Avidor András: Három generációra tervezek

Avidor András: Három generációra tervezek
Szerdahelyi Csaba  |  2022. 11. 30., 16:10

Küldetésünk alapja, hogy a létrehozott üzleti kultúra utánunk is fennmarad. Ezt bontjuk le 5 éves periódusokra, melyeket éves terveken keresztül valósítunk meg – mondta az Üzletemnek Avidor András nemzetközi franchise és networking szakértő, a BNI Magyarország vezetője.

Avidor András állandóan figyel és tanul, akár egy hot dog árustól is elles ezt+azt. Kollégáit azzal motiválja, hogy nem motiválja őket. Nagyra törő tervei vannak: félmilliárd dollárt érő globális céget vásárolna és fejlesztene egymilliárdosra. Ha az is érdekli, hogy András melyik területen próbálná ki magát, a választ elolvashatja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 447. interjújában. (Meg fog lepődni a válaszon…)

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Amikor 2017 év végére elértük, hogy 30 percnyi autózás távolságon belül, Magyarországon bárhol elérhető egy BNI csoport, ahol magyar vállalkozók hétről hétre, jutalék mentesen, bizalmi alapon segítik egymást.

Milyen távra tervez?

– Három generációra. Azaz küldetésünk alapja, hogy a létrehozott üzleti kultúra utánunk is fennmarad. Ezt bontjuk le 5 éves periódusokra, melyeket éves terveken keresztül valósítunk meg.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Felvásárolni egy félmilliárd dollárt érő globális céget és résztulajdonosokként 1 milliárd dollár értékre növelni 5 év alatt.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Állandóan figyelek, így akár egy hot dog árustól vagy szeretett kutyámtól is rengeteget tanultam, ahogy az emberekkel bánt. Nem tudnék kiemelni egy embert vagy könyvet (évi 30-50-et olvasok el). A lényeg a megfigyelés – megértés – elemzés – implementáció – korrekció – megosztás folyamatban rejlik.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Nem motiválom őket, csak segítek, hogy a belső motiváció kialakuljon azáltal, hogy hiszek bennük, teret és felhatalmazást adok, és elmesélem saját vízióm, hitvilágom és hibáim.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Miniszterelnök.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Heti 2 rendezvényen veszek részt, átlagban havi egyen pedig külföldön. Ott rendszeresen figyelek, kérdezek, érdeklődöm és segítek.

Mire sajnálja az idejét?

– Az utazás idejére – autóban, repülőn.

Mivel lehet felbosszantani?

– Kishitűség, rosszindulat, feladás, hazugság.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Helikopteres mentést vállaltam sok éven át. És a mai napig mentorálok arra alkalmas embereket.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Szeretteimre. Könyvekre.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Barátokkal töltött minőségi idő, feleségemmel sétálni és szórakozni, a gyerekeim, amikor hozzam bújva pihennek. Masszázs vagy tibeti hangtál kezelés.

(Fotók: TB Stúdió)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS