Reggel gyaloglás, nappal villamosozás, este greengózás

2022. 04. 24., 11:26

A saját tulajdonú autók helyett önmagában már a megosztáson alapuló mobilitás választása is jelentősen hozzájárulhat a környezet védelméhez. A közlekedés zöldítéséért és a károsanyag-kibocsátás csökkentéséért azonban még többet tehetnek az autósok, ha a hagyományos meghajtású autók helyett a villanyautós carsharinget választják – derült ki a GreenGo elektromos autómegosztó, Föld Napja alkalmából készített összeállításából. A cég a már több mint 400 villanyautóból álló flottájával az egyetlen olyan szolgáltató Magyarországon, amely az autómegosztás és az elektromos autók jelentette előnyöket is egyszerre kínálja.

Kulcsfontosságú szerepet kap a közlekedés a fenntartható városok kialakításában és a klímaváltozás elleni harcban, ennek részeként pedig a járművek károsanyag-kibocsátását is mérsékelni kell. Az Egészségügyi Világszervezet szerint ugyanis a légszennyezés jelenti a legnagyobb környezeti veszélyt az emberi egészségre: a közúti közlekedés pedig a két legkárosabb szennyező anyag – a finom szálló por és a nitrogén-dioxid - egyik fő forrása.

Az Európai Bizottság szerint azonban az új mobilitási szolgáltatások, mint például az autómegosztás, a kerékpármegosztás vagy az intelligens tömegközlekedés jelentősen csökkenthetik a magángépkocsik használatát és ezzel együtt a légszennyezést – hívta fel a figyelmet a GreenGo autómegosztó szolgáltató a Föld Napja apropóján.

Duplán zöld: kizárólag elektromos járművekből álló autómegosztó-flotta

A megosztáson alapuló mobilitásnak, így az autómegosztásnak tehát fontos szerep jut a zöldebb, élhetőbb városok kialakulásában. A carsharing szolgáltatók pedig még többet tehetnek a környezetért, ha a hagyományos, benzines autók helyett lokális károsanyag-kibocsátás mentes gépkocsikból álló flottát tesznek elérhetővé.

A GreenGo az egyetlen olyan szolgáltató Magyarországon, amely az elektromos autók és az autómegosztás jelentette előnyöket egyszerre kínálja. A cég ugyanis az alapítása óta elkötelezett a fenntarthatóság iránt, így a flottát kizárólag elektromos autók alkotják, amelyekből április óta már több mint 400 áll rendelkezésre.

Kombinációs lehetőségek a saját autó kiváltására

A fenntartható közlekedés kialakításában az is fontos, hogy az utas tudjon választani a környezetbarát közlekedési módok között és kombinálhassa azokat az igényei szerint – például a tömegközlekedést és a kerékpározást a közösségi autó használatával.

„Egy város közlekedése összetett és változatos, ahogy a városban élők igényei is, amelyek akár egy nap leforgása alatt is más-más megoldást kívánnak. Ezért érdemes mindig az adott úthoz legalkalmasabb közlekedési megoldást választani, ez lehet, hogy reggel a gyaloglást, délután a villamosozást, este pedig a greengózást jelenti. Hiszünk abban, hogy egyre bővül a tudatos közlekedők tábora, ezt erősíti a tavalyi kutatásunk is, ahol a válaszadók 80 százaléka jelölte meg azt, hogy 4-6 közlekedési eszközt is igénybe vesz a mindennapok során” – mondta Ádám Boglárka, a GreenGo vezérigazgatója.

(Fotó: GreenGo)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 05. 23., 15:23
Nagy Ferenc Gábor, az NFG Badboys Kft. tulajdonosa reméli, hogy a VOSZ-on belül is sok céghez eljuthatnak, egyre többen ismerik majd meg programjukat és filozófiájukat. A VOSZ Sportvállalkozási Szekciójának új tagjával eddigi eredményeiről és terveiről is beszélgettünk.
2023. 05. 25., 16:55
Hosszú ideje a vállalkozás világában élők is sokat tanulhattak a VOSZ Páholy első három rendezvényén, ahol a résztvevőknek lehetősége van a tanulás mellett egymás és a másik vállalkozás tevékenységének megismerésére. Nagyon készülünk az év további rendezvényeire is – mondta Micski Marianna, a VOSZ Heves vármegyei elnöke a vosz.hu-nak.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 05. 29., 17:20
epizód: 2023 / 8   |   hossz: 22:26
Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnökével áttekintettük az építőipar első negyedévi visszaesésének okait, és arra is megkértük, hogy vázolja az ágazat továbbiakban várható sorsát. Bár nem minden szakmabeli járt rosszul az utóbbi időben, „sok pozitívumot nehezen tudna mondani“. Az elnök tisztázta a nemzeti tüzépek körül halmozódó félreértéseket, és azt is elárulta, hogy milyen modern éptőipari megoldásokat kedvelnek az embereket, illetve melyek felfutását reméli.
Dr. Baracsi Katalin internetjogászt az általa cégek kollektívái számára tartott online jogi tréningek kapcsán a legfontosabb, az embereket leginkább aggasztó problémákról kérdeztük. A szakértő maga is meglepőnek tartja, hogy hányszor találkozik olyan emberrel, aki még mindig nincs tisztában az interneten elkövethető bűncselekmények súlyával. Sőt, azzal sem, hogy online egyáltalán lehet bűnt elkövetni. Ha mindez nem lenne elég, azt is viszonylag kevesen tudják, hogy mit tehet meg a céges IT-eszközökkel és a rajta felhalmozódott adatokkal a dolgozó, illetve maga a vállalat. Utóbbi egyébként nem árt, ha jó előre leszögezi, hogy mire lehet használni a céges számítógépet és mire nem.
Ebben az epizódban bebizonyítjuk, hogy szemléletváltással sokkal olajozottabb és jóval jövedelmezőbb szervezetté válhat bármely vállalkozás. A gyengeség szemléletet felváltó erősség szemlélet megváltást jelenthet a cégeknek, akik olyan erőforrástömegre bukkannak meglévő kollektívájukban, amire jó eséllyel nem is számítottak. Arról, hogy vezetőképzéssel, csapatépítéssel és mindezek tudományosan megalapozott stratégiáival hogyan lehet sikerre ítélni egy üzletet, az [eureka] Consulting and Games fehérgalléros ügyfélkörrel dolgozó üzleti tanácsadó cég társalapítójával, Bódi Gabriellával beszélgettünk.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS