November 24-én átadták a Budapest és Pest megyei Prima díjakat

November 24-én átadták a Budapest és Pest megyei Prima díjakat
2022. 11. 25., 14:00

November 24-én este ünnepélyes keretek között, Budapesten a Szépművészeti Múzeumban adták át a 2022-es Budapesti és Pest Megyei Regionális Prima Díjakat.

2022-ben már 15. alkalommal kérte fel a VOSZ Budapesti és Pest Megyei Regionális Szervezete a meghatározó szakmai szervezeteket, közéleti személyiségeket, kulturális véleményvezéreket, a tudományos élet szereplőit a régióban, hogy jelöljék a regionális Prima Díjra az általuk kiemelkedően tehetségesnek tartott kiválóságokat. Az érvényes jelölések közül a szakmai zsűri hat kategóriában választotta ki, aki 2022-ben elnyeri a Regionális Prima Díjat.

Az idei díjazottak:

  • Szentesi Éva – Magyar irodalom,
  • Palya Bea – Magyar zeneművészet,
  • Mizsér Attila – Magyar sport,
  • Prof. Dr. Hacki Tamás – Magyar tudomány,
  • Polgár Judit Alapítvány – Magyar oktatás és köznevelés,
  • Pindroch Csaba – Magyar színház-, film- és táncművészet.

A Prima Primissima küldetése, hogy példaképeket állítson a társadalom elé egy olyan, hatalomtól és politikától független kitüntető cím adományozásával, amelynek megkérdőjelezhetetlen értéke van a közvélemény szemében. A Díjat Demján Sándor alapította 2003-ban és azóta is kifogyhatatlan a magyar nép kultúrában, tudományban kiemelkedőt alkotó rétege. Ők azok, akik példát állítanak elénk szakmai és emberi szempontból is.

2005-ben született meg a döntés, hogy az ország megyéi is csatlakoznak ehhez a misszióhoz, és létrejöttek a megyei PRIMA díjak, így az ország egész területén elismerésben részesülhetnek a megyék, régiók legjobbjai is.

2022-ben megújult 10 kategóriában (Magyar irodalom, Magyar színház-, film- és táncművészet, Magyar képző- és iparművészet, Magyar tudomány, Magyar oktatás és köznevelés, Magyar építészet, Magyar ismeretterjesztés és média, Magyar sport, Magyar népművészet és közművelődés, Magyar zeneművészet) jelölhettek példaképeket, közülük 6 fő részesült regionális Prima Díj elismerésben.

A VOSZ Budapesti és Pest Megyei Regionális Szervezete által felkért zsűri tagjai: Balogh Gabriella, a NET Média Zrt. résztulajdonosa, a Prima Primissima Alapítvány kuratóriumi tagja, Kende-Hofherr Krisztina, a TMC Csoport alapító tulajdonosa, Gazsi Attila, a VOSZ elnökhelyettese, Krisán László, a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója és Marosi László, a VOSZ Budapesti és Pest Megyei Szervezetének elnöke.

A bemelegítő hangulatról a 2021. évben magyar zeneművészet kategóriában nyertes Talamba együttes gondoskodott (képünkön), majd Marosi László, a szervezet elnöke köszöntötte az egybegyűlteket. Hangsúlyozta, hogy az elmúlt, kihívásokkal teli éveken felül kell kerekedni és túl kell élni, „melyet csak emberfeletti kitartással, alkalmazkodással, rugalmassággal, megújuló gondolkodással és határozott cselekvéssel érhetünk el. Néha megérdemeljük és megérdemlik a világ csodái, hogy megálljunk egy pillanatra és tiszteletünket adjuk a tehetségeknek. Az elmúlt években a térségünkben kiosztott 78 Regionális Prima Díj és 42 különdíj feljogosítanak bennünket, hogy díjunkat Budapest és Pest megye egyik legfontosabb, független és mértékadó elismerésének minősítsük. Mi, a díjat ápoló vállalkozók valamennyien azt szeretnénk, hogy a világ, amelyben élünk, egyre jobban hasonlítson arra a világra, amelyet díjazottjaink a művészetükkel és a tudásukkal megteremtenek.”

A KAVOSZ Zrt. két kategóriában alapított díjat azon kiválóságok számára, akik példaértékű vállalkozói utat jártak, járnak be – a kategória nyertese Iglódi Csaba –, illetve azon fiatalok számára, akik tevékenységükkel, elhivatottságukkal, tehetségükkel, sikeres munkájukkal kiemelkedő példaként szolgálnak a jövő generációja számára, ennek a kategóriának a nyertese Németh Franciska lett.

A Díjazottak nettó 1 millió forint pénzjutalomban részesültek. A díjak átadásában közreműködött (és a rendezvény megvalósulását támogatta) a CIB Bank Zrt. részéről Dr. Ákos Tamás vezérigazgató-helyettes, a Danubius Hotels részéről, Kovács Balázs vezérigazgató, Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde Zrt. Elnök-vezérigazgatója, Krisán László, a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója és Nagy Gergely, az OTP Bank Zrt. ügyvezetőigazgató-helyettese. (Nem tudott jelen lenni Keszthelyi Erik a Hungarikum Alkusz Cégcsoport nevében.)

A PRIMA Gálaestet megelőzően, a délután folyamán kerültek átadásra a VOSZ Budapest és Pest megyei Év Vállalkozója díjak is, illetve a Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért Díj. A díjazottakról elmondható, hogy az elhivatottság és az elkötelezettség bajnokai. Olyan tulajdonságokkal rendelkeznek, melyek a legkiválóbbak sajátjai és amelyek a többi vállalkozó számára is irányt mutathatnak. Az idei évben Regionális Év Vállalkozója díjat kapott Kinga Király-Korcyl (Business Drive Hungary Kft.), Meszlényi Rózsa, a Tomori Pál Főiskola alapító rektora (TPF Közhasznú Nonprofit Kft.), Földes Sándor egyéni vállalkozó, Lencse János (Kilences Körzet Kft.), Megyeri Péter (Starjobs Magyarország Kft.), Baki László (BV TEMPO Kft.), Szentandrási-Szabó Emese (Suhajda Cukrászda Kft.), Horn Péter (B. Braun Magyarország), valamint a Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért Díjat Kölkedi Krisztián, az Express Innovation Agency Zrt.-től vehette át.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-12-04 13:10:00
Időről-időre felmerülő kérdés, hogy a cég tagja miként felel a cég által felhalmozott tartozásért. Különösen a kft. esetén szokott előkerülni a tag felelősségének kérdése, hiszen a kft. lényege a tagok korlátozott felelőssége. Ez sem jelenti azonban, hogy a kft. tagja soha nem vonható felelősségre a cég által ki nem fizetett tartozásért – hívja fel a figyelmet dr. Szabó Gergely ügyvéd.
2023-12-02 15:20:00
A Duna House Cégcsoport havi tranzakciószám becslése szerint 2023 novemberében országosan 8800 lakóingatlan cserélt tulajdonost; a cégcsoport pénzügyi márkája, a Credipass hazai adatai szerint a hónap folyamán 55 milliárd forint szerződéses összegű lakáscélú jelzáloghitel realizálódott.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
2023. 10. 25., 09:33
epizód: 2023 / 16   |   hossz: 24:08
Az országos munkaerőhiány nagyon jól leszűkíthető adott gazdasági szegmensekre, és nem feltétlenül az elvándorlás okozza - mondta a BizniszPlusz podcastnak Somodi Bettina. A Beck and Partners nemzetközi HR tanácsadó cég üzletágvezetője szerint egy jó szabályozással a külföldi munkavállalók is szépen belesimulhatnának a rendszerbe, és kellenek, mert a nehéz fizikai munkahelyeket a magyarok már évek óta nem töltik be. A szakemberrel azt is megfejtettük, miért és milyen szempontok fontosak a ma már jóval bátrabban váltó munkaerőnek, különösen a fiataloknak.

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS