Dézsi Tamás: Egyszer felhőkarcolót is szeretnék tervezni

Dézsi Tamás: Egyszer felhőkarcolót is szeretnék tervezni
Szerdahelyi Csaba  |  2022. 08. 20., 10:17

Édesapám arra tanított, hogy mindig családias, baráti hangulatot alakítsak ki az irodában – mondta az Üzletemnek Dézsi Tamás, a Marcell-Ház Kft. alapító- tulajdonosa, a Debreceni Egyetem címzetes docense, BIM szakértő.

Dézsi Tamás úgy tartja, hogy napjainkban az építőipar egyik legnagyobb csodájának a BIM (Building Information Modeling) tervezés számít. Aki az élvonalba akar tartozni, nem kerülheti el az alkalmazását. A Marcell-Ház Kft. külföldi partnerével együtt 2008. óta foglalkozik a világ számos pontján megvalósuló építőipari projektek virtuális kivitelezésével. Ha az is érdekli, hogy Tamás mivel motiválja a kollégáit, a választ elolvashatja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 429. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Sok olyan munkám van (polgármesteri hivatalok, oktatási létesítmények, társasházak, teheráni magyar nagykövetség), amire büszke vagyok, de a legnagyobb elismerés az volt, amikor a Debreceni Egyetem Címzetes Egyetemi Docenssé avatott.

Milyen távra tervez?

– Mindig 5 évre tervezek, és bele vagyok betegedve, ha nincs kész 3 év alatt.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– A legnagyobb és a legkisebb: nagyon szeretnék egy felhőkarcolót tervezni, és imádnám, ha hajó belsőket tervezhetnék.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– A legtöbbet édesapámtól tanultam. Bár ő közlekedésmérnök, de fantasztikus térlátása van.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Édesapám arra tanított, hogy mindig családias, baráti hangulatot alakítsak ki az irodában. Ezt azzal egészítem ki, hogy negyedévente különböző programokat szervezek. Van, hogy futó versenyre megyünk, van, hogy hajózni vagy éppen kaland parkozni, ami a többség számára szimpatikus. Folyamatos képzéseket is szervezünk, és díjazzuk a negyedév dolgozóját.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Imádom a gasztronómiát, azt mondják, hogy jól is főzök. Ha nem építész lennék, valószínűleg gasztronómiával foglalkoznék.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– A megrendelők ajánlásával építem a tervezési területemet.

Mire sajnálja az idejét?

– Magamra. Hetente kétszer 1-1 órát szánok edzésre, ennyi az „Én időm”. Ha van egy kis szabadidőm a munka mellett, azt igyekszem a családommal tölteni.

Mivel lehet felbosszantani?

– A rosszindulatúsággal.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Bármilyent! Szeretek segíteni az embereken. Rendszeresen támogatok adományokkal nonprofit szervezeteket. Ha időm engedné, szívesen rész vennék például ételosztásban.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– A gyermekeimre. Édesapámat idézve: „Az ember életében egy dolog térül meg biztosan. A gyermeked oktatásába fektetett pénz”.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A víz és minden olyan sport, ami vízzel kapcsolatos. Rajongok a vízért!

(Fotó: Marcell-Ház)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-04-01 18:05:00
Április 2-tól lehet beadni a támogatási kérelmeket új erdőtelepítési pályázatra, a Közös Agrárpolitika keretében megjelent felhívás keretösszege 64 milliárd forint.
2025-04-01 15:20:00
Mintegy 16 ezer kilométer távvezeték, 200 nagyfeszültségű kapcsolóberendezés és 50 generátoregység is alkotja a német vasúttársaság villamosenergiarendszerét. Ezt a kiterjedt rendszert korszerűsíti most a vonatok, vasúti létesítmények és ingatlanok energiaellátásáért felelős vállalat, a Deutsche Bahn Energie. Az új irányítási rendszer várhatóan 2028-ban lép üzembe.
2025-04-01 12:05:00
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS