Ángyán Balázs: Tervező típus vagyok

Ángyán Balázs: Tervező típus vagyok
Szerdahelyi Csaba  |  2021. 06. 08., 09:15

Minden kollegámban bízom, mindenkiről elhiszem, hogy képes megcsinálni, és meg is akarja csinálni azt, amiért itt van. És ezt igyekszem el is mondani elegendő alkalommal – mondta az Üzletemnek Ángyán Balázs, a Számlázz.hu ügyvezetője.

Ángyán Balázs azt mondja, hogy elképesztően szereti, amit a Számlázz.hu-nál csinál. A vállalkozók pedig a Számlázz.hu-t kedvelik, az utóbbi másfél évben 160 ezerről 460 ezerre nőtt a felhasználók száma, ezzel piacvezetők, a NAV ingyenes számlázóját is megelőzik. Balázs fontosnak tartja, hogy a munkatársai jó érezzék magukat, s az legalább ennyire lényeges, hogy a vállalkozók stresszmentesítését szolgálják. Ha kíváncsi rá, hogy Balázs kitől tanulta a legtöbbet, a választ megtalálja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 295. interjújában.

Mit tart karrierje csúcsának?

– Nem hiszem, hogy kell lennie csúcsnak. Elképesztően szeretem azt, amit most csinálok a Számlázz.hu-nál. De eddig bármivel foglalkoztam, mindent nagyon szerettem. Tulajdonképpen lehet, hogy akkor az elmúlt kb. 20 évben folyamatosan a csúcson vagyok :) Enélkül pedig bármivel foglalkozik is az ember, nyűgnek érzi. Nagyon szerencsés vagyok, hogy mindenben megtaláltam, amit nagyon lehet szeretni. Tudom, sokan mondják, hogy azért maradnak hosszú ideig egy-egy munkahelyen, amit igazából nem szeretnek, mert nekik „nincs választási lehetőségük”. Biztosan vannak, akikre ez igaz. De szerintem sokkal kevesebben, mint akik ezt állítják magukról. A többség számára adott lehetőség, hogy valami szerethető dologgal foglalkozzon, persze ehhez szükséges, hogy a munkahelyre ne elsősorban pénzkereseti lehetőségként tekintsünk, másrészt, hogy az ember tudja magáról, hogy mi okoz számára örömöt. És ezért tenni is kell, nem csak várni, hogy majd egyszer magától jobb lesz.

Milyen távra tervez?

– Tervező típus vagyok. A munkatársaimnak is gyakran mondom, hogy nem akkor kezdjük el készíteni a vasárnapi ebédet, amikor már éhes a család, hanem úgy kezdjük el, hogy elkészüljön, mire a család megéhezik. 23 éve tudom, hogy meddig szeretnék dolgozni, és mit szeretnék utána csinálni. Hívhatjuk ezt élettervnek is. 

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Jó pár év önkéntes munka, amivel törleszthetek mindazért a rengeteg jóért, amit az élettől kaptam. 

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Hosszú a sor. De talán kiemelném B. Zsoltot (a teljes nevét nem mondanám), egy roma srácot, aki egy korábbi munkahelyemen az egyik leginkább lenézett munkát végezte. Soha nem panaszkodott, mindig nagyon tisztességesen tette a dolgát. De többet akart elérni. Amikor látta, hogy azon a helyen nincs lehetősége jóval többet keresni, a lehető legkorrektebb módon megköszönte, hogy ott lehetett, és továbblépett egy jobban fizető munkahelyre. Nagyon tiszteltem a hozzáállását és az alázatát. Őszintén remélem, hogy bejött neki, és boldog élete van.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Bizalommal. Mindenkiben bízom, mindenkiről elhiszem, hogy képes megcsinálni, és meg is akarja csinálni azt, amiért itt van. És ezt igyekszem el is mondani elegendő alkalommal. Persze a motiváció sokkal összetettebb ennél, és nagyon fontos, hogy olyan emberekkel dolgozunk együtt, akikben megvan az a belső hajtóerő, hogy képesek és akarják is a legjobbat kihozni magukból is.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Egy ideig nagyon szívesen lennék vagy inkább lettem volna pilóta. De még nem tettem le az asztalosságról sem. Van abban valami gyönyörű, ahogyan a fából szép dolgok lesznek az ember keze alatt.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Nem törekszem erre tudatosan. Sőt, tudatosan nem törekszem erre. Már. Egy ideig fontosnak tartottam, foglalkoztam personal brandinggel, meg ilyesmikkel. Most már inkább kerülöm a social mediát is.

Mire sajnálja az idejét?

– Sorban állásra. Attól megőrülök.

Mivel lehet felbosszantani?

– A butasággal és az önzéssel. Leginkább pedig a kettő keverékével. 

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Egészségügy vagy oktatás. Ebben a sorrendben.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Az otthonunk szépítgetésére. 

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Rejtő könyvek egy nyári napon valami vízparton.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS