Februárban újraindul a Magyarországon egyedülálló sportlétesítmény-menedzsment posztgraduális képzés a Milton Friedman Egyetemen. A sport- és gazdaságtudományokat ötvöző képzés komplex szaktudást és valódi, gyakorlati ismereteket nyújt a sportlétesítmények leendő vezetőinek. A képzésre november 15-ig lehet jelentkezni.
A három féléves szakirányú továbbképzés nem csak a sporttudományok alapvető fogalmaival ismertet meg, hanem gazdasági, vezetéselméleti, szervezéstudományi és projektvezetői ismereteket is nyújt. A hallgatók gyakorlati tapasztalatokat szerezhetnek a sportlétesítmények teljeskörű működtetéséről, továbbá megismerkedhetnek az emberi erőforrások alkalmazásához szükséges pszichológiai és szociológiai törvényszerűségekkel.
Betekintést nyerhetnek az olyan emblematikus sportközpontok működésébe, mint a Groupama Aréna, a Komjádi Uszoda, a Felcsúti Akadémia vagy a Tüskecsarnok, és testközelből megtapasztalhatják külső szemmel nem látható belső folyamatokat. Ezen kívül rendszeresen részt vehetnek a szakma elismert személyiségeinek vendégelőadásain, akik olyan aktuális események kulisszatitkaiba avatnak be, mint például a budapesti vizes világbajnokság.
„A sportlétesítmények vezetése összetett feladat, ami sokrétű tudást és tapasztalatot igényel. A vezetői képességek mellett pénzügyi felkészültség, rendezvényszervezői tapasztalat és emberismeret is szükséges hozzá. A képzésünk struktúrája úgy lett kialakítva, hogy az itt végzett szakemberek a munkájuk során minden felmerülő kihívásra képesek legyenek választ adni, a műszaki üzemeltetéstől kezdve a jogi ügyeken át a fenntarthatóságig” – mondta dr. Szatmári Péter, az egyetem általános és közkapcsolati rektorhelyettese, aki hozzátette: jövő februárban keresztféléves évfolyam is indul, amire legkésőbb november 15-ig kell jelentkezni. A szakra műszaki, pedagógusi, jogi, közgazdászi vagy sporttudományi diplomával rendelkezők jelentkezését várják.
„A tapasztalt oktatók és a színvonalas előadások teljesebbé tették a meglévő tudásom. Minden sportlétesítmény üzemeltetőnek erősen ajánlott a képzés!” – mondta Kincses Péter, a Soroksári Sportcsarnok ügyvezetője, aki a Miltonon szerezte meg sportlétesítmény-menedzseri diplomáját.
„Maximálisan elégedett vagyok az oktatói munka és a tananyag színvonalával, ami minden apró részletre kiterjed a biztonsági rendszerektől kezdve az energiatakarékosságig” – mondta Danada Judit, a Fővárosi Önkormányzat Sportosztály vezetője, aki szintén a szak végzett hallgatója.
A Zsigmond Király Egyetem alapjain működő Milton Friedman Egyetem immár második évtizede fontos szereplője a hazai felsőoktatásnak. A Római part közelében található intézmény a modern kor kihívásainak megfelelő képzéseket nyújt. Az egyetemre jelentkezők olyan hiánypótló, az országban egyedülálló szakirányú továbbképzések közül is választhatnak, mint például a „Nemzetbiztonság és biztonságpolitika”, de a nemzetközi viszonylatban is hiányszakmának számító gazdasági informatikus képzés is nagyon népszerű.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.