Baranyi Szabolcs: Aki szakmailag felkészült, az itthon is megtalálja a számítását

Szerdahelyi Csaba  |  2020. 03. 11., 09:15

Szeretném elérni, hogy a termelők ne csak a legolcsóbb biztosítást akarják, hanem legyenek meggyőződve annak a tartalmáról is – mondta az Üzletemnek Baranyi Szabolcs, a Groupama Biztosító mezőgazdasági üzleti igazgatója.

Baranyi Szabolcs korábban nem állt kapcsolatban a biztosítási üzletággal, így nem csoda, hogy nagy kihívásként élte meg a váltást. Mivel egy-egy termék fejlesztése több évet is igénybe vesz, az sem csoda, hogy hosszú távra tervez a Groupama Biztosítónál. Most Szabolcs terveivel és munkamódszerével ismerkedhetnek meg az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 158. interjúját olvasva.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Egyértelműen a mostani munkahelyemet. Előtte egy kisebb cégnél dolgoztam vezetőként, és korábban nem álltam kapcsolatban a biztosítási szektorral sem. A váltás nagy kihívás volt számomra, de azt gondolom, hogy a mezőgazdasági, illetve az abban szerzett értékesítési tapasztalatom és kapcsolatrendszerem segített, és jelenleg is segít a biztosítási szakmában való helytállásban. Nagyon fontos számomra, hogy munkaköröm lehetővé teszi, hogy alkusz partnereinkkel és ügyfeleinkkel rendszeresen találkozzak személyesen is. Ezen találkozások alkalmával nagyon sok visszajelzést és információt kapok, és ezekre tudunk alapozni a termékek vagy a kárrendezési folyamatok fejlesztésekor.

Milyen távra tervez?

– Én csak a hosszú távú munkában tudok gondolkodni. Az előző munkahelyemen 15 évig dolgoztam, ennyi idő alatt sikerült kiépíteni hatékonyan a cég értékesítési stratégiáját. Itt, a Groupama Biztosítónál is olyan változásokba, változtatásokba vágtunk bele, amelyekkel kapcsolatban nem lehet rövid távon gondolkodni. Egy-egy fejlesztés véghezvitele a piacon több évbe is telhet, amelybe még az időjárás is jelentősen beleszólhat.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Talán a szakmai szó elfogadtatása a mezőgazdasági biztosítások terén. Elérni oda, hogy a termelők ne csak a legolcsóbb biztosítást akarják, hanem legyenek meggyőződve annak a tartalmáról is. Emellett szeretném fejleszteni ismereteimet a nem mezőgazdasági biztosítások terén is, hogy jobban átlássam az élet- és nem-életbiztosítások részleteit.

Kitől tanult eddig a legtöbbet?

– Azt gondolom, az élet és a korai önállóság alakította a legtöbbet rajtam. 9 év kollégium és 1 év katonaság után dolgozni kezdtem, és kerestem, hogy kitől tanulhatok. Az agrár szakma szeretete sokat segített, de a nagy cégek vezetőit mindig csodálattal figyeltem, és soha nem szégyelltem a jobbtól, tapasztaltabbtól tanácsot kérni. Sok olyan barátom és jelenlegi felettesem van, aki jól vezeti a rá bízott céget, egységet. Velük sokat beszélgetek, sokszor cseréljük ki gondolatainkat.

Mivel motiválja kollégáit és társait?

– Azt gondolom, hogy a megfelelő, nyugodt hangulat és légkör már önmagában is motiváló erőként hat a kollégákra. A közös utazások, megbeszélések és az egyenrangú félként való kezelés is mind-mind elősegítik a hatékony közös munkát. Számomra fontos az önálló munkavégzés, az önálló gondolkodás, és ehhez társul a kötetlen munkaidő is, de mindezek mellett persze fontos, hogy a feladatokat is elvégezzük.

A szakmájában hol lát nagyobb fejlődési lehetőséget? Magyarországon vagy külföldön?

– Nem gondolkodom külföldben. Meg kell találni a fejlődéshez vezető utat itthon is. Aki szakmailag felkészült, és a szakmájában szeretne dolgozni, az véleményem szerint itthon is megtalálja a számítását.

Mibe fektetne? Gondolkodik új vállalkozásban?

– Nem gondolkodom új vállalkozásban. Jelenlegi elfoglaltságom minden időmet kitölti.

Mire sajnálja az idejét?

– Az olyan megbeszélésekre, ahol nem beszélünk meg semmit, és a rengeteg időre, amit az autóban ülve töltök.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Van egy mondás: annyi pénzed van, amennyit magadra költesz. Ezt így gondolom a magánéletben és a munkámmal kapcsolatban is. Természetesen azokra a dolgokra sem sajnálom a pénzt, amelyek hasznosak számomra, valamint a családom számára és arra sem, hogy maradandót teremtsenek.

Mivel lehet felbosszantani?

– A megbeszélésekről, találkozókról való késéssel, a megbeszélt feladatok hiányos végrehajtásával, valamint azzal, hogy a 2-3 órás utazás után a megbeszélés másik résztvevője pár perc alatt végezni akar.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Úgy gondolom, a kérdésben benne van a válasz is, ez pedig a „kapcsolat” szó. A megfelelően kiszolgált ügyfelek szívesen mutatnak be a környezetükben lévő termelőknek. Ezen kívül fontosnak tartom a rendezvényeken és a konferenciákon való részvételt.

– Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A családdal való közös programok és a hobbim, a vadászat, amelyből aktívan veszem ki a részem, mint sportvadász, mint vadásztársasági tag, és mint szakirányító is. A földtulajdonosi közösséget is én képviselem a vadásztársaság területén.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS