Balázsi Péter: A feleségemtől tanultam eddig a legtöbbet

Szerdahelyi Csaba  |  2019. 05. 15., 10:15

Olyan üzletet szeretnék nyitni, amelyikben a motorozás, kerékpározás, kávézás egy helyen megtalálható – mondja az Üzletemnek Balázsi Péter. A specialty kávé(zás) hazai „pápája” szeretne minél több kávés vállalkozásnak segíteni.

Balázsi Pétert néhányan (vagy annál többen?) karakánsága, szókimondása miatt megosztó személyiségnek tartják. Ahhoz képest, hogy Magyarországon az olasz módi helyett/mellett ő indította el a specialty kávés cunamit (vagyis éppenséggel akár lehetne is nagy a mellénye), a Piqniq Budapest legutóbbi rendezvényén kissé megilletődötten kezdte mondanivalóját. (Aztán belemelegedett.)

Hét évvel ezelőtt egy ausztráliai utazás megpecsételte a gasztrosorsát. Azt vallja, hogy az élet jobb kávéval. S az ő esetében nem kétséges, hogy milyen kávéval. Az én esetemben pedig ahhoz nem férhet kétség, hogy előbb-utóbb betérek a My Little Melbourne-be, s talán még egy alap barista képzésbe is belekóstolok – ki tudja… Ám előtte felszolgálom az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 71. interjúját.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– A My Little Melbourne megnyitásával elindított „specialty coffee cunamit”. 

Milyen távra tervez?

– Természetesen minél hosszabb távban gondolkodom, minden területen ez jellemző rám.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Egy olyan üzlet nyitása, ahol a motorozás, kerékpározás, kávézás egy helyen megtalálható.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– A feleségemtől.

A szakmájában hol lát nagyobb fejlődési lehetőséget: Magyarországon vagy külföldön?

– Itthon még mindig van hova fejlődni a szakmánkban, egyelőre nem tervezünk külföldi terjeszkedést.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Design területén.

Milyen módszerekkel fejleszti üzleti kapcsolatait?

– Próbálok minél több rendezvényen megjelenni, kapcsolatokat építeni. Elindítottam a „www.cafecoach123.hu” oldalamat is, annak reményében, hogy minél több kávés vállalkozásnak tudjak segíteni.

Mire sajnálja az idejét?

– Sorban állásra. Főleg, ha kiderül, hogy teljesen felesleges volt, és kezdhetem az egészet elölről.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– A fejlesztésre. A régi vagy elavult dolgok cseréjére.

Mivel lehet felbosszantani?

– A legjobban talán az igazságtalansággal, és ha más gazdálkodik az időmmel, nem tartja azt tiszteletben.

Milyen területen vállalna önkéntes munkát?

– Katasztrófa okozta területek újraépítésében.

Mivel töltődik fel? Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A családommal való együttlétek, sorozatok és a motorozás.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS