November 24-én este ünnepélyes keretek között, Budapesten a Szépművészeti Múzeumban adták át a 2022-es Budapesti és Pest Megyei Regionális Prima Díjakat.
2022-ben már 15. alkalommal kérte fel a VOSZ Budapesti és Pest Megyei Regionális Szervezete a meghatározó szakmai szervezeteket, közéleti személyiségeket, kulturális véleményvezéreket, a tudományos élet szereplőit a régióban, hogy jelöljék a regionális Prima Díjra az általuk kiemelkedően tehetségesnek tartott kiválóságokat. Az érvényes jelölések közül a szakmai zsűri hat kategóriában választotta ki, aki 2022-ben elnyeri a Regionális Prima Díjat.
Az idei díjazottak:
A Prima Primissima küldetése, hogy példaképeket állítson a társadalom elé egy olyan, hatalomtól és politikától független kitüntető cím adományozásával, amelynek megkérdőjelezhetetlen értéke van a közvélemény szemében. A Díjat Demján Sándor alapította 2003-ban és azóta is kifogyhatatlan a magyar nép kultúrában, tudományban kiemelkedőt alkotó rétege. Ők azok, akik példát állítanak elénk szakmai és emberi szempontból is.
2005-ben született meg a döntés, hogy az ország megyéi is csatlakoznak ehhez a misszióhoz, és létrejöttek a megyei PRIMA díjak, így az ország egész területén elismerésben részesülhetnek a megyék, régiók legjobbjai is.
2022-ben megújult 10 kategóriában (Magyar irodalom, Magyar színház-, film- és táncművészet, Magyar képző- és iparművészet, Magyar tudomány, Magyar oktatás és köznevelés, Magyar építészet, Magyar ismeretterjesztés és média, Magyar sport, Magyar népművészet és közművelődés, Magyar zeneművészet) jelölhettek példaképeket, közülük 6 fő részesült regionális Prima Díj elismerésben.
A VOSZ Budapesti és Pest Megyei Regionális Szervezete által felkért zsűri tagjai: Balogh Gabriella, a NET Média Zrt. résztulajdonosa, a Prima Primissima Alapítvány kuratóriumi tagja, Kende-Hofherr Krisztina, a TMC Csoport alapító tulajdonosa, Gazsi Attila, a VOSZ elnökhelyettese, Krisán László, a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója és Marosi László, a VOSZ Budapesti és Pest Megyei Szervezetének elnöke.
A bemelegítő hangulatról a 2021. évben magyar zeneművészet kategóriában nyertes Talamba együttes gondoskodott (képünkön), majd Marosi László, a szervezet elnöke köszöntötte az egybegyűlteket. Hangsúlyozta, hogy az elmúlt, kihívásokkal teli éveken felül kell kerekedni és túl kell élni, „melyet csak emberfeletti kitartással, alkalmazkodással, rugalmassággal, megújuló gondolkodással és határozott cselekvéssel érhetünk el. Néha megérdemeljük és megérdemlik a világ csodái, hogy megálljunk egy pillanatra és tiszteletünket adjuk a tehetségeknek. Az elmúlt években a térségünkben kiosztott 78 Regionális Prima Díj és 42 különdíj feljogosítanak bennünket, hogy díjunkat Budapest és Pest megye egyik legfontosabb, független és mértékadó elismerésének minősítsük. Mi, a díjat ápoló vállalkozók valamennyien azt szeretnénk, hogy a világ, amelyben élünk, egyre jobban hasonlítson arra a világra, amelyet díjazottjaink a művészetükkel és a tudásukkal megteremtenek.”
A KAVOSZ Zrt. két kategóriában alapított díjat azon kiválóságok számára, akik példaértékű vállalkozói utat jártak, járnak be – a kategória nyertese Iglódi Csaba –, illetve azon fiatalok számára, akik tevékenységükkel, elhivatottságukkal, tehetségükkel, sikeres munkájukkal kiemelkedő példaként szolgálnak a jövő generációja számára, ennek a kategóriának a nyertese Németh Franciska lett.
A Díjazottak nettó 1 millió forint pénzjutalomban részesültek. A díjak átadásában közreműködött (és a rendezvény megvalósulását támogatta) a CIB Bank Zrt. részéről Dr. Ákos Tamás vezérigazgató-helyettes, a Danubius Hotels részéről, Kovács Balázs vezérigazgató, Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde Zrt. Elnök-vezérigazgatója, Krisán László, a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója és Nagy Gergely, az OTP Bank Zrt. ügyvezetőigazgató-helyettese. (Nem tudott jelen lenni Keszthelyi Erik a Hungarikum Alkusz Cégcsoport nevében.)
A PRIMA Gálaestet megelőzően, a délután folyamán kerültek átadásra a VOSZ Budapest és Pest megyei Év Vállalkozója díjak is, illetve a Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért Díj. A díjazottakról elmondható, hogy az elhivatottság és az elkötelezettség bajnokai. Olyan tulajdonságokkal rendelkeznek, melyek a legkiválóbbak sajátjai és amelyek a többi vállalkozó számára is irányt mutathatnak. Az idei évben Regionális Év Vállalkozója díjat kapott Kinga Király-Korcyl (Business Drive Hungary Kft.), Meszlényi Rózsa, a Tomori Pál Főiskola alapító rektora (TPF Közhasznú Nonprofit Kft.), Földes Sándor egyéni vállalkozó, Lencse János (Kilences Körzet Kft.), Megyeri Péter (Starjobs Magyarország Kft.), Baki László (BV TEMPO Kft.), Szentandrási-Szabó Emese (Suhajda Cukrászda Kft.), Horn Péter (B. Braun Magyarország), valamint a Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért Díjat Kölkedi Krisztián, az Express Innovation Agency Zrt.-től vehette át.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.