Dr. Csorbai Hajnalka: Szeretem az adrenalint és szeretem a vezető szerepet

Dr. Csorbai Hajnalka: Szeretem az adrenalint és szeretem a vezető szerepet
Szerdahelyi Csaba  |  2022. 07. 20., 09:23

Mindig helye van az őszinte kritikának. Nincs olyan, hogy valaki ne mondhassa el, amit gondol, vagy hogy ne gondolnék végig egy kérést – mondta az Üzletemnek dr. Csorbai Hajnalka, az Opten stratégiai igazgatója.

Dr. Csorbai Hajnalka tudatosan tervez, és ezt nem csak kollégái tudják róla. Az kimondottan motiválja, amikor egy folyamat végén látja a munka eredményét. Aki ismeri, minden bizonnyal nem lepődik meg azon, hogy szívesen kipróbálná magát egy motorsport csapat vezetőjeként. Ha az is érdekli, hogy Hajnalka kitől tanulta eddig a legtöbbet, a választ elolvashatja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 421. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Egyrészt, hogy több, mint 10 éve lehetek egy ilyen cég stratégiai igazgatója, mint az Opten. Másrészt talán azt, hogy a Vezérigazgatói Találkozó alumnija 2022-ban az év női vezetőjének, 2021-ben pedig az év üzletasszonyának választott. Ezek nagy megtiszteltetések voltak nekem, mert nem vagyok egy „díjhalmozó” típus.

Milyen távra tervez?

– Minden távra. Akik ismernek, azok tudják, hogy meglehetősen tudatos vagyok, így vannak rövid, közép és hosszútávú terveim is. Enélkül nem is érezném jól magam.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Nincs konkrét üzleti bakancslistám. Szeretek végig vinni folyamatokat és látni az eredményét. Ez motivál. Amíg ilyen helyen dolgozhatom, addig jól érzem magam.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Édesanyámtól. Kicsit sablonos lehet, de ez nálam tény. Tőle tanultam, hogy ne hagyjak félbe dolgokat, és azt a fajta széles látókörűséget, ami mindig lehetőséget ad a további fejlődésre.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Leginkább a következetességgel. Többnyire a motiváció pozitív, de mindig helye van az őszinte kritikának is. Nincs olyan, hogy valaki ne mondhassa el, amit gondol, vagy hogy ne gondolnánk végig egy kérést. Még ha másképp döntünk is, igyekszünk elmagyarázni a döntés hátterét.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Szeretem az adrenalint és szeretem a vezető szerepet. Talán szívesen vezetnék egy motorsport csapatot.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Nagyon sok konferencián építek személyes kapcsolatokat. A LinkedIn-en is igyekszem aktív lenni. Mindemellett tagja vagyok szerintem Magyarország 2 legmenőbb üzleti közösségének: az MVÜK-nak és a Bridge Budapestnek. Több érdekképviseleti szervezetben is szerepet vállalok, például elnökségi tag vagyok a Joint Venture Szövetségben is. Néha az okoz kihívást, hogy folyamatosan tudjam ápolni az üzleti kapcsolatokat.

Mire sajnálja az idejét?

– Az ismétlődő hibák javítására.

Mivel lehet felbosszantani?

– Azzal, ha valaki meg se próbálja megérteni a szakmai érveket.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Vállalkozói szemléletmód előadást tartanék gyerekeknek.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Tanulásra és kikapcsolódásra.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Bármi, ami adrenalin dömping (downhill síelés, autóversenyzés).

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS