Újabb magyar egyetemmel bővült az Európai Egyetemek Szövetsége

Újabb magyar egyetemmel bővült az Európai Egyetemek Szövetsége
2022. 08. 10., 19:23

A Neumann János Egyetemmel bővült júliusban az Erasmus+ keretében támogatott Európai Egyetemek Szövetségében részt vevő, magyar felsőoktatási intézmények köre – közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium szerdán.

A kormány kiemelten támogatja azon intézkedéseket, amelyek növelik a hazai és európai felsőoktatás minőségét, teljesítményét, vonzerejét és nemzetközi versenyképességét. Már most is a hallgatók kétharmada a világ top 5 százalékába tartozó egyetemen tanul Magyarországon, „de mi ezzel nem elégszünk meg” – írták a KIM közleményében.

Idézték György László innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkárt, aki azt mondta: a Neumann János Egyetem csatlakozása az Európai Egyetemek Szövetségéhez újabb mérföldkő, hogy egyetemeink folytassák az előrelépést az egyetemi rangsorokban.

A Neumann János Egyetemnek az Európai Egyetemi Szövetségben való részvétele elősegíti a magyar felsőoktatás nemzetközi vonzerejének növelését, amely nemcsak a külföldi hallgatók számára fontos, hanem a versenyképes magyar diploma biztosításához is hozzájárul.

A pályázat keretében a korábban támogatott egyetemi szövetségekben részt vevő magyar egyetemek közül az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem nyert támogatást szövetségeik bővítésére, elmélyítésére.

Az Európai Bizottság három körben hirdetett meg pályázati felhívást annak érdekében, hogy nemzetközileg versenyképes, európai felsőoktatási intézmények stratégiai együttműködéseket, úgynevezett európai egyetemeket hozzanak létre.

Az Európai Egyetemek Szövetségeiben olyan új, kreatív európai generációt képeznek, amely nyelvtudásával, határokon átívelő tudományágak közötti együttműködésével képes az Európában felmerülő társadalmi kihívások és munkaerő-piaci hiányok hatékony kezelésére.

A harmadik pályázati kört követően az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Magyar Képzőművészeti Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Semmelweis Egyetem, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, a Széchenyi István Egyetem, a Színház- és Színművészeti Egyetem, valamint a  Debreceni Egyetem mellett immár a Neumann János Egyetem is bekapcsolódhat az európai szintű kezdeményezésbe, amely elősegíti a magyar felsőoktatás nemzetközi vonzerejének növelését és az európai oktatási, kutatási és innovációs térbe történő bekapcsolódását.

A 44 létrejövő szövetségbe 11 magyar egyetem kapcsolódott be, ami az újonnan létrejött szövetségekben részt vevő egyetemek számát tekintve, a hatodik legjobb eredmény a tagállamok között. Az első két pályázat után a 10 állami és vagyonkezelő alapítványi egyetem részére a kormány 826 millió forint önrészt biztosított. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-12-02 15:20:00
A Duna House Cégcsoport havi tranzakciószám becslése szerint 2023 novemberében országosan 8800 lakóingatlan cserélt tulajdonost; a cégcsoport pénzügyi márkája, a Credipass hazai adatai szerint a hónap folyamán 55 milliárd forint szerződéses összegű lakáscélú jelzáloghitel realizálódott.
2023-12-02 11:20:00
2023 III. negyedévében hazánkban a helyközi személyszállítás teljesítménye 8,4 százalékkal nőtt, az áruszállításé 11 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
2023. 10. 25., 09:33
epizód: 2023 / 16   |   hossz: 24:08
Az országos munkaerőhiány nagyon jól leszűkíthető adott gazdasági szegmensekre, és nem feltétlenül az elvándorlás okozza - mondta a BizniszPlusz podcastnak Somodi Bettina. A Beck and Partners nemzetközi HR tanácsadó cég üzletágvezetője szerint egy jó szabályozással a külföldi munkavállalók is szépen belesimulhatnának a rendszerbe, és kellenek, mert a nehéz fizikai munkahelyeket a magyarok már évek óta nem töltik be. A szakemberrel azt is megfejtettük, miért és milyen szempontok fontosak a ma már jóval bátrabban váltó munkaerőnek, különösen a fiataloknak.

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS