Először valódi, mély kapcsolatokat kell építened networking partnereiddel. Aztán érkezhetnek az üzleti ajánlások – vallja Ivan Misner, az Entrepreneur.com szerzője.

Mennyi időbe telik, mire elkezdenek beérkezni az első ajánlások, és hogyan lehet felgyorsítani a folyamatot? – olvasható a kérdés a BNI Go Hungary weboldalán.

Ivan Misner szerint nem elég rengeteg embert ismerni, nem elég széles networking hálózatot építeni. Ha három mondatnál többet nem tudsz elmondani „partnereidről”, rosszul építkezel. A minőségi kapcsolatok kialakítása sokkal fontosabb annál, hogy mennyi kapcsolatod van.

Meddig tart, mire olyan kapcsolatba kerülsz valakivel, hogy megbízzon benned annyira, hogy üzleti ajánlásokat is nyújtson neked? Misner szerint „valahol 90 és 200 óra között kell keresned a választ”. Ez a BNI®-ban, Magyarország legnagyobb jutalékmentes üzleti ajánlások útján működő szervezetében sincs másképp. Amikor a tagok elérik a 90 órás „mérföldkövet”, hirtelen sokkal több ajánlás érkezik társaiktól.

Egy 2012-es független kutatás szerint azok, akik elérik a 200 órás küszöböt, átlagosan ötször több ajánlást kapnak, mint az első egy évükben.

A legkönnyebben úgy lehet felgyorsítani a folyamatot, ha annak elmélyülten részese vagy. „A networking sokkal inkább aratás és vetés, mint vadászat”. Létezik egyfajta bizalmi görbe, amit ha rosszkor próbálsz megugrani, könnyen nagyon kínos helyzetbe kerülhetsz.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS