A szaktudás és a hozzáértés dominált, amikor az OTP Bank az edUcate-et választotta partnerének az agilis transzformáció programjához.
A Szilícium-völgyben valamennyi startup agilisan működik, de egyelőre még inkább ritka az olyan nagy múltú vállalat, főleg Európában, amely nyitna az új irányok felé – írja a Computerworld.
Az agilis működésnek, a vállalati agilis hozzáállásnak egyik fő pozitív hozadéka a rugalmasság. Az OTP Bank transzformációja jelentős stratégiai lépés, és több hullámban zajlik. Jelenleg két divízió, az IT és a retail csapatok agilis transzformációja van folyamatban, amelytől nagyobb ügyfél és munkavállalói elégedettséget várnak.
Nem mindig a kor, hanem a tapasztalat számít, olyan csapat segíti az OTP Bank transzformációját, amelynek alapítói nemrég töltötték be a 30-at.
Az edUcate szakértői gárdája sikerességének számlájára lehet írni a fent említett szakértelem és tapasztalat mellett azt is, hogy ők nem bort isznak és vizet prédikálnak, hanem maguk is agilis felfogással és módszerekkel működnek.
„Hozzáállásunkban és értékeink között szerepel az ügyfelek számára történő, folyamatos értékteremtés és a szakmai, gondolkodásbeli diverzitás, amit az OTP Bank átalakulóban lévő csapatai napról napra éreznek és hasznosítanak. Élő és követendő példát mutathat minden csapatnak, amely törekszik az agilis szemlélet elsajátítására” – mondta Nőthig-Hegedüs Enikő, az edUcate társalapító-ügyvezetője.
A következő transzformációs hullám indítása az év végén várható, ennek előkészítése várhatóan ősszel elkezdődik.
„Rengeteg kérdést kell tisztáznunk a következő hullám indulása előtt, többek között stratégiai célok megvalósításának terveit, a szervezeti átalakításokat, új szerepkörök kialakítását. Mindezek igen komplex feladat elé állítanak bennünket, de a megoldásban sokat segítenek a pilot és az első hullám tapasztalatai, illetve az agilis coachok is. Az edUcate szakemberei napi szinten képzik és mentorálják kollégáinkat” -- nyilatkozta hozzá Kisfalvi Bence, az OTP Bank agilis transzformációért felelős vezetője.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.